Skocz do zawartości

[Pacyfik]F4-U1 Corsair- 1/48 Tamiya


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji tego, że mam już ok. 7 rozgrzebanych modeli postanowiłem dołączyć do projektu z jednym z nich. Model Birdcage'a Tamiyi jest pewnie bardzo dobrze znany większości modelarzy więc nie będę się o nim rozpisywał

Jak dotąd udało mi się go poskładać do kupy, "zapodkładaować" i nałożyć coś w rodzaju preshaidingu (czarna farba nie chciała współpracować i dlatego tak kiepsko wyszło ):

100_6024.jpg

100_6027.jpg

Wnęki podwozia- kolory prawdopodobnie nieprawidłowe ale jeszcze nie jest za późno na zmianę więc czekam na sugestie mądrzejszych ode mnie

100_6032.jpg

Kokpit- wiem, że nie powinien być Interior Green ale teraz już za późno na zmianę więc zostanie jak jest

100_6028.jpg

100_6030.jpg

100_6029.jpg

Malowanie jakie wybrałem dla mojego "Korsarza" -"defabe" z VMF-213 pilotowany przez por. George'a Defabio:

100_6035.jpg

Andre R. Zbigniewski "Chance Vought F4U Corsair vol. I"-Kagero

I od razu mam dwa pytania:

1. Napis "defabe" i "nose art" powinien być z jednej czy obu stron osłony silnika?

2. Gwiazdy na skrzydłach- 4 czy 2?

 

Czekam na ostrą krytykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kończ korsarza

Kokpit- wiem, że nie powinien być Interior Green

A jaki powinien być poprawny???

 

2. Gwiazdy na skrzydłach- 4 czy 2?

Wydaje mi się, a raczej jestem pewien, że 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, a raczej jestem pewien, że 2.

 

Też tak myślałem jednak przejrzałem trochę literatury i znalazłem sporo zdjęć tego typu:

100_6036.jpg

100_6038.jpg

100_6039.jpg

zdjęcia z "Corsairy nad Rabaul"- KAGERO

I jednak wolę się upewnić

 

Kokpit zdecydowanie Interior Green

 

Na innym forum ludzie mądrzejsi ode mnie stwierdzili, że wnętrze kokpitu powinno być Cockpit Green (Dull Green) a nie IG

 

Ale co do wnęk to sugerowałbym Yellow Chromate ewentualnie biały (tak jak tu) - nistety nie mam dowodów na tą żółć więc może popytaj tych co mają konkretną dokumentację

Co do koloru białego to był on stosowany w Corsairach noszących trójbarwny kamuflaż w których spód był biały. W dwubarwnych maszynach spód był jasnoszary więc raczej biały odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem jednak przejrzałem trochę literatury i znalazłem sporo zdjęć tego typu:

No to 4 ale to dla mnie ciekawostka, bo nie wiedziałem, że dawali 4 ale to chyba tylko w tych starszych malowaniach najwyraźniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Squadron In Detail piszą że wczesne Corsairy miały często jasnoszare golenie ale o wnękach się nawet nie zająknęli.

Dobra... już się nie wymądrzam tylko podrzucę pewien adres gdzie podobno wszystko jest... tylko trzeba się do tego dokopać

http://f4ucorsair.freeforums.org/portal.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jedna zagadka rozwiązana- gwiazdy w 6-ciu miejscach Wyjaśniło się również to dlaczego czarna farba nie chciała współpracować- końcówka iglicy w aerografie była wygięta w kształcie litery S w skutek czego zamiast ładnego strumienia farby aerograf wypluwał większe krople . Prostowanie nic nie pomogło więc zrobiłem sobie wycieczkę do APM-u i kupiłem to:

100_0931.jpg

 

i po powrocie do domu pomalowałem spód:

100_0924.jpg

100_0926.jpg

100_0928.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd malowałem nim tylko raz ale muszę przyznać, że maluje się nim całkiem przyjemnie. Co ciekawe pomimo tego, że ma dyszę 0,3 mm to przyznam szczerze, że nie widzę żadnej różnicy w stosunku do mojego poprzedniego aerografu EW770 z dyszą 0,2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ugniesz je jeszcze? Aha, i teleskopy w podwoziu są na maksa schowane w goleń jakby samolot byłna max załadowany i zatankowany - zrobisz coś z tym? Mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza ale zwracano na to uwagę w moim Korsarzu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła prawdopodobnie troszkę "podflacze" (zapewne je niszcząc przy tym zabiegu ) a co do goleni to zostaną takie jakie są- po prostu mój model będzie przedstawiał Korsarza uzbrojonego i zatankowanego na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.