Skocz do zawartości

M1097A2 HMMWV SECM - pojazd warsztatowy - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadło mi kilka zdjęć tej wersji i jakoś tak się spodobało... Niemały wpływ ma tu BaldPuma ze swoją fabryką pudełek

 

Tym razem na stoliczek trafi Humvee w wersji ruchomej stacji obsługi pojazdów - czyli warsztatu polowego SECM (Shop Equipment Contact Maintenance), zbudowanej na podwoziu M1037/M1042 HMMWV Shelter Carrier:

18-1.jpg

 

Najprawdopodobniej będzie miał trójkolorowe kamo, jeszcze się waham pomiędzy wersją taką jak wyżej (ewentualnie z metalowymi drzwiami z "iksami"), a wersją z OIF:

__1.jpg

 

Do wyboru także malowanie piaskowe, ale chyba jednak nie...:

__3.jpg

 

Wnętrze zamierzam oczywiście trochę pootwierać. Będzie otwarta tylna klapa i podniesione żaluzje z jednej strony:

__4.jpg

 

W magicznym pudełeczku ze szrotem znalazłem takie części jak imadło, butle z zaworami i palnikiem oraz trochę fototrawionych narzędzi Tamiyi. To na dobry początek Sam model powstanie na podwoziu modelu Italeri.

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego zbudujesz zabudowę humvee?

Z płytek i prętów polistyrenu.

Sama buda jest w miarę prosta - prostopadłościan z wyciętymi otworami. Dach jest płaski, wrzucę tam pewnie koło zapasowe albo jakąś skrzynię. No i obowiązkowo koguta

Żaluzje też raczej nie będą problemem - te zamknięte zrobię z ponacinanej równoległymi liniami płytki polistyrenu.

Gorsza sprawa to szuflady w środku. Ale mam nadzieję, że i to przeskoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zacny, więc siadam i oglądam Tylko do szczęścia brakuje trochę więcej skończonych Humvee, bo rozgrzebujesz te warsztaty i tylko smaczek robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje trochę więcej skończonych Humvee, bo rozgrzebujesz te warsztaty i tylko smaczek robisz

Z ust mi to wyjąłeś!:razz: Dlatego ja z kolejnym się wstrzymam, aż skończę 2 rozgrzebane.

A jak już na gg pisałem, wersja ciekawa i na pewno efektowna przy otwarciu kontenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zacny, więc siadam i oglądam Tylko do szczęścia brakuje trochę więcej skończonych Humvee, bo rozgrzebujesz te warsztaty i tylko smaczek robisz

E tam... Z 8 projektowych warsztatów (nie licząc tego) skończyłem 5, następny (M1114) właśnie skończył się kleić (od jutra malowanie), więc nie jest chyba tak źle?

 

to taki mały dodatek

...

/reserved/

Dzięki za dodatek, ale na "reserved" się nie zgodzę - właśnie chyba tak będzie mój wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Ponad 6 lat temu założyłem sobie ten warsztat, ale jakoś się nie zebrało... Potem coś tam polepiłem na forum Humvee, doszedłem do takiego etapu:

DSCF7039.jpg

DSCF7800.jpg

I 4,5 roku temu model poszedł do pudła. Wypadałoby go skończyć, szkoda żeby się zmarnował Przed kilkoma dniami wyciągnąłem dziada, coś tam mu dokleiłem i teraz wygląda tak:

DSCF2951.jpg

DSCF2952.jpg

DSCF2953.jpg

DSCF2954.jpg

DSCF2955.jpg

DSCF2957.jpg

DSCF2959.jpg

DSCF2961.jpg

DSCF2968.jpg

DSCF2962.jpg

DSCF2963.jpg

DSCF2964.jpg

DSCF2965.jpg

DSCF2966.jpg

DSCF2967.jpg

Po drodze była zmiana wersji, będzie to M1097A2 HMMWV SECM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampki to nie są przypadkiem od Bradley'a A0

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba masz rację

 

 

Bardzo ładny skraczyk, ino te otwarte szuflady coś nieco pancernie wyglądają, jak z płyty emdeef ... no ale może to wina zdjęć, bo deko niewyraźne.

Dzięki Szuflady z HIPSu 0.25 mm, więc powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Model dostał kamuflaż, pomalowane również wnętrze, kalkomanie od Melius Manu. Nasypałem gratów do środka budy i kabiny (choć to jeszcze nie koniec z tym):

DSCF3053.jpg

DSCF3054.jpg

DSCF3055.jpg

DSCF3056.jpg

DSCF3057.jpg

DSCF3058.jpg

 

 

Co się namęczyłem z brezentowym dachem, to moje Stwierdziłem, że skoro dach ma mnie w dupie, to ja go też. Będzie zatem coś takiego:

DSCF3059.jpg

DSCF3060.jpg

 

 

I jeszcze kilka kabli pod dachem budy:

DSCF3061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

 

 

Widzę że śurbsztak też się przydał

A i owszem

 

 

co to za napisy na butlach z gazem?i pytanie-SKĄD je masz??!!!

O to chodzi:

http://www.creationsgroup.com.au/images/pictures/store/Hazchem%20&%20Dangerous%20Goods/209160.jpg

http://www.creationsgroup.com.au/images/pictures/store/Flammable%20Material%20Signs/213020.jpg

?

Tutaj podałem Ci pierwsze linki z brzegu, można w sieci znaleźć lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.