Skocz do zawartości

[HUMVEE] M-998 Cargo


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prace nad humvee trwają,podwozie zostało ukończone (zbiornik paliwa jest biały) Wizje pojazdu cały czas się zmieniają,zrobię go bez drzwi,spróbuję dorobić pałąki od plandeki.Oto co zrobiłem:

ec115442fed6a1a3m.jpg

876f1bdf4e1297f2m.jpg

ef8e97c607dcac0cm.jpg

72b6ccff391b1499m.jpg

Kupiłem zestawy 35266 Tamiyi i Italeri żeby maksymalnie obładować humvee.

25c4a2b316b61f81m.jpg

f052269ebb3961aam.jpg

Teraz zabieram się za nadwozie.Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie wygląda obiecująco, lekko pordzew wydech, trochę "zgaś" ten biały zbiornik i będzie ok.

Maskę maluj po doklejeniu wszystkich drobnych części (lampy itp.) i razem z przednim grillem. Widać, że potrzebuje ona co najmniej jeszcze jednej warstwy farby, więc posklejaj maskę w całość przed ostatecznym malowaniem.

Zestaw Tamiyi jest bardzo porządny, ten Italeri trochę gorszy, ale "towaru" starczy Ci na kilka modeli. Jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Mała aktualizacja mojego wątku warsztatowego.Nadwozie jest ukończone,darowałem sobie pałąki na pace.Mam pytanie:jakiego koloru są beczki na paliwo używane przez armię amerykańską?(ja zrobiłem jedną w kolorze olive drab)

904de82e425f8963m.jpg

f27dcf09e82069e9m.jpg

e28bba84f63aded9m.jpg

1020a156142eb621m.jpg

a58cf363be6765e1m.jpg

cb478e4eaf0c98adm.jpg

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę...to różnego. W/g moich fotek, najczęściej są ciemnozielone lub oliwkowe, czasami stalowe lub żółte czy pomarańczowe.Poobijane, powgniatane, ale, oczywiście, nie wszystkie. Fajny model, ale podokładaj mu jeszcze trochę wyposażenia, paka aż prosi się, aby ją zagospodarować. Spróbuj tez trochę ścieniowac kolor...Jest ok, czekam na następny, może trochę waloryzowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o kolorach beczek.Paka będzie mocno załadowana,pikap jest już prawie gotowy

Jakiego koloru użyć na plecaki,worki brezentowe? (pomalowałem je Pactrą A30 olive drab)

f5c169943f18482fm.jpg

Model jest już prawie skończony,ale kolor plecaków nie daje mi spokoju

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie robisz Humvee współczesnego (tj. powiedzmy po 2000 r.), to Tamiya podaje jak najbardziej prawidłowe kolory do malowania tobołków. Tutaj masz zdjęcia oryginałów dla porównania:

 

- ALICE BACKPACK:

3793.jpg

 

- DUFFEL BAG:

greenbag1w.jpg

 

- SLEEPING BAG:

sleepingbag.jpg

 

Poczytaj o obecnie używanych plecakach MOLLE i wcześniejszych ALICE (czyli takich jak w zestawie 35266 Tamki). Ja na tobołkach za bardzo się nie znam, dobór rodzajów i malowanie swoich opieram na zdjęciach obładowanych Humvee zrobionych w okresie, z jakiego robię model - czyli czy ALICE, czy MOLLE albo czy całe oliwkowe, czy np. w Woodland camo itp. Na pewno bardziej pomocny byłby tu kolega Moses.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Moje zmagania z humvee zostały zakończone Pojazd został obładowany ładunkiem (Kubisz niestety nie dorobiłem szelek do plecaków ) Dziękuje wszystkim za dobre rady

6c86ca9175f41fd0m.jpg

24e73495c85e2508m.jpg

e283f79ddd15b341m.jpg

10425e6a56110598m.jpg

No i pora zabierać się za następnego humvee

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie widać postęp w stosunku do M997. Ale brakuje jeszcze zastosowania jakichś technik, które zbliżyłyby model do oryginału. Sam nie jestem najlepszy w tych technikach i nie zawsze je stosuję, więc nie jestem najlepszą osobą do udzielania rad. Mógłbyś jednak chociażby spróbować przetrzeć model suchym pędzlem jakimś jaśniejszym kolorem. Na bambetlach przydałby się wash - tyle zagłębiań mają te plecaki. Najważniejsze jednak, że model jest czysto sklejony i pomalowany, na inne rzeczy przyjdzie czas.

 

No i pora zabierać się za następnego humvee

Jaki tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubisz,z następnymi humvee muszą spróbować technik modelarskich,doświadczenie modelarskie mam znikome,narazie staram się czysto sklejać Następny humvee to klasyka gatunku M998 Command Vehicle firmy Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę detali możesz jeszcze poprawić. np. karimaty: na jednym boku paski są pomalowane na zielono, na drugim już nie. No i tak właściwie kolorystyka "bambetli" jest raczej wątpliwa. Karimaty są raczej oliwkowe, tak jak wszystkie plecaki i worki, które u Ciebie są czarne (??).

 

Poza tym sam pojazd ładnie sklejony, beczki ładnie pasują. Oby tak dalej. Natomiast do kurzenia nie potrzeba czekać do następnego modelu. Spróbuj suchą pastelą.

 

Jeśli planujesz Command to może to Cię zainteresuje: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.