Teraz jest So wrz 22 2018, 8:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 01 2009, 7:51 

No to teraz wersje poza USA i będzie nawiększy zbiór danych o humvee "w pigułce"

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 01 2009, 8:15 

Erni napisał(a):
Kubisz rewelacja !!!!! Myślałem że cos niecos wiem o tym pojeździe ale przy Tobie wymiekam. Dzieki za tak super foteczki .
Dzięki :piwo:
BaldPuma napisał(a):
No to teraz wersje poza USA i będzie nawiększy zbiór danych o humvee "w pigułce"

A to już chyba pozostawię Tobie :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 21:05 
Moderator

Dobra robota kubisz :piwo:
Co prawda w tych sprawach nie mam tyle wiedzy, co kolega, ale i ja dodam coś od siebie, wersje używane w Siłach Obronnych Izraela:

Memugan

Obrazek

Siur

Obrazek

Palnat

Obrazek

Tzyud

Obrazek

Galit

Obrazek

Rakoon

Obrazek

Megen David

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 21:14 

Barthass - dzięki za wpis (i świetne zdjęcia) :piwo: Co prawda dla pojazdów używanych przez kraje inne niż USA BaldPuma założył ten wątek, ale może przy okazji pomożesz wyjaśnić kilka moich wątpliwości. Jak to jest w końcu z nazewnictwem tych izraelskich Humvee? Chodzi mi przede wszystkim o pisownię. W sieci znajdowałem dwie wersje pisowni kilku wersji Humvee IDF.

I stąd moje pytania.
- Tziud czy Tzyud?
- Siur czy Siyur?
- Megen David czy Magen David?

I jeszcze jedno - Humvee z wyrzutnią TOW to Palnat czy Orev? Może Orev to nazwa samej wyrzutni, a Humvee z nią to właśnie Palnat?

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 21:35 
Moderator

kubisz napisał(a):
Co prawda dla pojazdów używanych przez kraje inne niż USA BaldPuma założył ten wątek

Ajć, zasugerowałem się wypowiedzią BaldPumy o opisaniu wersji używanych po za USA...
kubisz napisał(a):
Jak to jest w końcu z nazewnictwem tych izraelskich Humvee? Chodzi mi przede wszystkim o pisownię. W sieci znajdowałem dwie wersje pisowni kilku wersji Humvee IDF.

Generalnie sprawa się rozchodzi o wymowę i zapis fonetyczny.
Prawdę mówiąc np. słowo " סִיּוּר" oznaczające "zwiad" lub "patrol" po polsku wymówimy i zapiszemy jako Sijur, natomiast ktoś posługujący się angielszczyzną może to zapisać jako Siur lub też Siyur, oba wymówi tak samo. A najbardziej poprawnym zapisem nazwy pozostanie chyba tylko zapis w alfabecie hebrajskim, ponieważ my zapisując oryginalne słowa hebrajskie za pomocą alfabetu łacińskiego nie piszemy i nie tłumaczymy litery w literę tylko właśnie zapisujemy wymowę.

Co do Palnata, ja słyszałem nazwę "Orev" (po polsku Wrona) w odniesieniu do pojazdów nie posiadających wyrzutni Tow, tylko transportujących same pociski. A słowo Palnat stosowane jest do pojazdów z zamontowaną wyrzutnią, z reszta nie dotyczy to tylko Hummerów bo np. M113 z wyrzutnią Tow nazywane jest "Bardelas Palnat" (Bardelas-Gepard). Więc możliwe, że samą wyrzutnię nazywają Palnat. Jednakże na 100% pewny nie jestem.

Ostatnio edytowano N lut 14 2010, 21:46 przez Barthass, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 21:42 

No to z Siyurem i Tzyudem mi wyjaśniłeś :) Ale jeszcze Cię pomęczę o dwa pozostałe - Magen czy Megen, Palnat czy Orev?

