Skocz do zawartości

[HUMVEE] M-998 cargo/troop carrier 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziękuję za zaproszenie do udziału w projekcie

 

Pod nóż trafiło dziecko Academy, jakością oszołomiony niestety nie jestem miałem już do czynienia z lepszymi modelami w lepszej cenie, ale cóż chciałem spróbować sił w tym temacie. . .

 

Koncepcja generalnie jest taka : wersja 2-osobowa, zdjęta plandeka, raczej bez drzwi, na pace albo ławeczki albo jakieś bambetle . . . reszta wyjdzie w praniu.

Wnętrze chciałbym nieco bardziej szczegółowo odwzorować aniżeli zrobił to producent

 

Mam cichy plan trochę uplastycznić zawieszenie i pobawić się z przewodami.

 

Na pierwszy rzut poszła karoseria, fabryczne przetłoczenia nadkoli jakiś nie przypadły mi do gustu więc wyklepałem blaszkę i nakleiłem na nie, przy okazji porobiłem trochę wgnieceń, żeby nie było za sztucznie, po sklejeniu karoserii w całość trzeba będzie połączenia przeszpchlować.

56770acc0e23ef8e.jpg

4b1dcc43ff17cdbd.jpg

a18dd7f3edf726ac.jpg

Zastanawiam się co trzeba przerobić w miejscu gdzie znajdować się będzie radiostacja i co to jest za część, którą trzeba wkleić w miejsce bez przetłoczeń

5c29e22cc3959c55.jpg

To co jest na zdjęciu jakoś mnie ten "taborecik" nie przekonuje . . .

 

Na razie tyle, wszelka pomoc i rady mile widziane

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

 

Widać, że przykładasz się do poprawienia baboli Academy - to jest niestety słaby model

 

klocek pod radio warto wyciąć i przerobić na prawidłowy kształt. Tak na szybko - zdjęcia z jednego z moich warsztatów (model Tamiyi) - nie znalazłem dobrego zdjęcia oryginału:

DSCF3228.jpg

DSCF3225.jpg

DSCF3224.jpg

 

W modelu Italeri ten kształt jest też w miarę do przyjęcia.

 

możesz dorobić półkę pod radio:

wntrze5.jpg

 

zawieszenie - też warto wymienić choćby sprężyny na wygięte z drutu. Z przewodami w modelu Humvee na razie nikt się nie bawił - jestem ciekaw co z tego wyjdzie

 

ten placek na podłodze bez przetłoczeń to też komiczno-tragiczny babol Academy - w wersji Armament Carrier (ze skośnym dachem, z obrotnicą z karabinem) w to miejsce jest wklejany podest strzelca. Tutaj podestu nie ma, więc Academy wymyśliło sobie płaską zaślepkę. Problem w tym, że przetłoczenia w każdej wersji Humvee są na całej podłodze (ewentualnie podłoga jest płaska, ale to w wersjach dopancerzonych).

 

drzwi warto jednak założyć. Malując je np. na inny kolor (oliwkowy brezent) możesz urozmaicić wygląd modelu, no i zasłonisz to biedne wnętrze, w którym oprócz błędów jest też mnóstwo braków. No chyba, że przerobisz/dorobisz to wszystko we wnętrzu - wtedy jak najbardziej eksponuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyże zlokalizowałem na podstawie mojej wypraski, te linie poprzeczne to są raczej miejsca, w kt. należy przykleić dane elementy

Opcjonalnie urządzało by mnie zdjęcie podłogi od brzusznej strony

 

Fotki wstawię wieczorem bo trochę się zmieniło

 

Pozdrawiam lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie poprzeczne to oczywista, chodziło mi o przetłoczenie w kształcie "X". Nie mam zdjęcia tamiyowej dolnej części nadwozia od spodu Poszukaj w googlach. Academy też ma przetłoczenia, ale element Tamiyi jest najpewniejszy jako najlepiej odwzorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się

W ruch poszło to:

19f254665ac09aaem.jpg

Za tym wsparcie:

8a08cd0de4a64559m.jpg

 

I jak na razie wyszło takie cóś, więcej przetłoczeń nie znalazłem więc wkleiłem blaszki by móc iść dalej z modelem , na klapie paki przetłoczenia wyszły mi za płytkie ale tak już zostanie, szkoda mi blaszki

272fbb674addceb1m.jpg af56d453b0106fadm.jpg 20a51f1044a14075m.jpg

Wszystko przeszpachlowane jest wstępnie.

w międzyczasie dłubałem jeszcze maskę ale to pokażę później, na razie tyle musi wystarczyć.

 

Mam nadzieję, że nie dopuszczam się zbyt wielkiej profanacji przy tym modelu

Dziś jeszcze spróbuje zmajstrować ławeczkę pod radiostację

 

Pozdrawiam lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cienki w uszach jestem by robić coś od podstaw, poza tym jak już wspominałem ten temat jest mi zupełnie obcy (moją pasją były i są Land Rover'y)

Model kupuję bo lubię sobie skleić, a że lubię też się przy tym bawić to dorabiam czasem coś od siebie.

Zobaczymy jak pójdzie mi z tym modelem . . .

 

Dla zainteresowanych TU jest mój warsztat z L-R'a, w nim też było trochę przeróbek, niestety nie wszystko wyszło po mojej myśli ale chyba źle nie jest.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobre (mam nadzieję) zakończenie dnia stelaż pod radio (nożki finalnie będą z blachy) i wspomniana już maska:

22dde7a9ef4b2455m.jpg 0881233127bbce5fm.jpg a427caf882a0c12cm.jpg

Niestety żaluzje krzywo wyszły i źle wymierzyłem przy wklejaniu więc wyszło ich 8 a nie 7 . . . może to poprawię

 

Czy ta radiostacja zestawowa na coś się nada

f32e727bb4c23192m.jpg

 

Ciąg dalszy jutro.

Pozdrawiam lexx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga. Wydaje mi się, że pokrywa silnika, ta pod stolikiem na radio, powinna być trochę w innym kształcie. Mianowicie u Ciebie jest długa i plaska, a tak na prawdę powinna być krótsza i troszkę wyższa.

Poza tym jestem pełen podziwu dla Twojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę Kształt pokrywy jest jak narazie wstępny jeszcze sporo szpachli będzie położonej i zmiecionej z podłogi , w miarę postępów prac powinno być lepiej, swoją drogą trudno utrafić wymiar na podstawie kilku zdjęć bez wymiarów.

A podziwiać nie ma czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo dobre podejście. Powiem tak - przy jednym takim modelu może też by mi się chciało. Ale robiąc jeden Humvee za drugim często odpuszczam choćby wycinanie tego klocka, jeżeli ma być np. zamknięta wersja. Albo staram się to jakoś pozasłaniać. Niestety dobrym plastikowym modelem Humvee jest tylko ten z Tamiyi. Cenę i ilość wersji (całe dwie) znamy. Ale to temat na dłuższą dyskusję, więc znów koniec offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.