Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 Command Vehicle - Italeri - 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zacznę sobie kolejny warsztat. W pierwszej myśli miał być rozbudowany, ale inne myśli wyparły tę koncepcję. No ale nie kręcąc już, pora napisać co chcę zrobić.

 

Otóż, najzwyklejszego M998 z brezentowym dachem, ponieważ tej wersji nie mam aktualnie na stanie. Bazą będzie znów model Italeri "Command". Model zbuduję "z pudła" dodając jakieś niewielkie drobiazgi od siebie: półkę pod radio, dodatkowe światła z tylu (trzecie zdjęcie), całkiem "gratis" dodam przednią osłoną, których parę mam, postaram się zrobić imitację stelaża dachu, wklejając odpowiednie "pręty" w dach zestawu.Poza tym trzypunktowe pasy, bo takie mi zostały. Poza tym otworzę jedno okno i "zwinę" tylną zasłonę z brezentu, tak jak to na zdjęciu widać. No i jeszcze osłona wydechu z edka i nowe lusterka odcięte od Tamki.

 

No tak, miało być z pudła. No ale nie są to duże przeróbki.

 

Malowanie będzie takie jak na pierwowzorze czyli przechodzimy do zdjęć:

 

th_16.jpg th_17.jpg th_18.jpg

 

Pytania? Wnioski? Porady?

 

P.S.

Zastanawiam się nad kołami. Ponieważ nie będę w końcu dawał koła zapasowego, to szkoda mi psuć zestaw pięciu kół z Academy. Z tego powodu i braku innych możliwości, pozostanę tym razem przy "kołach" Italeri.

 

P.P.S.

Biorac pod uwagę tablice rejestracyjną, jest to raczej pojazd "ucywilniony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Humvee - koń jaki jest, każdy widzi Czyli - sylwetka piękna, ale taki "po prostu" Humvee jest mało ciekawy. Dlatego możesz mu pododawać różne smaczki tu i tam. Wspomniałeś o dodatkowych światłach z tylu - dobry pomysł. Może tabliczki ostrzegawcze tak jak tu:

hummer_016.jpg

Może kogucik:

23.jpg

REFORGER12.jpg

 

Zastanawiam się nad kołami. Ponieważ nie będę w końcu dawał koła zapasowego, to szkoda mi psuć zestaw pięciu kół z Academy. Z tego powodu i braku innych możliwości, pozostanę tym razem przy "kołach" Italeri.

Skoro zamierzasz zwinąć brezent, będzie ładnie widać część ładunkową. Możesz tam wsadzić koło zapasowe. Nie psuj ładnego modelu kołami Italeri.

 

Mam jeszcze kilka pomysłów, ale to po zeskanowaniu zdjęć, wrzucę w najbliższym czasie. Ale to wszystko to oczywiście dodatki na sam koniec. Na razie masz kupę dorabiania, żeby Italeri poprawić. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - a może takie coś: jest oto taki modelik (Bilek nr 995):

model-BILEK995.jpg

Czyli przyczepa M101. Kosztuje 20-25 zł. Na Allegro nawet poniżej dychy się trafiają.

Nie zmieniła się jakoś bardzo od II w.św. Co prawda te bardziej współczesne mają inne koła:

th_M101-Trailer-2.jpg

Trafiają się nawet koła z Humvee - patrz niżej. I tu mógłbyś nawet użyć tych kół Italeri.

th_p33.jpg

Na przyczepę brezentowa buda albo ładunek i masz ciekawy model Gdyby nie skromne rozmiary moich półek na modele to bym podpiął przyczepę i pod swojego, pod innego działo M102, pod kolejnego M167 Vulcan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tabliczki ostrzegawcze tak jak tu:

Będą, bo mam kalki. więc na klapę pójdą.

przyczepa M101

Może. Nie mam co tam wsadzić.

Może kogucik

raczej nie.

sylwetka piękna, ale taki "po prostu" Humvee jest mało ciekawy

Rzecz gustu.

Możesz tam wsadzić koło zapasowe.

Pewnie w końcu tak.

Bardziej interesuje mnie tu malowanie. Będę musiał dobrze operować cieniowaniem na brezencie i matem i pół matem. Sam pojazd jest matowy, ale brezent nie dość ze w innym odcieniu to jeszcze pzynajmniej pół matowy. Przy okazji przetestuję lakier matowy humbrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zdjęć i zawsze tabliczki zwisają pod klapą

Tak jak pisał Kuba w moim zimowym humerze, te oznaczenia są nanoszone dosłownie wszędzie gdzie się da. przy skośnym dachu mogą być na klapie dachu, obok niej, na klapie kadłuba, pod nią jak na wyżej pokazanym zdjęciu. Na sporej części nie ma w ogóle. Sądzę, że nie ma jakiejś jednoznacznej zasady, a mi łatwiej będzie kalki na klapie nałożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy z warsztatem. Na początku był chaos:

