Skocz do zawartości

[HUMVEE] Polski M1025 z ASK - Tamiya/Eduard 1:35 + scratch


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem po raz pierwszy wystartować w konkursie. Co prawda poziomem odstaję od innych uczestników, ale w końcu to zabawa. Zamierzam wybudować M1026 używanego przez Polaków w Iraku. Jako, że niektóre elementy są różne nawet dla tego samego pojazdu, to mój model ma wyglądać mniej więcej tak:

polski130.jpg

Zaznaczam jednak, że będę się także wzorował na innych Humvees, ale różnice będą znikome, a końcowy efekt nie będzie odbiegał od pierwszego zdjęcia.

Za dokumentacje posłużą mi fotki od Kubisza.

Dodatkowo oprócz 35263 M1025 Humvee Armament Carrier Tamki zamówiłem blaszki Eduarda: 35785 M-1026 Humvee add.armour plate Iraq 1/35. Dodam też ciut od siebie i kilka części od innych modeli.

 

Regulaminowy in-box:

DSC06071.jpg

DSC06073.jpg

DSC06074.jpg

DSC06075.jpg

DSC06077.jpg

DSC06079.jpg

DSC06080.jpg

DSC06082.jpg

DSC06083.jpg

DSC06085.jpg

DSC06087.jpg

DSC06090.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Peter wiem, że ISAF to Afganistan, ale jeszcze nie wiem czy pojazd bd z Iraku czy z Afganistanu. Widziałem zdjęcia, że w Iraku takie Hummery jeździły, a kalkomanii ISAF raczej nie bd miał, więc na razie taki temat a nie inny. Najwyżej później zmienię nazwę. Zresztą ten jest np. z Iraku:

Humvee_Poland_news_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Mam już prawie wszystko i jak będę miał mniej nauki, zacznę prace.

 

Jeszcze mam pytanie, odnośnie wnętrza. Czy ma ktoś może jakieś dokładniejsze zdjęcia, a przede wszystkim jak to wyglądu za drugim rzędem foteli. Chodzi mi przede wszystkim o to, jak "wchodzi" klima. Poza tym czy środek można wzorować na wnętrzach Humvee krajowych(czyt. zielonych) oraz, czy np. pomiędzy bagażnikiem a przedziałem transportowym jest ścianka

DSC06130.jpg

DSC06129.jpg

I osłona od bodka66, któremu bardzo dziękuję

DSC06131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tylnymi fotelami jest ścianka taka, jak w tym Humvee:

002tzf.jpg

czyli taka jak na zdjęciach niżej (bez poduszki, w jej miejscu w M1026 są tylne nawiewy i wyjście przewodów klimatyzacji do przednich nawiewów):

064.jpg

074.jpg

TUTAJ masz całego walkarounda. W ogóle wnętrze jest bardzo podobne, częściowo możesz się na nim wzorować. W stosunku do "krajowego" Humvee są pewne niewielkie różnice.

Zobacz też PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tyle udało mi się na razie zrobić. Na początek wziąłem się za ściankę i wnętrze, bo na podwozie jakoś nie mam ochoty

DSC06174.jpg

DSC06175.jpg

DSC06185.jpg

DSC06183.jpg

DSC06184.jpg

DSC06186.jpg

Zeszlifowałem pypcie

DSC06180.jpg

Pomalowałem wnętrze Humbrolem 117.

DSC06187.jpg

DSC06188.jpg

DSC06189.jpg

Na razie koniec. Aktualizacja może wieczorem.

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Fotel pasażera mogłeś pomalować wycięty z ramek, podobnie fotel kierowcy, ten drugi mogłeś też skleić do kupy.

- Nie mam przy sobie zdjęć i nie pamiętam, czy osłona silnika ma inny kolor (czy dlatego jej nie malowałeś?)

- Bardzo dobrze, że ściąłeś odbijacze ramy przedniego okna, ale powinna ona mieć kilka nitów (jak model konkursowy, to konkursowy ). Widać to na przykład TUTAJ.

- Tylna ścianka bardzo elegancka.

- Zobacz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Fotel pasażera mogłeś pomalować wycięty z ramek, podobnie fotel kierowcy, ten drugi mogłeś też skleić do kupy.

Właśnie nie wiedziałem, czy dam radę pomalować dokładnie całą podłogę itd.

- Nie mam przy sobie zdjęć i nie pamiętam, czy osłona silnika ma inny kolor (czy dlatego jej nie malowałeś?)

Na niektórych zdjęciach za bardzo nie widać, ale chyba powinna być czarna.

Taka mała ciekawostka:

Ewidentnie czarny...

069.jpg

070.jpg

I już zielony...

096.jpg

097.jpg

- Tylna ścianka bardzo elegancka.

A dziękuję

...powinna ona mieć kilka nitów...

Jeśli dam radę, to poprawię

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Show must go on...

