Skocz do zawartości

[HUMVE]M1025 KFOR Tam/Ed/Scratch 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Wiem, że kolejny warsztat zakładam, a 2 inne stoją w miejscu, ale co mi tam. Inni warsztatów mają jeszcze więcej.

 

Tak jak się odgrażałem w temacie głównym, będę budował model pojazdu ze zdjęć poniżej, starając się, w miarę moich możliwości, jak najwierniej oddać istotę pojazdu:

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

10.jpg

Źródło zdjęć: kubisz:razz:

 

Wierność wiernością, ale na pewno nie będzie tak brudny i zrobię otwarte drzwi, tylną klapę i właz (silnik sobie daruję). Dodatkowo, mimo że na zdjęciach nie ma, zamontuję uzbrojenie i pełne (chyba) wyposażenie w środku: Mk. 19, M2, magazynki, kanistry, 2 radia SINCGARS, Blue Force Tracker, to co dał edek i trochę własnej dłubaniny. W trakcie budowy może jeszcze coś dojdzie.

 

Czemu taki pojazd? Ano... ciągle za mną chodzi, aby zbudować takiego zwykłego 1025 bez jakiś wielkich udziwnień (wszyscy budują te irackie paskudztwa:razz:). Co prawda mój pierwszy humvee to 1025 a Academy, ale to już dawno było i do tego z pudła, a od tego czasu żaden 1025 nie zagościł u mnie w galerii (10 skończonych) albo w warsztacie (3 się tworzą). No więc to jest pierwszy i główny powód. Drugi to już konkretny pojazd. Przeglądałem zdjęcia, te z "płyty" i z sieci w poszukiwaniu czegoś co mnie urzeknie. No i ten mnie urzekł. To za sprawą kilku drobiazgów, które tworzą z tego zwykłego 1025 coś niezwykłego: po pierwsze od razu rzuca się w oczy biały napis "KFOR" i biała tabliczka z przodu. Dalej widać takiego śmiesznego "grzybka" z tyłu dachu, który okazał się być anteną BFT w pokrowcu. Natomiast pełnię szczęścia dają drzwi kierowcy - dopancerzone jak w 1043. Chyba te powody wystarczą, aby go budować.

 

Jak zaznaczyłem w temacie, bazą do budowy będzie model M1025 Tamiya (którego nota bene jeszcze nie mam), dedykowana do niego blaszka Eduarda i tabliczki znamionowe do humvee's, także eduarda. Ponadto żywiczne radia (jak przylecą z Anglii), uzupełnienie wyposażenia w postaci magazynków i kanistrów z zestawu akcesoriów Tamiyi oraz trochę własnych doróbek (przewody, dmuchawa, silniczek wycieraczek, etc.). Generalnie jak dobrze pójdzie, będzie to mój najbardziej zaawansowany model (dobra wprawka przed polskimi humvee's).

 

Tak więc obecnie mam tylko to:

P1240431.jpg

 

 

Warsztat zakładam już teraz, ponieważ będzie mnie motywował do zebrania informacji i przyspieszenia rozpoczęcia budowy. Co prawda chyba wszystkie potrzebne zdjęcia znajdę na "płycie", ale muszę je właśnie odnaleźć w tych tysiącach zdjęć (jak przypadkiem na coś wpadniecie to wrzucajcie) i przenieść je do folderu warsztatowego.

Z zewnątrz będą mnie interesowały zdjęcia przewodu paliwowego i tajemniczych uchwytów na ramie oraz śrub w okolicach ramy, a także mocowania rury wydechowej. W pozostałych miejscach wystarczy instrukcja modelu i blaszek. Jeśli chodzi o wnętrze, to najpierw pytanie, czy istnieje książka taka jak M998 humvee in details tyle że dla 1025? Oczywiście tutaj mnie interesuje konstrukcja dachu, nadmuch, kable przy tablicy, silnik wycieraczek, przedział bagażowy i najlepiej z jak największej liczby stron. Oczywiście nadal będę robił uproszczenia jak to przy każdym modelu, ale może coś uda się zrobić dokładniej. Chciałbym, aby wyszedł jak najbardziej poprawny merytorycznie.

 

No to chyba tyle tytułem wstępu. Wszelkie pytania, sugestie i pomoc mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie takie Humvee mi się najbardziej podobają. Te irackie paskudztwa też , ale najbardziej chyba jednak te starsze, z lat '80 i '90. A ten ma coś w sobie, trzeba przyznać. Dobry wybór

 

czy istnieje książka taka jak M998 humvee in details tyle że dla 1025? Oczywiście tutaj mnie interesuje konstrukcja dachu, nadmuch, kable przy tablicy, silnik wycieraczek, przedział bagażowy

Dla Humvee z tego okresu do wszystkich elementów (oprócz przedziału bagażowego) wystarczy Ci książka WWP. Trochę zdjęć wnętrza M1025 jest w książce Verlindena (Warmachines No.7) "M998 HMMWV Hummer and Derivatives":

VerlindenPublications-WarmachinesNo.gif

 

Postaram się kiedyś zeskanować i podesłać. Ale jednak główne źródło zdjęć to płyta (katalogi "Elementy-Wnętrze" i "Wersje produkcyjne-M1025-Walkaround") - tam powinieneś znaleźć co trzeba.