 

th_P1230709.jpg

 

 

Najpierw dach. Zgodnie z zapowiedzią zwinąłem tylną ścianę i dorobiłem imitację rusztowania. Z grubsza wygląda nieźle:

 

th_P1230713.jpg th_P1230714.jpg th_P1230715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób, rób, tylko podawaj często odcinki warsztatowe z fotkami. Też się zacząłem do takiego przymierzać, może z jakimiś bajerami, może z przyczepą czymś załadowaną. Muszę jeszcze pooglądać zdjęcia. Ni o będzie u kogo podglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej rekreacyjnie tą wersję robię. Specjalnych udziwnień nie będzie, a zdjęć co chwila też mi się nie chce. Za dużo czasu to zajmuje. W razie czego pytaj to powiem co i jak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw ten komin bo rzeczywiście wygląda źle.

 

Mam jednak pytanie z innej beczki. Malujesz akrylami Model Mastera Czym malowałeś kogucik w pomarańczowo-białym Humvee UN, bo widziałem tanią farbę ww producenta, a chyba bd potrzebował coś takiego do M998.

 

Bo TO chyba nie jest clear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz akrylami Model Mastera :Question:

Nie, główne kolory maluje emaliami MM z aerografu. Natomiast akryli używam głównie do malowania drobiazgów itp, ale też nie jest to regułą.

Czym malowałeś kogucik w pomarańczowo-białym Humvee UN

Akurat koguta niczym nie malowałem. Wziąłem przyciąłem niebieską diodę LED, którą miałem akurat pod ręką. Natomiast co do Clearów to mam czerwony Pactry i zielony Tamiyi. Nie mam nawet pomarańczowej, a światła w humvee maluję zwykła pomarańczową, tyle że cieniutką warstwe rozwodnioną farbą; MM akryl.

 

Bo TO chyba nie jest clear

Dlaczego nie. W sumie ciężko na takim zdjęciu pokazać że farba jest przezroczysta. Skoro jest zielona, czerwona, pomarańczowa to pewnie i inne kolory też.

 

Natomiast co do koguta, to spróbuj tak ja ja z diodą (są prostokątne i okrągłe), lub jeśli masz zwykłą niebieska farbę, to zmieszaj ją z lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawa się tam komplikuje. Jest napisane w nawiasie, że to GLOSS. Normalnie pisze tylko CLEAR. Nie wiem, będę dalej szukał, aczkolwiek nie wiem czy znajdę coś co mnie usatysfakcjonuje.

 

Co do diod, to raczej będzie ciężko coś takiego zrobić. Sam nie wiem jeszcze jak to zrobię.

02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładany na sucho. Teraz malowanie, chociaż nie wiem czy w sesji mi się uda. Podwozie jak podwozie, szczególnie się nad nim nie skupiałem. Złożyłem je w godzinę. No i nadal uważam, że podwozie w Italeri jest lepiej zorganizowane niż w Academy.

 

th_P1230728.jpg th_P1230729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza mi się nie podoba - za gruby i za wysoki. Brakuje mu jeszcze mocowania do ramy przedniej szyby - zerknij na zdjęcie Humvee z przyczepką wyżej.

Poza tym bardzo ok Z doklejonymi osłoną i z wysokim wydechem będzie jeszcze lepiej.

nadal uważam, że podwozie w Italeri jest lepiej zorganizowane niż w Academy.

Tu się chyba z Tobą zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza ... za gruby i za wysoki. Brakuje mu jeszcze mocowania do ramy przedniej szyby

Wiem, że za wysoki i za gruby, ale nie będę się przejmował. Nie mam z czego podmienić, a nie wystrugam takiego walca. Natomiast jakieś mocowanie do ramy okna pewnie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki, fajnie że się podoba.

Pochwal się, jak zrobiłeś napis "KFOR"

Nie trafiłeś. Wziąłem kalki z Tamiyi. Bardzo ładnie się układają. No a technika standardowa: Pomalowałem, potem 3-4 warstwy sidoluksu, kalki i Clear Mat Humbrola z odrobiną Dark Green. Muszę powiedzieć, że ten lakier matowy jest genialny. Zarówno do nakładania pędzlem jak i aerografem. Nie zostawia białych smug jak Pactra.

Reszta kalek, czyli napisy na nadkolach, napisy do wiązania na tylnym zderzaku, żółto-czerwone kwadraty na tylnej klapie, niestety były już wzięte z Academy, no i efekt jest taki że się srebrzą. Nie przyległy dokładnie, mimo gładkiej powierzchni. Kurzenie powinno to rozwiązać.

 

A co do samego kurzenia, tutaj dla odmiany chciałbym zrobić taki typowy szary kurz-brud, a nie piaskowy. Jakieś sugestie co do koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.