Skocz do zawartości

[Pacyfik] Curtiss Kittyhawk Mk. IV Italeri/ERTL 1/48


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

Startuję z czwartym samolotem w tym temacie. Jest to Kittyhawk dowódcy 80 Dywizjonu Royal Australian Air Force majora Geoffreya C. Athertona (5 zestrzeleń) z okresu walk nad Indonezją w 1944. Jego czterdzoestki nosiły imię Cleopatra - moja jest trzecia z kolei.

Tu mamy inbox modelu.

Na początek przystosowanie kadłuba do wersji Mk. IV czy jak kto woli P-40N

25_kittyhawk006.jpg

a potem sklejenie połówek kadłuba, zaszpachlowanie (jedna część nieco "wyższa" więc będzie ostre szlifowanie by zlikwidować schodek

25_kittyhawk007.jpg25_kittyhawk008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale Ci fajnie , swoją drogą masz niezłe tempo. Będę kibicował, ale cały czas czekam na finał Avengera.

Ja stoję w miejscu, bo nie mam blaszek do Dauntlessa i robię się coraz bardziej sfrustrowany, patrząc na Wasze postępy Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tempo mam słabe... bo siadam czasem na 5 minut tylko do modeli... coś dokleję czy pomaluję i potem 3 dni nic.

Aktualnie skleiłem kadłub Kittyhawka i dokleiłem skrzydła. Jak widać na załączonym obrazku kadłub mógłby być ze 2mm szerszy - a tak muszę zaczekać na paczuszkę z chemią z 'Mojehobby' coby przyzwoicie zaszpachlować

25_kittyhawk009.jpg25_kittyhawk010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Robota się wlecze cosik...

pomalowałem jeszcze raz akrylową oliwką z MM, umalowałem te białe elementy szybkiej identyfikacji matem vallejo i prysnąłem kółeczko zielenią (zamalowane oryginalne oznaczenia - widoczne na zdjęciach samolotów - nie wiem czy uprzednio były to gwiazdy czy bryt. kokardy)

26_kittyhawk019.jpg

te zamalowane kólka jednak mają dość ostre brzegi - pewno były zamalowywane pędzlami nie natryskowo - więc zrobiłem kółeczko maskolem i prysnąłem kadłub wokół.

Tu i ówdzie zdrapałem nieco farby... i myślę że tyle wystarczy

26_kittyhawk024.jpg

ciąg dalszy kiedyś nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Projekt się kończy... model też jest "prawie" skończony. Muszę jeszcze dorobić antenkę, może troszkę podkreślić linie podziału i zmatowić go. Niestety po remoncie mam w powietrzu nadal tyle pyłu, ze jak próbowałem malować coś to na modelu osiadały po prostu grudki :( Tak więc podobnie jak Avangera - pokazuję stan obecny. Może kiedyś jak skończę to pokażę go w galerii.

31_foto017.jpg31_foto019.jpg31_foto020.jpg

31_foto021.jpg31_foto022.jpg31_foto023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.