Skocz do zawartości

[Humvee] M998 (z plandeką) z filmu Generation Kill 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym teraz zrobic sobie model Humvee M998, wykorzystywany w filmie Generation Kill. Będzie to Humvee w podstawowej wersji, z plandeką, w barwach NATO - nie w piaskowym malowaniu. Nie wiem, czy taki egzemplarz był wykorzystywany w rzeczywistości przez 1 st Reconnaissance Battalion podczas operacji OIF, ale w filmie jest często widoczny - kto oglądał film, łatwo skojarzy. Postaram sie wrzucic fotki tego pojazdu, jak tylko uda mi sie zrobic zrzut ekranowy z filmu - na razie, nie wiem dlaczego, nie daję rady.

Podstawa modelu będą dwa modele Academy - podstawowy M998 oraz IDE. Z pierwszego pozostała mi kompletna plandeka, z drugiego wiele części przyda sie do innych modeli. Model prawdopodobnie zostanie przykurzony, trochę "sterany" oraz obładowany szpejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero skończyłeś jednego Humvee, a teraz kolejny... Temat fajny, klimaty Generation Kill ciekawe, sam któregoś czasu rozmyślałem o jakimś otwartym, ale skończyło się na niczym. Będę zaglądał jak tylko znajdę chwilę czasu.(czyli zawsze)

Co do zrzutu, to wiele filmów ma jakieś zabezpieczenia. Sam się na tym natknąłem. A nie ma nic w Google -"Humvee Generation Kill", albo sama nazwa serialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubisz. o ten pojazd mi właśnie chodziło. Na filmie można go złapać w całej okazałości, z różnych stron..Raz z drzwiami metalowymi, innym razem z parcianymi, a jeszcze innym - całkowicie bez drzwi..Gdybym tylko potrafił, ale może faktycznie film ma jakieś zabezpieczenia...

Drinkmanie - wielkie dzieki za życzliwość, ale już posiadam ten film, wszystkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - znalazłem coś takiego:

090219-generation-killaspx_ss_image.jpg

Wygląda na pozowany fotos, nie na ujęcie z serialu, ale ładnie widać oznaczenie i plecaki.

 

I jeszcze dwa kadry z Twoim Humvee w tle. Niestety tylko w tle:

th_generationkill2.jpg th_skarsgard-650x433.jpg

 

No ale masz serial, więc z podglądaniem oryginału nie będzie kłopotu. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model będzie mniej więcej tak wygladał...Będzie z brezentowymi drzwiami. Nie wiem jeszcze, czy będzie przedstawiał pojazd z kompanii Alpha czy Bravo - obydwa sa przedstawione w filmie. Udało mi sie wreszcie zrobić zrzut ekranowy z filmu.

 

GenerationKillS01E05HDTVXviD-0TV-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się kolorystyka - trójkolor NATO i piaskowa plandeka. No i fajny akcent to te zielonkawe karimaty.

 

Zwróć uwagę podczas oglądania serialu, bo jak na razie na tych wszystkich kadrach wygląda, jakby nie miał przedniego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nie ma, ani ten z kompanii A, ani z kompanii B. Prawdopodobnie jest to ten sam pojazd, raz bez drzwi, drugim razem z drzwiami metalowymi, a następnie z parcianymi. W egzemplarzu przedstawiającym pojazd z kompanii A, prawdopodobnie wstawiono drzwi ze znakami taktycznymi tej jednostki. Zresztą w całym filmie, podczas drogi kompanii B przez Irak do Bagdadu, Humvee występuje z róznymi rodzajami drzwi, chociaz to jest ten sam samochód - wsród dziesięciu pojazdów kompanii B nie ma drugiego, takiego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sam Humvee grał dwie role Ale czy na pewno? Na ostatnim zdjęciu ma oznaczenie na drzwiach (Bravo). Na zdjęciu, o którym pisałem że to chyba fotos, ma też na drzwiach (Alfa). Ale na zdjęciu, które wrzuciłeś Pią Lut 05 2010, 18:28 (bez drzwi) ma na burcie za przednimi drzwiami. A za każdym razem jest to ta sama strona pojazdu.

