Skocz do zawartości

[HUMVEE] M1043 Cold Winter Norwegia '87 Tamiya 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Drobna uwaga - przemaluj felgi na czarny mat.

Przeglądałem znowu zdjęcia z Cold Winter, i zauważyłem, że tak na prawdę to felgi są zielone a nie czarne. Przyjrzyjcie się zdjęciu na stacji benzynowej i zbliżeniu na felgi. Domyślam się czemu wydają się czarne: Zieleń jest ciemna, a w kontraście ze śniegiem jeszcze ciemniejsza. Ponadto pamiętajmy, że aparat "widzi" inaczej niż ludzkie oko i przy dużych kontrastach przekłamuje kolor.

 

felgaq.jpg

01800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem skończyć jeszcze dzisiaj, ale przygotowanie sylwestrowe nie pozwoliły. Model jest generalnie skończony, zostały jeszcze detale takie jak światła, przemalowanie felg, antena i jakieś brudzenie. Do tego ostatniego nie mam jeszcze koncepcji. Może uśnieżę sodą, albo zrobię siatkę maskującą...

 

Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Póki co z malowania jestem średnio zadowolony. Chyba wyszedłem z wprawy malując ciągle piaskowe i ONZ-owskie.

 

Co by nie było, na szybko kilka zdjęć:

 

p1230481.jpg

 

p1230483.jpg

 

p1230484.jpg

 

p1230485.jpg

 

p1230486.jpg

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felg póki co mi się nie chce przemalowywać i zupełnie nie mam koncepcji na brudzing. Prezentuję się to to tak:

 

p1230487q.jpg

p1230488.jpg

p1230489.jpg

p1230490g.jpg

p1230491.jpg

p1230492.jpg

 

Wszelkie sugestie mile widziane. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda

Mam jednak małe ale odnośnie kalek. Widać, że się srebrzą. Dawałeś je na koniec, na zwykłą farbę matową A drugie ale też to nich Jeśli białe plamy były malowane przez żołnierzy potem, to czy napisy eksploatacyjne nie powinny być przez nie mniej lub więcej zakryte Bo wydaje mi się, że kalki kładłeś na białe.

Co nie zmienia faktu, że model ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kalki to wiem, że się srebrzą. nie chciało mi się całego modelu malować na błysk. Spróbowałem nakładać kalki mocząc je w sidoluksie, ale efekt nie wszędzie dobry. Co do zakrycia napisów to tak na prawdę powinienem najpierw położyć kalki, zamaskować je a potem malować białym. Wpadłem na to niestety 2 kalki przed końcem.

 

Pewnie jeszcze jakoś brudzenie zrobię, to kalki też nie będą się tak w oczy rzucać. Myślę też o siatce maskującej.

 

Ten model wyszedł mi niestety poniżej moich oczekiwań. No trudno. Może z następnym będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga - przemaluj felgi na czarny mat.

Przeglądałem znowu zdjęcia z Cold Winter, i zauważyłem, że tak na prawdę to felgi są zielone a nie czarne. Przyjrzyjcie się zdjęciu na stacji benzynowej i zbliżeniu na felgi. Domyślam się czemu wydają się czarne: Zieleń jest ciemna, a w kontraście ze śniegiem jeszcze ciemniejsza. Ponadto pamiętajmy, że aparat "widzi" inaczej niż ludzkie oko i przy dużych kontrastach przekłamuje kolor.

Wybacz, ale mnie nie przekonałeś, nadal będę się upierał przy swoim - felgi są czarne, a kurz i brud skutecznie to ukrywa. Oczywiście na 100% pewien nie jestem, ale przeglądnąłem (dość pobieżnie, ale jednak) zdjęcia wczesnych Humvee USA i nie znalazłem na żadnym zdjęciu zielonych felg.

Całość wygląda

Mam jednak małe ale odnośnie kalek. Widać, że się srebrzą. Dawałeś je na koniec, na zwykłą farbę matową A drugie ale też to nich Jeśli białe plamy były malowane przez żołnierzy potem, to czy napisy eksploatacyjne nie powinny być przez nie mniej lub więcej zakryte Bo wydaje mi się, że kalki kładłeś na białe.

Co nie zmienia faktu, że model ładny

Model nawet bardzo ładny, niepotrzebnie tak nisko go oceniasz. Mam nadzieję, że z czasem go polubisz, bo wygląda bardzo ciekawie. Zderzak ma racje co do kalek na białych plamach. Spróbuj poprawić jeszcze chociażby na żółto-czerwonych znakach ostrzegawczych z tyłu - domaluj smugi białej farby zachodzącej na te znaki. Poza tym -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie jest taki kiepski, ale i tak nie jest to szczyt możliwości. :P

 

Jeśli chodzi o kalki, to przyglądając się zdjęciom zauważyłem, że albo były maskowane, albo zamalowane. Więc napisy, które są "na białym" po prostu zamaluję, natomiast znaki z tyłu... powiedzmy, że zostały dokładnie maskowane.

 

Felgi... no może masz rację, aczkolwiek brud miałby akurat ciemnozielony kolor? Z resztą - nevermind.

 

Jeszcze jeden myk. Jako anteny użyłem struny gitarowej E. Jest wystarczająco cienka, równej grubości na całej długości (nie czuję kiedy rymuję), i nawet nie wymaga malowania. Co prawda nowe struny są stalowe, ale po jakimś czasie śniedzieją stając się matowe i ciemniejsze. Do tego są elastyczne i prawie nie zginalne. Nie odkształcą się tak jak antenki z plastiku. struny można kupować na sztuki. Jest to wydatek rzędu kilku złotych, a w zależności od długości anten będzie około 10.

 

Panowie, czy oprócz uwag odnośnie kalek, jeszcze jakieś sugestie? Np. w sprawie brudzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.