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 22:01 
Moderator

kubisz napisał(a):
Ale jeszcze Cię pomęczę o dwa pozostałe - Magen czy Megen, Palnat czy Orev?

Według mnie powinno być Megen a to dla tego:
Megen David czyli tłumacząc z wolna "Tarcza Dawida"(gwiazda Dawida) zapisuje się tak : מָגֵן דָּוִד
Pierwsza litera w wyrazie Megen to hebrajska litera Mem druga to Gimel a ostatnia to Nun co sugerowało by wymowę Me-Ge-n. I prawde mówiąc tylko z takim zapisem się spotykałem. Jednak znów może się to sprowadzać do zapisu fonetycznego i różnic w wymowie liter między osobami posługującymi się różnymi językami.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 22:08 

Czyli jednak "Megen". I taką nazwę chyba spotykałem cześciej, choć przyzwyczaiłem się już do nazwy "Magen"... No to drążę dalej :twisted: Palnat czy Orev?

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 22:15 
Moderator

kubisz napisał(a):
No to drążę dalej Twisted Evil Palnat czy Orev?

Zawarłem to w poście o wymowie , jednakże post edytowałem, i wątek o Palnacie dodałem później i mogłeś nie zauważyć zmiany, za co przepraszam :piwo:

Barthass napisał(a):
Co do Palnata, ja słyszałem nazwę "Orev" (po polsku Wrona) w odniesieniu do pojazdów nie posiadających wyrzutni Tow, tylko transportujących same pociski. A słowo Palnat stosowane jest do pojazdów z zamontowaną wyrzutnią, z reszta nie dotyczy to tylko Hummerów bo np. M113 z wyrzutnią Tow nazywane jest "Bardelas Palnat" (Bardelas-Gepard). Więc możliwe, że samą wyrzutnię nazywają Palnat. Jednakże na 100% pewny nie jestem.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 22:21 

Witam!
Mało się znam na Humvee IDF, ale może być tak:

Cytuj:
To people unfamiliar with the term GADSAR:
GADSAR is Hebrew acronym for 'reconnaissance battalion'. In each IDF infantry brigade there's a battalion that incorporates the Palsar (recon company), Palhan (sappers company) and the Palnat (anti-tank company).

militaryphotos
Czyli wychodzi na to, że mamy ten cały GADSAR, a składa się on z Palsar`u czyli rozpoznania ?, Palhan`u czyli kompani saperów i Palnat`u czyli kompani przeciw czołgowej :?:
A więc wynikałoby z tego, że Humvee z wyrzutnią jako, że niszczy docelowo czołgi, zalicza się do Palnat`u. Jednak sam pojazd nosi nazwę OREV :?: Mogę się mylić, więc nie :rozga: :mrgreen:
Cytuj:
Hey nobody really uses the term PALNAT so let's just stick with orev shall we :)

militaryphotos

Polski Mi-24D - Trumpeter 1:35 -> warsztat

Tytuł:
PostNapisane: N lut 14 2010, 22:28 

Barthass, Zderzak - ja pozostanę jednak przy nazwie Orev. Zobaczymy, czy BladPuma doda coś do tej dyskusji, bo sporo zdjęć Humvee IDF mam od niego, a ona ma akurat Oreva na warsztacie.

Barthass - faktycznie przeoczyłem Twój dopisek :oops: Jeszcze raz wielkie dzięki za podzielenie się kawałeczkiem swojej wielkiej wiedzy o IDF. Tak przy okazji - ponawiam zaproszenie do projektu grupowego "HUMVEE" :piwo:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 15 2010, 19:51 
Moderator

kubisz napisał(a):
ak przy okazji - ponawiam zaproszenie do projektu grupowego "HUMVEE"

Skończę Merkawę, i zaraz do Was dołączam :piwo:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 15 2010, 19:56 

Barthass napisał(a):
Skończę Merkawę, i zaraz do Was dołączam :piwo:

Trzymam Cię za słowo i czekam :piwo:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

REGULAMIN FORUM