 

Zerknij też na stronę http://www.tpub.com/content/hummer/ - znajdziesz tam instrukcję obsługi HMMWV.

 

Co do elektroniki, to jak dojdziesz do tego etapu, podrzucę Ci sporo zdjęć BFT - mieliłem ten temat przy Dumvee. Zaś SINCGARS masz już na płycie.

 

Będzie jakieś uzbrojenie

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jakieś uzbrojenie Question

 

Mk. 19, M2, magazynki,...

Na obrotnicę dam Mk. 19, a do ładunkowego M2. Może jeszcze ze 2 M16 koło kierowcy i pasażera, ale to dopiero się okaże.

 

Dla Humvee z tego okresu do wszystkich elementów (oprócz przedziału bagażowego) wystarczy Ci książka WWP.

W dużym stopniu na pewno tak, ale inna jest też trochę konstrukcja słupków. Zatem tą książką mogę się wzorować przy dolnej części kadłuba. W walkaroundzie na płycie jest natomiast pokrycie tą dziwną tapicerką, a ja wolę bez. Natomiast o książkę pytałem ze względu na to, aby mieć dokładne zdjęcia jednego pojazdu a nie co zdjęcie to inny humvee, co jak wiemy może powodować rozbieżności.

Tak czy siak, zdjęć jest sporo więc coś znajdę, natomiast za skan w przyszłości byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrotnicę dam Mk. 19, a do ładunkowego M2. Może jeszcze ze 2 M16 koło kierowcy i pasażera, ale to dopiero się okaże.

Źle zadałem pytanie - chodziło mi o to, co z tego będzie na dachu. Teraz już wiem

 

Może jeszcze ze 2 M16 koło kierowcy i pasażera, ale to dopiero się okaże.

Kup sobie zestawik karabinów Trumpetera Takie małe gówienka, a ja wczoraj chyba z godzinę macałem ramki cmokając z zachwytu.

 

W dużym stopniu na pewno tak, ale inna jest też trochę konstrukcja słupków. Zatem tą książką mogę się wzorować przy dolnej części kadłuba.

Racja, zapomniałem o dachu

 

o książkę pytałem ze względu na to, aby mieć dokładne zdjęcia jednego pojazdu a nie co zdjęcie to inny humvee, co jak wiemy może powodować rozbieżności.

Książki z takim dokładnym walkaroundem jednego konkretnego M1025 nie znajdziesz. Zresztą w tym, którego model robisz, też mogą być jakieś odstępstwa od reguły. Wzoruj się po prostu na dostępnych zdjęciach wnętrza i na schemacie rozmieszczenia wyposażenia dodatkowego z książki WWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten HUMMWE był po bocznej kolizji że mu maskę i drzwi na zielone wymienili

Trudno powiedzieć co się stało bazując tylko na zdjęciach powyżej. Jednak zarówno drzwi jak i maska są łatwo wymienialne. Wymianę drzwi kierowcy można tłumaczyć bezpieczeństwem, jednak boczna kolizja nie wchodzi chyba w grę - nie ma nawet śladu na burtach pojazdu. Z resztą.. nie wiem sam, różnie mogło być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz:

Dzięki wielkie. :D:D

No to teraz trzeba kasę zbierać na model Tamiyi... bo chyba nie chcę się mączyć z Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Modelu na razie nie ma i pewnie czas jakiś jeszcze nie będzie, ale żeby cokolwiek zrobić, złożyłem podest strzelca. Niestety nie wyszedł tak dobrze jak Kubie. :P

 

P1240701.jpg

P1240700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie radio pomalowałem:

P1240706.jpg

P1240703.jpg

P1240705.jpg

 

Generalnie będę sobie teraz dłubał półkę z elektroniką. Coś się ruszy mimo braku modelu :P W następnej kolejności dodam słuchawki. Co do głośnika to muszę najpierw się zastanowić gdzie będzie, a dopiero potem zdecyduję czy go wstawię teraz czy dopiero przy montażu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj w końcu zamówiłem model. Przy odrobinie szczęścia dojdzie przed weekendem. No ale żeby nie było tak fajnie, zabiorę się za niego po 7VII ze względu na obronę licencjatu. Później pewnie w niedługim czasie pojadę na wakacje, ale może się uda zapakować wszystko co będzie potrzebne do stworzenia tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacząłem w końcu dłubać, a na pierwszy ogień poszły drzwi kierowcy... no i zonk. Poniewasz blaszka której używam miała być pierwotnie do mojego zimowego humvee, nie zauważyłem że tam poszły zawiasy od drzwi. No i teraz mam problem bo te odlane z drzwiami zostały zeszlifowane. W związku z tym odkupię komplet na wszystkie drzwi lub chociaż na te kierowcy. Konkretnie chodzi o elementy 45 i 46 z blaszki do M1025 Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem mieć (choć pewien nie jestem), ale musisz uzbroić się w cierpliwość - wysłałbym pod koniec przyszłego tygodnia. Ale jeżeli ktoś ma na pewno i mógłby wysłać Qdłatemu wcześniej - niech się nie krępuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.