Skocz do zawartości

[HUMVEE] IDF Hummer Memugan (1:72)


BaldPuma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Dzień 0 i kilka potem

 

Zainspirowany tematem który założył Bodek66 "Polska w Iraku - Polski HMMWV M998 Hummer (1:35)" postanowiłem podobnie opracować mój projekt.

Będę wykonywał izraelskiego Hummera: Memugana

Model będzie wykonany z zestawu - Dragona M1114

+ duuużo śmieci

 

Jako wzór będzie następujący pojazd:

MEMUGAN, oryginał na stronie http://news.webshots.com/album/569505007nXRMJm [zdjęcia pascalbausset]

c8a8585d9b4c7d73med.jpg

niestety zestaw fabryczny (żywica) nie specjalnie mi się podoba [zdj. A - http://www.retrokit.net/ dlatego będę się wzorował na LEGEND-arnej żywicy [zdj. B - http://www-legend.co.kr/00 ]

A 0a2c551a679d6826m.jpg; B 48015b240c5e7497m.jpg

 

cdn - Etap II - prototyp MEMUGANA + przygotowanie pancerza do wersji finalnej

 

Pozdrawiam Wszystkich

ŁysaPuma

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OOO, wielki plus za temat

Też mam w planach Memugana (konwersja Legend leży już w szafie )

Z niecierpliwością czekam na kontynuację relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego! Współczesne i skala prawidłowa!

Zgadzam się fajny temat, no i widać że będzie sporo wkładu własnego i poprawek. A no i jeszcze jeden plus, bo kolega z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ładny

 

ETAP I - prototyp (przed dniem 0)

(DRAGON - 1/72 HMMWV M1114 w/M2 & M1114 w/Mk.19 Up-Armored Armament Carriers + "kupa papieru")

Memugan wpadł mi w oko - jest "tak brzydki że aż ładny" i na próbę zacząłem od prototypu (tak na szybko - 3 popołudnia)

Wykorzystałem fotkę fragmentu zestawu żywicznego LEGEND znalezioną w internecie (sama kabina) - niestety nie mam linka więc nie zamieszczam - przeskalowałem na 1:72 i wydrukowałem na różnej grubości papierach - wyciąłem i efekt był taki:

94c20e91d7f60bdbm.jpg 5c0bffc16bc78e61m.jpg 13338c5609b2b3a9m.jpg 59e6cd7a8aa0a84cm.jpg

 

Jako że na zdjęciu były cienie, i zrobione było lekko skosem trzeba było poprawić min. drzwi - widac na zdjęciach (pasek na dole). Bagażnik, schowki boczne - moje chłodnica - trochę moja.

 

Teraz podszedłem bardziej "naukowo " - zdjęcie powiększyłem - wydrukowałem i metodą "Króla Ćwieczka" i "skalówki" dopasowałem części tak aby pasowały i nie było przeciagów (szpary)

 

a96181ce227ce0d0m.jpg

 

Krok następny - nalepienie na ciemne tło - odwrotną stroną tak aby nie było widać brudów, nitów, itp [na dole bok pojazdu w 1:72)

879487fbb4656600m.jpg

 

Teraz pozostało zeskanować i obrobić ....

.....znowu wydrukować w skali 1:72, sprawdzić - poprawić błędy i cdn

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaldPuma proszę o dwie rzeczy: wrzucaj zdjęcia na inny serwer niż ten #$@%&& fotosik i zdaje się, że obiektyw aparatu, którym robisz zdjęcia ma upaćkany lewy brzeg bo robi się tam straszne mydło. Przyglądając się zdjęciom Twojego polskiego Hummera widzę, że szykuje się zegarmistrzowska robota i naprawdę będzie co podziwiać. Szkoda, żeby to zniknęło przez nieostre i pomniejszone zdjęcia.

 

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4

Sir, Yes Sir

ps. oczywiście miałeś rację - ślicznie był paluszek odbity samą krawędzią

jeszcze raz dzięki

Niestety zdjęć nie da się poprawić bo prototyp został przemielony - został sam kadłub.

ps 2 - proszę o radę starych wyjadaczy - jakiej wielkości robić zdjęcia do 1:72?

