Skocz do zawartości

[Pacyfik] U.S.S. Pennsylvania (BB-38) 1944r. Dragon 1/700.


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne fotki prezentujące dalsze zmagania z nadbudówką:

751c76642e64eb69med.jpg

dcf2c390f134eb7cmed.jpg

A tak nadbudówka prezentuje się na dzień dzisiejszy:

fbed3563c58c6ec1med.jpg

A tak na sucho z pokładem:

58b65251dbb6b50bmed.jpg

Co do uwag podczas sklejania to mam takie; trzeba uważać na instrukcję ponieważ na kilku częściach jest mylne numerowanie z tym co jest w ramkach. Może wina leży w tym że Dragon dał do pudła zlepek z innych zestawów. A i spasowanie części szczególnie drobnicy jak na przykład pojedyncze karabiny maszynowe woła o pomstę do nieba, może jest to moje marudzenie ale spodziewałem się czegoś lepszego od jaśnie oświeconego przez niektórych Dragona. No ale cóż brnę do końca bo coś mnie te okręty w ciągły, ale kupię jak skończę tego pływadło z Trumpka tak dla porównania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba poprawiło Ci się malowanie model wygląda lepiej. Mam pytanie odnośnie barwy, on cały jest na niebiesko ?

...

Tak chociaż dam jeszcze jedną warstwę, co do barwy to tak w całości będzie na niebiesko, tylko powierzchnię poziome są ciemniejsze tak jak z 1944 roku.

eeda4f1651f4eee1med.jpg

Źródło: www.navsource.org

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

Po kolejnej przerwie znowu zabrałem się za Pense. Tym razem wykonałem część tylnej nadbudówki w wraz z uzbrojeniem w postaci karabinów maszynowych, oraz z blaszki wykonuję dźwig pokładowy (ale to cholerstwo jest małe) .

995ae8288ab84c38med.jpg

1e91328692d2c54fmed.jpg

I sam dźwig a raczej jego część.

cc54d72d8b875423med.jpg

Jeśli chodzi o "zdawkowe informację" Wallace, to wybacz lądowemu szczurowi za ich brak po prostu jest to mój pierwszy okręt w życiu jaki kleję i dopiero się uczę wszelkiego "nazewnictwa okrętowego".

Dziękuję za uwagi.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Pracę nad samym okrętem pomału dobiegają końca, nadbudówki są gotowe dźwig prawie też. Na okręcie namalowałem trochę rdzy:

f86f7c8b1a35c1e7med.jpg

8307ddf972b20aabmed.jpg

6e7cefb333d04568med.jpg

4f2d3cfaf9b3534fmed.jpg

aca26eb265e60dd7med.jpg

20345a432f187d78med.jpg

78d5bd8050aea36bmed.jpg

Następnym krokiem będzie wykonanie głównych dział, oraz relingów i doklejenie paru małych pierdułek. A potem tylko zostanie wykonanie podstawki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No dobra płyniemy dalej . Skleiłem i pomalowałem już uzbrojenie główne okrętu:

eda3ccb31ebdfbd7med.jpg

de7e0597cae2ee84med.jpg

f64eb166a18cf530med.jpg

8d69785d6ec70c49.jpg

954e621b70021e96med.jpg

Teraz muszę wykonać olinowanie oraz relingi. I tu mam do Was dwa pytania:

1. Z czego mogę wykonać olinowania w tej skali .

2. Jak mam przykleić relingi na dużej powierzchni .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z czego mogę wykonać olinowania w tej skali .

2. Jak mam przykleić relingi na dużej powierzchni

ad.1 z cieniutkiej żyłki, z nitek wyciągniętych z pończochy, z plastikowych nitek wyciągniętych z ramek po modelu... co modelarz to własna wypróbowana metoda, do tej pory sam korzystałem z ostatniej opcji i jestem zadowolony

ad.2 najlepiej złapać klejem długi odcinek relingu w kilku miejscach by ustalić jego położenie a potem sukcesywnie kleić całość

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia z postępu. Religi są skończone, może nie są wysokich lotów ale jak na pierwszy raz dla mnie mogą być:

13bcdca934d0b4f2med.jpg

Oraz olinowanie, zrobiłem je z miedzianych drucików, przedtem próbowałem zrobić je z plastikowej ramki ale nie wychodziło mi:

bed7a1f0fe7d4a74.jpg

6a2147a423907c4amed.jpg

b877b5e21002fe1cmed.jpg

Obecnie Pensa jest już gotowa zostało jeszcze trochę poprawek, następna część warsztatu będzie poświęcona zrobieniu podstawki a co za tym idzie imitacji morza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Tak jak wcześniej napisałem zabieram się za zrobienie małej podstawki dla Pensy.

W czeluściach piwnicy wygrzebałem jakiś stary obrazek z ramką, to on będzie stanowił podstawę.

c398f805d4014444med.jpg

Do malowania odcieni morza używam farb Vallejo.

753451fb85a99d6dmed.jpg

A tak się prezentuję ramka podczas malowania.

a547cd49025103e3med.jpg

036380f3d31b28b8med.jpg

Następnie dam pierwszą warstwę Water Effect Vallejo, ale fotki wrzucę wieczorem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.