Skocz do zawartości

[Pacyfik] P-38J Academy 1:48 "Putt Putt Maru"


igi

Rekomendowane odpowiedzi

No to przystępuje do projektu z P-38J. Modelik z 1994, więc pewnie kalki są badziewne... Nabyłem go za całe 56 zeta Już kiedyś sklejałem ten modelik, a że dobrze go wspominam i ten poprzedni to kompletna amatorszczyzna, to jak go zobaczyłem na Allegro to stwierdziłem czemu nie

Chciałem się zabrać dziś za kabinę, ale nie mogę zrozumieć instrukcji jak ją pomalować I tu zwracam się do was o pomoc... Prosiłbym o jakieś zdjęcia kabiny oryginału lub innych modeli albo jak komuś by się chciało, to korektę mojego dzieła z Painta

 

Zdjęcia:

P1030297.jpg

P1030299.jpg

Poprzednik:

P1030311.jpg

 

I tu jak komuś ewentualnie się chce prosiłbym o korektę... Przepraszam za to coś, ale jestem zielony w informatyce

P1030313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jakie to-to jest duże w skali 1/48, rozpiętość i długość?

około 32,5x23,5cm. Czyli całkiem sporo. Wyobraź sobie, że kadłuby z silnikami to mniej wiecej messerki 109 w 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE DZIĘKUJĘ!!! JESTEŚCIE WIELCY!!!

 

Model o wymiarach takich jak podał Ostach, zrobiłem zdjęcie dla porównania wielkości z Bf110, I-16 i B17:

P1030319.jpg

 

Dobra, przełamałem lenistwo i zrobiłem kabinę. Byłem zadowolony, dopóki nie skleiłem fotela(a dokładnie to na czym siedzi pilot), psuje cały efekt! Klej mi się rozlał i nie potrafiłem już tego wyszlifować Zrobiłem moje pierwsze pasy, ubogie, ale z efektu przynajmniej ja jestem zadowolony , wam pewnie się nie spodoba, ale cóż, amatorem jestem Musze przyznać, że jest mało śladów po wypychaczach w całym modelu(nie to co Revell) i na razie dobrze się klei

P1030362.jpg

P1030364.jpg

P1030365.jpg

P1030368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłówek pomaluj koniecznie

W pasach można się było pokusić o klamerki chociaż.... licho to wygląda ale zawsze coś. Najlepiej to i tak fototrawionki zanabyć.

 

Z kokpitem to uważaj - lepiej doklejać go do górnej części kadłuba. Po przyklejeniu go najpierw do komory podwozia i sklejeniu połówek może wyjść szpara między bokami kokpitu a krawędzią w górnej części. Ja tak miałem w moim P-38F a to chyba dość podobne modele.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostach miałeś racje - ten model jest straszny! Dzisiaj i wczoraj wprost zmusiłem się do podłubania przy nim i co? Jakieś 10h pracy i zrobiłem w miare te dwa kadłuby. Dzisiaj z 6 godzin szlifowałem to wszystko a najgorzej było ze wnękami podwozia, w ogóle nie były dopasowane do reszty! W końcu pomalowałem go Mr. Surfacer'em, patrze, mnóstwo niedoszlifowań, wziąłem nożyk, oskrobałem smugi CA i wziąłem się za malowanie Znowu coś mi nie pasuje, farba Pactry Alumminium jest taka jakby za ziarnista i strasznie widać świecące się granulki... Z resztą o to zdjęcia...

 

P1030398.jpg

P1030648.jpg

P1030625.jpg

P1030635.jpg

 

Jeszcze wycinając te plastiki przy wnękach kilka razy przejechałem nożykiem i miniszlifierką po tych kadłubach, ale stwierdziłem, że juz nie chce mi się tego szpachlować i szlifować, zostawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu widzę, że nie sklejałeś jeszcze kadłubów z płatem... Większość tej farby, którą położyłeś będziesz musiał ściągnąć :( Lepiej dokładnie to spasuj najpierw. Ja tu wymiękłem i mam schodek mały.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już skleiłem, owszem problemy były z połączeniem tego wszystkiego, ale ostatecznie nie jest aż tak bardzo źle i nie nie zapowiada się dużo łatania, tylko w niektórych miejscach porobiły się mikroszparki, a to aluminium przy naturalnym świetle wygląda dużo lepiej Tylko po połączeniu wszystkiego zauważyłem, że jedna goleń jest strasznie krzywa....

P1030657.jpg

P1030664.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.