61435824.th.jpg

czy lepiej zamieszczać zdjęcia bez linków - jaka wtedy najlepsza wielkość?. Jaki najlepiej używać "fotoserwer"?

sorki za "miliard" noob-owskich pytań

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem, po obejrzeniu zdjęć polskiego Humvee BaldPumy, spokojny o rezultat końcowy tego projektu, mimo że konieczna jest ogromna ilość przeróbek. Szczególnie w otwartym Hamerze Orev. Na szczęście autor ma sporo materiałów, umiejętności i chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość gadania - czas zakasać rękawy

Dzień 1

Godz 16.16

 

Zaczynam nietypowo czyli od drzwi i boków kadłuba. Podkładem będzie j/w wspominałem Dragonowski M1114.

Przyjąłem drzwi najmocniej opancerzone czyli z wewnętrzną "wkładką okienną" opancerzoną i kratkami na zewnątrz. Szczegóły będą ze zdjęć ze str. picasaweb.google.commisha.lermanMiluim1150707# autor Michael Lerman

th_IMG_3929a.jpg th_IMG_3947a.jpg th_IMG_3989a.jpg

Plan modelu natomiast ze str. http://s120.photobucket.com/albums/o169/modelltrans/?action=view&current=plasanhumvee.jpg - jeszcze raz dzięki Pioter

Krok 1 - przeskalowanie planiku do skali 1:72 a dokładnie do kadłuba Dragona

Krok 2 - wydrukowanie na naklejkach - 2*2 (za mało)

Krok 3 - "rypnięcie" wszystkiego na biurko (małe zielone na środku to drzwi z prototypu)

th_S6301936.jpg

Krok 4 - nalepienie kadłuba na folię półmatową (zgrzana 2 warstwy folia do laminowania) na planiku poprawka /niebieski/ osłona na prawym boku - przód. SuperGlue tylko do porównania wielkości.

th_S6301939.jpg

Krok 5 i pośrednie - wycinanka i przymiarki kadłuba - (musiałem dociąć ok 0,5 mm dołem)

th_S6301940.jpg th_S6301946.jpg

Krok 6 - wycięcie 2 kompletów drzwi z papieru samoprzylepnego

th_S6301949.jpg

Krok 7 - zamalowanie krawędzi (na czarno - ma to udawać wewnętrzne uszczelki gumowe ) i po odlepieniu folii ochronnej zabarwienie kleju (widać później przez okno spód naklejki)

th_S6301954.jpg th_S6301960.jpg

oraz nalepienie na bezbarwny plastik dwustronnie (plastik to przekładka z tuby z płytkami CD) - ma 0.9 mm + 2 papierki daje 0,98 co odpowiada ok 70 mm pancerza - dla porównania Dragonowskie drzwi do M114 mają 0,98 mm a pancerne do M998 1,07mm. Porównywałem wysokość zawiasów do grubości drzwi na ok. 10 obrazkach i wychodzi mi ze faktycznie mają ok 55-60 mm

th_S6301963.jpg th_S6301964.jpg th_S6301966.jpg

Krok 8 przymiarki

th_S6301967.jpg th_S6301968.jpg th_S6301974.jpg

Krok 9 - który powstał bo nastepny zatytułowałem 10 a 10 to więcej niż tylko 9 kroków dziennie - Przymiarka pod kalkomanię - zrobiona w PowerPoint

th_S6301972.jpg

Krok 10 - SPRAWOZDANIE - jeszcze tylko muszę wymyśleć jak zdjęcia z Photobucketa wrzucić

wymysliłem za 2-gim strzałem

koniec na dziś - 20.33

a ze zmianami tekstu 20.51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 2

Drzwi cd

1. wycięcie przygotowanych wczoraj drzwi / szlifowanie

th_S6301980.jpg

2. Przygotowanie ramek wokół okien - 2 komplety - planuję min. 50% drzwi zrobić otwarte

th_S6301986.jpg

3. Przymiarka do różnych siatek

th_S6301988.jpg th_S6301991.jpg

ps. ramka na fotce "poszła" do smieci.