Większego znaczenia jednak mieć to dla Ciebie nie powinno. Wybierz kompanię i zrób oznaczenie na drzwiach - moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były trzy. Jednym jeździł Kapitan Ameryka a drugim Porucznik Nathaniel Fick. Trzecim nie pamiętam, musiałbym poszukać. Wszystkie (o ile pamiętam bo miałem zamiar takiego skleić) miały zaklejone światła i kierunkowskazy. Proponuje skleić tego Kapitana Ameryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? W filmie jest taka scena, gdy na autostradzie spotykaja sie dwie kompanie A i B, przy czym kompania B jedzie w kieruku Bagdadu, a kompania A wprost przeciwnie, nie dojeżdając do kompanii B, skręca w lewo i jest doskonale widoczna na drodze równoległej, tylko że jedzie w kierunku przeciwnym. Fakt ten budzi zdziwienie bohaterów filmu...Wtedy jest zbliżenie na przejeżdzające pojazdy kompanii A, a zwłaszcza na naszego Humvee, z dowódcą w środku. Wtedy też widać doskonale oznaczenia kompanii A na drzwiach...Następnie kamera robi perspektywę na odjeżdzające pojazdy kompanii B w kierunku Bagdadu, i widać doskonale, że w konwoju nie ma naszego Humvee - mimo że zawsze był. Myślę, że w tym momencie pojazd grał role samochodu z kompanii A. Chyba nic mi sie nie pomyliło, a zresztą może, w końcu jestem okularnikiem...Ale to nie jest takie ważne.

Gdzieś wyczytałem, że podczas kręcenia filmu ekipa miała wiele kłopotów z tymi Humvee's - były w bardzo złym stanie technicznym.Popełniono w związku z tym pewną złośliwość w stosunku do producentów - chyba w pierwszym odcinku jest scena, gdy żołnierz narzeka na stan techniczny pojazdu, coś tam przy nim naprawiając. Scena ta nie była w pierwotnej werscji scenopisu, ale włączono ją do filmu z premedytacją.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś na bieżąco, a ja "GK" oglądałem już dawno i pamięć nie ta... No i nie bardzo pomogę w przypominaniu sobie niuansów. Ale Peter już kilka razy mnie zaskoczył znajomością szczegółów serialu, więc bardziej liczyłbym na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio leciało na HBO to sobie nagrałem, ale nie wszystkie odcinki. Jak możesz to podaj nr odcinka, to aż z czystej ciekawości sprawdzę. Aczkolwiek wasze przypuszczenia mogą być dobre, bo wątpię, żeby mieli wiele Humvee, więc pewnie nie jeden to dubel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miesiąc temu zapytał to bym ci wszystko wyśpiewał bo byłem w miarę świeżo po obejrzeniu. Z tego co pamiętam to te M-998 są dowódczymi pojazdami na szczeblu kompani. Kompania Alfa dowodził Kapitan Ameryka, Bravo Iceman, Charlie Fick a Delta to rezerwiści. Tak to pamiętam i lepiej niech ktoś to potwierdzi. Może na Wikipedi jest, trzeba przejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie zestaw bambetli do Humvee - tak, że powinna być gitara.

Legend LF 115 US Army Back Pack Set.

LF1115, tak gwoli ścisłości

Super, że dałeś się namówić Pstryknij zdjęcie elementów, jak zestaw przyjdzie, ok?

Przy okazji pochwal się gdzie i za ile zamówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc coś już sobie zrobiłem. Niestety, plandeka z modelu Academy jest trochę inna od oryginału prezentowanego w filmie, ma trochę inny kształt, ale niewiele. Tak też zostanie. Wkleiłem do środka pałąki, oraz zamontowałem ławki - wymagało to, ze względu na konstrukcje modelu, pewnych przeróbek. W oryginale plandeka z przodu jest całością, w modelu Academy posiada tylko "firankę". Zdecydowałem się jednak przód zasłonić, ponieważ przedział kierowcy nie będzie specjalnie waloryzowany, chciałbym aby, akurat w tym przypadku, było widać jak najmniej.

 

M998GK008.jpg

 

M998GK009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo różnych typów koszy na szpeje produkuje firma Gypsy Rack. Pomyszkuj na ich stronie, może znajdziesz coś ciekawego. Powpisuj też w google coś w stylu "storage rack", "can rack" itp.

Przejrzałem swoje zdjęcia z OIF, wszędzie gdzie jest taki kosz, jest on pełny albo zasłonięty tablicą ostrzegawczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszym malowaniu. Przerobiłem też drzwi z parcianych starego typu, jako elementu Academy, na metalowe, z większymi otworami okiennymi, innego kształtu. Stresująca robota, jak pójdzie cos nie tak, drzwi do wyrzucenia.

 

M998GK011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.