(sory za jakość zdjęć, ale robione po ciemku przy lampce biurkowej, post pod postem, bo muzę uaktualnić, a nikt nic nie napisał

)

Wyprodukowałem skrzyneczkę:

DSC06190.jpg

DSC06191.jpg

DSC06194.jpg

DSC06197.jpg

DSC06200.jpg

I już efekt obecny. W rzeczywistości wygląda lepiej(świeża farba, mocne makro) + skończyłem fotele(na razie, potem dopieszczę). Zresztą zobaczycie, jak dodam fotki ze światłem dziennym.

DSC06205.jpg

DSC06202.jpg

DSC06208.jpg

DSC06211.jpg

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie weź pędzelek 000 i wyrównaj zielonym malowanie wokół osłony silnika. Czarnym kolorem pomaluj mały panel z trzema przełącznikami na prawo od zegarów. Czarna powinna być też górna powierzchnia podestu strzelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja, ale w końcu tydzień dopiero w środku. Więcej zapewne na weekend, wtedy dodam też fotki ze światłem dziennym, bo nie bd wracał do domu po 16.

Co porobiłem

1)Dorobiłem pedały, bo albo jestem ślepy(nie chciało mi się szukać, a instrukcja leży gdzieś w kącie), albo Tamiya nie pomyślała o nich.

2)Poprawiłem to o czym pisał Kuba i wyrównałem parę innych rzeczy.

3)Sypnąłem sido i nałożyłem kalkomanie(jak fajnie że mam Tamkę )

4)Po rozmowie z Kubą postanowiłem zrobić też nagrzewnicę(przed fotelem pasażera) a także dorobić drążek kierowniczy, o którym Azjaci znowu zapomnieli. Karbowany przewód nagrzewnicy wykonałem owijając gumowy kabelek miedzianym drucikiem(cewka indukcyjna czy coś innego "pożyczone" jakieś 2 lata temu z gabinetu fizycznego w szkole...)

5)No i takie prowizoryczne mocowanie stolika. Potem przetrę co nieco suchym pędzlem ze srebrną farbą.

To by było chyba wszystko. Za ewentualne niedomalowania przepraszam, bo dojść wszędzie pędzelkiem to istny koszmar.

 

P.S. Może mi ktoś wytłumaczyć po co się męczę z tymi wszystkimi detalami, jak i tak zamknę wnętrze i przez małe okienka drzwi(opancerzone to nie wiem czy mają 1cm x 1cm) będzie cokolwiek widać

A i gdzie niegdzie farba mokra, lub sido się świeci. Potem dam mat.

DSC06251.jpg

DSC06252.jpg

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Fajnie, że starasz się dorobić tyle elementów, bo faktycznie model Tamiyi mimo wielu swoich zalet, ma też wiele braków. Widoczność wnętrza możesz poprawić zostawiając otwarty właz w obrotnicy i może chociaż jedno okienko w drzwiach? Eduard dał taką możliwość.

Nie zapomnij o zegarach - przetrzyj suchym pędzlem na biało, podretuszuj ewentualne faule i kapnij sido albo błyszczący lakier jako szkiełka.

I mam dla Ciebie wyzwanie - silniczek wycieraczek:

th_hummer_034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy wiele rzeczy i tak niedocenianych przez laików, ale warto

Pewnie, że warto. W końcu model robimy dla siebie. Najważniejsze mieć radochę z tworzenia i własną satysfakcję.

Jedziesz dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek66 przypomniała mi się sytuacja kiedy w Muzeum Techniki w PKiN była wystawa modelarska i jeden ze zwiedzających podnosił niezabezpieczone modele i oglądał je także od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od razu na wstępie pytanie. Dokąd powinienem dojechać z tym czarnym

Reszta już prawie ostateczna

DSC06274.jpg

DSC06276.jpg

Najpierw ogólnie:

DSC06273.jpg

DSC06272.jpg

DSC06270.jpg

DSC06269.jpg

Zachodzące słońce

DSC06267.jpg

DSC06271.jpg

Robota pod maską(nic wielkiego, ale po co jak i tak dam na to maskę )

DSC06260.jpg

DSC06262.jpg

A teraz zdradzę mój sekret, a mianowicie czym wycinam elementy

DSC06265.jpg

Wychodzi zawsze równo(mam chyba już wprawę), jeszcze bez szlifowania.

DSC06266.jpg

Reszta:

DSC06263.jpg

DSC06261.jpg

DSC06257.jpg

DSC06256.jpg

Przy tym silniczku domalowałem jeszcze czarny pstryczek, ale nie ma go na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Tamiyi Nie miałem żadnych zdjęć silnika, chociaż nie wiem czy bym zajrzał. No nic. Wyschnie to przemaluję jutro na pisakowy Co do wnętrza to nie powinienem jeszcze dać czegoś na środek, chodzi mi o taką ni to płytę ni coś. Na panelu z podestem strzelca. Na zdjęciach(chyba wiesz jakich ) widziałem coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tam pojawia się problem. Widać tylko kawałek od ścianki do podestu i to też nie do końca. Natomiast jak idzie i czy idzie dalej to nie mam pojęcia. Chyba, ze jest to standard i w innych Humvee też występuje takie samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.