Skocz do zawartości

[Humvee] M 998 Generation Kill. Otwarty, wersja 2os.


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnym modelem, który chciałbym zrobić, będzie M998 z filmu Generation Kill, również z Batalionu Rozpoznawczego, z komapnii B.

Mój model będzie wyposażony w granatnik Mk 19, na prostym statywie.

(w filmowej kompanii B pokazano przynajmniej 3 takie pojazdy, z tego co zauważyłem, jeden jest wyposażony w Mk 19 na prostym statywie, jeden w Mk 19 na statywie "łamanym", a trzeci w km 0,5 cala.

Do wykonania modelu użyje pewnej ilości blaszek Eduarda, oraz żywicznych kół Armorscale (starego typu). Użyję też kanistrów z tej firmy, oraz bambetli z Legenda (jak przyjadą ze sklepu).

Podstawą będzie model Academy IDE - "klocek" zostanie usunięty.

 

GenerationKillS01E04HDTVXviD-0TV-42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe masz tempo...

 

Na zdjęciach niżej widać, że znowu nie ma przedniego zderzaka. Ale jak wspomniałeś w serialu jest kilka podobnych Humvee, pewnie się różnią nie tylko uzbrojeniem.

05-3.jpg

04-6.jpg

 

Jak zamierzasz rozwiązać sprawę malowania?

 

A może taka dioramka:

11-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model z pewnością będę robił znacznie dłużej, będzie jednak bardziej skomplikowany. Po poklatkowaniu filmu,jestem pewien na 100%, że w filmie (i w samej kompanii Bravo) "występują" przynajmniej 3 egzemplarze tej wersji, tak jak opisałem wyżej.

Malowanie? Właśnie się zastanawiam. Użyję, jako koloru podstawowego, prawdopodobnie Pactry 25 lub MM 4812, chyba że masz inny pomysł? Na filmie nie mogę złapac odpowiedniego odcienia podstawowego koloru, chyba popadam w daltonizm (w moim wieku to podobno normalne). Poważnie, jakoś nie mogę dopasować odpowiedniej farby...W każdym razie ten piaskowy jest taki bardzo jasny, prawie szary.

Dzięki za fotki Kubisz, są znacznie lepsze od tych, które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odcienia to nie bardzo Ci pomogę. Pewnie jakiś "Iraqi Sand" trzeba będzie dobrać, poprzeglądaj oferty producentów farb, zerknij do tabeli przeliczników itd. No i do warsztatów na forum, gdzie powstawały modele pojazdów z OIF (nie sądzę, żeby te Humvee miały jakiś specjalny kolor, a ich barwą w serialu nie do końca bym się sugerował - oglądając "GK" miałem wrażenie, że kolory są trochę wyblakłe).

 

Ale pytając o malowanie miałem bardziej na myśli sposób pomalowania takiego kamuflażu:

th_03-6.jpg th_07-4.jpg th_08-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz raczej "indiańskim sposobem". Albo uda mi sie ustawić dyszę aero na minimum - w co wątpię ze względu na jego charakterystykę, albo pędzelek ze wspomaganiem - tzn, jęzorek między ząbkami, chusteczka do wycierania potu, trzy Zdrowaśki, jakiś Apap...i do roboty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujesz jednak sposobu w jaki pomalowano oryginał (przez siatkę maskującą)? Wycinanie dziurek z np. chusteczki czy bibuły byłoby trochę pracochłonne, ale z drugiej strony dziurki mogą być przecież każda inna. No i potem jedziesz z aero dookoła... To już kolejny taki Humvee z "GK" w sieci i jak dotąd nie zobaczyłem modelu w takim malowaniu. A jestem bardzo ciekawy, jak by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię rozczaruję - nie mam zamiaru czynić takiego modelu. Nigdy nie mówię nigdy, ale raczej nie przewiduję. W każdym razie gdybym miał robić takie kamo posiadając aerograf, to byłaby chyba jedyna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GenerationKillS01E04HDTVXviD-0TV-42.jpg

 

W książce mam oryginalne takie zdjęcie przedstawiające dokładnie to ujęcie tego pojazdu i tak

1. Posiada zderzak

2. Ma standardowy NATOwski kamuflaż leśny

 

Ogólnie na 3ch innych zdjęciach ten model ma kamuflaż leśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko że istnieją przynajmniej dwa schematy malowania "woodland". W skrócie: typowy zielono-brązowo-czarny oraz taki szaro-piaskowo-delikatnie brązowy (cętki). Tak jest chyba pomalowany mój Humvee. Właśnie do tego drugiego schematu nie mogę dobrać odcieni - najlepiej akryli. Po FS nie mogę znaleźć...No to mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie zrobiłem: skleiłem bryłę modelu, użyłem blaszek Edka (grill, boczna lewa strona, przednia osłona chłodnicy). Pomalowałem, wycieniowałem, zrobiłem zasobnik na kanistry.Wykładziny w kabinie zrobiłem z chusteczek + wikol.

 

M998GKgaleria003-1.jpg

 

Koła Armorscale.

 

 

Nałożyłem plamki - będą jeszcze kolorystycznie redukowane (przykurzane).

 

M998GKgaleria009-1.jpg

 

Kupiłem zestaw plecaków Legenda - zostaną użyte w modelu. Jednak zdecydowałem się na wersję uzbrojoną w km M2 (0,5 cala). Granatnik przyda się do innego modelu.

 

M998GKgaleria001-1.jpg

 

Na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plamki - będą jeszcze kolorystycznie redukowane (przykurzane)

Koniecznie! Ale po tym powinny wyglądać całkiem, całkiem

 

Kupiłem zestaw plecaków Legenda

Czy na zdjęciu są wszystkie elementy z tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sa zrobione. Nawet udało się je stonować.

Koniecznie! Ale po tym powinny wyglądać całkiem, całkiem

 

 

Czy na zdjęciu są wszystkie elementy z tego zestawu?

Tak, to są wszystkie elementy zestawu. Moim zdaniem jakość jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.