Skocz do zawartości

[HUMVEE] M-998 Cargo


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozpoczynam budowę humvee numer dwa (humviki dają tyle radości podczas budowy ) Mój wybór padł na model Academy.

0ea05ecb4ba8500dm.jpg

Moją inspiracją jest model Kubisza (bez bagażnika dachowego niestety)

523ba8bce6bd7e65m.jpg

Prośba jeśli posiadacie fotki podobnego humvee to wklejajcie je do mojego warsztatu Już pytałem o to przy sanitarce: jaki jest kolor zbiornika paliwa? Układ wydechowy,tłumik pomaluję Pactrą A54 Gunmetal.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

Jeśli natomiast chodzi o bak, plastik z którego jest wykonany z założenia jest biały, z czasem trochę żółknie. Natomiast jeśli chodzi o resztę, to nie gun metal tylko taki stalowo-srebrny. KLIK

Ja osobiście maluję całość czarnym matem, a następnie odpowiednie elementy na srebrny/aluminium. Na to troszkę przetarć z rdzy. Dla przepalenia rur (znalazłem niedawno u cywili), można do srebrnego dodać troszkę pomarańczowego. Da to efekt nie rdzy, a przepalenia temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mam problem z tym nieszczęsnym zbiornikiem paliwa (pomalować go na zielono?) Kubisz chciałbym,żeby ten humvee był zbliżony w wyglądzie do Twojego dzieła (pikap z naciągniętą brezentową budą,w planach mam też pikapa maksymalnie przeładowanego ładunkiem)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zielono na pewno nie! Zdjęcia z linku ode mnie pokazują z zbiornik jest biały(czysty nowy), na zdjęciach od kubisza masz już starszy, brudny i pożółkły. Ponadto przebija się kolor paliwa. Mimo to z pewnością nie jest zielony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, zbiornik w oryginale jest z tworzywa sztucznego, zobacz jak wyglądają białe plastikowe zbiorniczki/kanistry np. na płyn do spryskiwaczy, paliwo, olej itp. Tak jak pisze Maciek z upływem czasu biały plastik robi się jasnokremowy, potem wręcz żółknie.

Kubisz chciałbym,żeby ten humvee był zbliżony w wyglądzie do Twojego dzieła (pikap z naciągniętą brezentową budą,w planach mam też pikapa maksymalnie przeładowanego ładunkiem)

Nie wiem, czy ten mój model to "dzieło" Ale tak gwoli ścisłości to jest model wersji M1069 HMMWV Prime Mover, czyli ciągnika artyleryjskiego. W GALERII opisałem różnice pomiędzy tą wersją, a zwykłą M998. W praktyce różnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używasz farb Pactra, spokojnie możesz użyć do zbiornika P119, ale osobiście acryli nie polecam do pędzla (chyba że używasz aero). Z innych chyba moga być: H121, lub MM2104 - obydwa emalie.Nie zapomniej pomalować, lub ewentualnie zrobić od nowa obejm. No i lekki brudzing.

Kurcze, ale się zrobiłem mądrala-doradzacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czasami stosuję taki układ: P53 lub P74 jako podstawa, następnie delikatnie przecieram P51 oraz P46. Rdza wystepuje raczej na złączach, miejscami na tłumiku (kolektorze). Wgłębienia, załamania oraz bardzo delikatnie cały układ: P46. Tak mniej więcej wygląda po pomalowaniu: wersja "samochód bojowy":

 

IEDwarsztat004.jpg

 

A tak wersja " prosto od dilera, czyli nówka nie śmigana":

 

IEDwarsztat006-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej nówce nieśmiganej, kilka elementów od nowości jest stalowo srebrnych. Poza tym zeszlifuj szwy na końcówce wydechu i skieruj go w dół a nie do tyłu.

 

A u mnie wygląda to z grubsza tak:

p1220688.jpg

kolory to czerń, aluminium i rdzawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zeszlifuj szwy na końcówce wydechu i skieruj go w dół a nie do tyłu.

 

Jeszcze jedno: dzisiaj znalazłem informację, że wydech krótki w Humvee może byc zamocowany w dół, ale również w bok. Tak, że zupełnie nieświadomie, nie popełniłem błędu. Czyli wydech zamontowany w bok równiez jest prawidłowo. Przyznam, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Ale już nie zaśmiecajmy Peterowi 1410 jego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się - w warsztatach polowych różne cuda robili - duński humvee z WALKa ma całkiem obgryzioną końcówkę - myślę ze chodziło o kurz jaki wzbijały spaliny - w pierwszych doniesieniach z iraku (polskich) co kawałek spotyka się wstawki o "wzbijających tumany kurzu Humvee"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ja przecież też nie wiedziałem. Nie zwróciłem na to uwagi. Właśnie dlatego krytyczne uwagi są najcenniejsze, nie ma co się unosić honorem, tylko poprawiać! Trzeba się uczyć samemu i od innych...

Dzięki takim uwagom kilkakrotnie przerabiałem tylny zderzak do Dumvee, aż nawet mnie zaczął sie trochę podobać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Prace nad moim humvee numer 2 postępują dość wolno,ale ostatnio coś ruszyłem.Zmieniłem wizję mojego projektu,miał to być pojazd z zamkniętą budą (nawet już ją skleiłem i pomalowałem) Postanowiłem,że będzie to odkryty pikap maksymalnie obładowany(zawsze marzyłem,żeby zbudować takiego pikapa) Na pace i na burtach będzie mnóstwo plecaków,jakaś beczka,broń,wszystko co uda mi się zgromadzić.Mam już dwa koła zapasowe,jedno będzie na dachu. O to co zrobiłem,niewiele tego

512ad14a840a3b62m.jpg

d45c17b2e3aba59dm.jpg

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.