Skocz do zawartości

[HUMVEE] Tajwański M998 HMMWV z wyrzutnią Tien-Chien - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem sobie, że model z działem bezodrzutowym będzie ostatnim na długi czas modelem Humvee z 3-kolorowym kamuflażem NATO. Obiecałem sobie też, że nie założę nowego warsztatu, zanim nie skończę trzech zaczętych. No ale obiecanki-macanki... Postanowiłem coś zaplanować dla ostatniego posiadanego modelu, zalegającego w szafie.

 

Tematem tego projektu będzie tajwański M998 HMMWV z wyrzutnią pocisków Tien-Chien (Sky Sword):

04-7.jpg

Do budowy użyję podwozia Italeri pochodzącego z tego modelu:

Italeri-254-SpecialForcesStingerHum.jpg

Prowadnice pocisków, same pociski oraz urządzenie celownicze zamontowane po bokach wieży wezmę ze starego modelu AFV Club M730 Chaparral (wieża w Chaparralu jest całkiem inna, więc będzie wykonana od podstaw):

afv35002kit.jpg

Kilka elementów (fotele, koła, przednia osłona) wezmę z tego modelu:

AFVClub-AF35S-04-HummerM998.jpg

Dawca dachu i tylnej ściany kabiny to zezłomowany Avenger z ESCI:

ESCI--M998AvengerAntiAircraftVehicl.jpg

 

Dokumentacja zdjęciowa niestety nie jest zbyt bogata. Zdjęć takiego Humvee mam tyle:

th_04-7.jpg th_01-10.jpg th_02-9.jpg th_03-12.jpg th_06-4.jpg th_05-6.jpg

Oprócz tego mam też kilka zdjęć wyrzutni zamontowanej na innych pojazdach, ale niestety nie mam dobrego ujęcia tylnej ściany wieży. Coś się wystruga.

CDN (tym razem naprawdę zastanawiam się kiedy...)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się połączyć wszystkie cechy dobrej fotki - będzie ciekawa, treściwa i merytoryczna. Tymczasem liczę na Twój talent poszukiwacza i proszę o znalezienie zdjęcia przedstawiającego jakieś ujęcie tyłu wieży. Wieczorem wrzucę tutaj zdjęcia wyrzutni na innych pojazdach, żeby dodać treści naszej dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo bym nie liczył - chyba że na chińskich i filipińskich forach - ale to nocami poszukam - bo tak ogólnie to jest bardzo duzo fotek Tien-Chien - ale generalne od przodu / i nie koniecznie z kompletną "blacharką"/ i podchodzą pod inny projekt - figurki dziewcząt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób maskę jako "odgniot" jakiejś innej maski - najlepiej italarei używając folii aluminiowej - jak nie masz grubszej to ze zwykłej śniadaniowej /można spróbować od razu 2 warstwy - ale większe ryzyko że zamięcia powstaną/ jeśli maska będzie zamknięta to od spodu najlepiej wzmocnić super glue z wypełniaczem - czyli "lejesz" super glue i posypujesz np, ..... grysikiem - po 2 takich warstwach to nawet szlifować można - no i będzie "prawie" ekologiczna. Będzie trochę zabawy - ale wymiar będzie mieć prawie idealny (różnica - grubość folii). Najgorsze jest odcinanie"odcisku" od nadmiaru folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qdłaty - póki co nie mam w planie takiej konfiguracji, więc za silnik dziękuję (może się jednak z nim przeprosisz), a maski szukam dalej.

BaldPuma, Qdłaty - jakoś mnie tłoczenie nie przekonuje, pewnie skończy się zakupem jakieś taniej Italerki jako dawcy części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedziałem żonie, że muszę kupić model Humvee, bo mi brakuje maski. Zapytała, czy do niego też będę kupował następny, żeby wziąć z niego maskę... Miało być takie perpetuum mobile, niestety żona je zepsuła, zanim zaczęło działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jakoś tak mam, że nie bardzo potrafię kleić więcej niż jeden model w tym samym czasie (pewnie nie tylko ja). Ale z kolei klejąc jakiś model zawsze planuję następny i szukam do niego materiałów (pewnie nie tylko ja). Dlatego zajrzałem tutaj, bo raczej na pewno to będzie mój następny model do zrobienia, po skończeniu M1114. Przy okazji sprawdziłem, czy coś się samo nie skleiło, ale jakoś nie...

 

No i właściwie od razu jak tylko zerknąłem na zdjęcie w pierwszym wpisie rzuciło mi się w oczy coś, czego nie zauważałem do tej pory (a na zdjęcia gapiłem się nie raz) - ta wyrzutnia jest zamontowana na pomalowanym w barwy militarne cywilnym Hummerze H1 Przynajmniej "częściowo". Może się mylę, ale popatrzcie na to zdjęcie:

Hummer_H1_60-1024.jpg

i porównajcie z tym

04-7.jpg

 

Kilka wspólnych elementów:

- przednie kierunkowskazy,

- małe pomarańczowe lampki pod kierunkowskazami,

- brak światła "notek",

- trzy lampki nad przednią szybą,

- przetłoczenia na drzwiach,

- fotele,

- napis "HUMMER" z boku przed drzwiami kierowcy (na cywilnym z przodu).

 

Zasadniczo nie zmienia to wiele w mojej koncepcji. Trzeba będzie tylko uwzględnić te drobne zewnętrzne zmiany. A wewnątrz... raczej zostawię zwykłe spartańskie, wojskowe wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.