4. Próba z siatką na 90% będzie ta z kranu - ale jeszcze zrobię przymiarkę z mniejszą

th_S6301990.jpg

 

Jutro pewnie przerwa a w sobotę/niedzielę montaż siatek, wykonanie zamków, zawiasów, klamek i uszczelek

Pozdrowienia dla KIBICÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3

Drzwi cd

Postanowiłem wykonać mocowania pancernego okienka wewnątrz kadłuba - pewnie będzie widać tylko na otwartych drzwiach ale zrobię komplet,

1. wzór; 2. wykonanie blach mocujących; 3. przykręcenie śrubami

(z wikolu + srebrna farba)

1.th_IMG_3929n.jpg 2. th_S6302024.jpg 3.th_S6302022.jpg

 

Teraz zamki w drzwiach

0. wzór; 1. otwór na klamkę; 2. podstawy zamków; 3. montaż rygli i przygotowanie blokad; 4. tak to wychodzi;

0. th_IMG_3929m.jpg 1.th_S6302010.jpg 2. th_S6302014.jpg

3.th_S6302030.jpg 4.th_S6302038.jpg

 

Niestety - pogoda tragiczna, przy świetle sztucznym szkoda się bawić. Na jutro zostają pokrywy zamków ze śrubkami; uchwyty na drzwiach i może okienka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4

Drzwi cd

1. Najpierw zamontowanie wewnętrznych blaszek i "nitownie"; 2. postanowiłem lekko przerobić zamki - wczorajsze wyszły troszkę za grube - nowe też by mogły schudnąć - ale nie mam juz cierpliwości /na zdj. różne fazy montażu/; 3. Dołożyłem uchwyty.

1.th_S6302046.jpg 2.th_S6302047.jpg 3.th_S6302054.jpg

 

Pozostało (wewnątrz) zrobić panc. okienka, "przykręcić zamki", zmatowić uchwyty, uszczelka gumowa, klamki - ale te, to na koniec

 

cdn

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 5

Rozrywkowy bo mi się nudzi

Zrobię sobie radio - Odstąpię trochę od wzoru z Legenda i dam radiostację i pozostałe elektroniczne ustrojstwo na innych półkach (chodzi o zestaw z tyłu kabiny).

Legenda: 0. zdjęcie wzorca 1. jak to widzi Legend; 2.-3. różne ujęcia; 4. może się świecić

 

0.th_20070328-101639-hammerinside.jpg 1.th_2_11.jpg 2.th_S6302069.jpg

 

3.th_S6302063.jpg 4. th_S6302076.jpg

I szybki pomysł na podeścik strzelca - w Memuganach (tych co mam zdjęcia) jest z blachy łezkowej, alternatywa szukać odpowiedniego Abera albo ..... przypomniałem sobie że mam podłogę z Hummera Gunshipa Dragonowskiego 5. można malować albo zastosować folię śniadaniową i ewent dobrudzić (oczywiście trzeba lepiej docisnąć niż na przykładzie) 6. najlepiej gumką do mazania.

 

5.th_S6302083.jpg 6.th_S6302085.jpg

 

Sorki za brudne łapy i marne światło

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień 6, 7, 8.

W sumie nie ma co opisywać więc tylko fotki:

 

1. Pierwsza przymiarka; 2. Opancerzanie boków - sorki niestety z bezbarwnego plastiku - słabo widać; 3. Pomalowanie gotowych szpejków

 

1.th_S6302110.jpg 2.th_S6302124.jpg 3.th_S6302127.jpg

 

4. Scalenie kabiny; 5. Tak wgląda złożona; 6. Zaczepy na masce

 

4.th_S6302130.jpg 5.th_S6302133.jpg 6.th_S6302137.jpg

 

Części "prawie" gotowe, pierwsze od lewej drzwi będą zamknięte - reszta otwarta.

th_S6302142.jpg

 

Niestety jakość zdjęć marna - leje i ciemno

 

cdn (plan na poniedziałek/wtorek: grill i wewnętrzne wyposażenie do zamontowania na ścianach)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.