Skocz do zawartości

[GALERIA HUMVEE] M1025 based GMV-S Dumvee - Tamiya 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Humvee nr 21 w kolekcji. Jest to model wersji M1025 HMMWV based GMV-S (Ground Mobility Vehicle - Special Forces), potocznie zwanej "Dumvee", używanej przez siły specjalne USA w Iraku i Afganistanie.

 

WARSZTAT

 

Model-baza: Tamiya (35263) M1025 Armament Carrier Humvee.

Konwersja: Pro Art Models (PAU-35022) US Special forces Dumvee oraz scratch.

Waloryzacje:

- elementy fototrawione: Eduard (35629) M-1025 Hummer Detail,

- koła: Pro Art Models (PAU-35019) Super Swamper Wheels for Dumvee and M1114,

- aparatura elektroniczna: Legend productions (LF1193) Humvee Interior set,

- elementy metalowe dla karabinu M2: RB Model (35B13) 12,7mm (0.5") Browning M2,

Dodatki z zestawów:

- Pro Art Model (PAU-35023) US Modern Equipment set 1,

- Tamiya (35266) Modern US Military Equipment Set,

- Legend Production (LF1115) US Army Back Pack Set,

- Armorscale (R35-065) Modern plastic 20l Jerry Cans,

- Dragon (3806) Modern Machine Gun Set,

- Trumpeter (00506) AR-15/M16/M4 Family - M4/M203 & M4A1.

 

Malowany pędzlem Model Masterami i Humbrolami. No i właściwie pierwszy w życiu wash z prawdziwego zdarzenia - oczywiście na razie chodzi mi o metodę wykonania, a nie efekt końcowy.

 

Model kosztował mnie mnóstwo nerwów, było kilka chwil zwątpienia. Jednak z efektu końcowego jestem zadowolony, choć kilka rzeczy jeszcze na pewno poprawię

 

Zapraszam do obejrzenia i oceny.

 

Przed malowaniem:

DSCF3881.jpg~original

 

 

Gotowy:

DSCF4504.jpg~original

DSCF4505.jpg~original

DSCF4513.jpg~original

DSCF4512.jpg~original

DSCF4509.jpg~original

DSCF4510.jpg~original

DSCF4519.jpg~original

DSCF4507.jpg~original

DSCF4506.jpg~original

DSCF4518.jpg~original

DSCF4515.jpg~original

DSCF4514.jpg~original

DSCF4508.jpg~original

 

 

Wnętrze przed zamknięciem:

DSCF4355.jpg~original

DSCF4356.jpg~original

DSCF4354.jpg~original

DSCF4352.jpg~original

DSCF4351.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Mógłbym się czepiać jakiś niepotrzebnych pierdół, chociażby, że np. brakuje wklęśnięcia pałąka łączącego zderzak z ramą, tylko po co Z miłą chęcią przyznam, że model wyszedł perfekcyjny. Nie widziałem chyba w sieci tak zdetalowanego Humvee. Kolesie, którzy robili modele do zdjęć konwersji PAM-a powinni się zacząć bać Niestety martwi mnie jedno. Replika zdecydowanie przewyższa jakościowo i pod względem detali Twojego M1025A2 (nawiasem skoro on był taki wspaniały, to co powiedzieć teraz )Szkoda że jankesi mają lepszego Humcia w Twojej gablotce. Może zatem w końcu ugniesz się na polskiego M1097A2 Cargo? Taki podwójny zielony polski akcent byłby wspaniały

 

Wracając do modelu, wyszedł super. Wrzuć go na Armoramę, bo jest warto. Aż chce mi się zabierać za kolejne modele, wierząc, ze kiedyś będą wyglądały jak Twoje.

Jedyne co można jeszcze ciut poprawić to zdjęcia. Lepsze fotki = znacznie lepiej wyglądający model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, żebyś widział, jak ja go niosłem ze stołu do gablotki A Ty mi każesz go do piaskownicy wynosić...

Nie panikuj. ;] Wszystko da się zrobić. taki model aż się prosi aby go postawić na piasku a nie na czarnym kartonie.zrób mu podstawkę, choćby sam piasek na wikolu na kawałku deseczki.

 

P.S.

Połóż jeszcze jakąś mapę na masce.

 

P.P.S.

Zamaskuj odpowiednio szyby i zakurz tak, aby był ślad po wycieraczce. Po swoich modelach wiem, że to mocno urealnia model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak dzięki, nie spodziewałem się aż tak entuzjastycznej oceny Model na pewno perfekcyjny nie jest, ale starałem się wycisnąć z niego jak najwięcej, na tyle ile materia i umiejętności pozwoliły. Od czasu polskiego Humvee trochę już modeli upłynęło, to i ten musiał wyjść lepiej Kolesie z PAM niech się boja, ale konwersji Legend Productions - to będzie dopiero porządna konwersja. Ale nawet nie żałuję, że ukaże się ona po skończeniu przeze mnie tego modelu - satysfakcję mam ogromną z tego co dorobiłem sam.

 

Qdłaty podstawek z zasady nie robię, modeli na zewnątrz też z zasady nie wynoszę

Mapka - już raczej nic do tego modelu nie dołożę. Nie lubię modeli, w których na każdym wolnym kawałku maski/dachu/klapy itp. coś leży/wisi, dlatego tutaj zrobiłem ładunek na zasadzie pełna paka, niewiele w środku, a reszta - czysto.

Maskowanie szyb - o tak, to mogę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować położyć kilka (ok 5 lub więcej) cienkich warstw, po położeniu każdej papierem 2000 delikatnie szlifować i kłaść kolejną. Na koniec ostateczne szlifowanie, delikatna polerka do uzyskania jednolitego odcienia i na całość bezbarwny matt, kiedyś spróbowałem i wyszło zadowalająco.

Druga sprawa, z akrylami chyba poszło by lepiej, przynajmniej mnie lepiej się nimi maluje.

 

BTW, co następne

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, podejrzewam że chyba jeden z najlepszych. Swoją drogą, w piaskownicy z pewnością by sie elegancko prezentował, na pewno wzbudziłby sensację stałych bywalców. Gdzie tam ich kopary i spychacze... Już to widzę: umorusany Kuba na czworakach w piaskownicy, w otoczeniu miejscowych rezydentów i ich mam, z jaśniejącym i promiennym wzrokiem, w pełnym uniesieniu, objaśniający historię oraz dane techniczne, wraz ze szczegółami, prezentowanego sprzętu. A wokoło podekscytowana, umorusana dziatwa, przemieszana z mamusiami, z rozdziawionymi buziami pilnie słuchająca...Lekcja historii, fizyki, teorii uzbrojenia, technik modelarskich, wpływu postępu wojen na rozwój technologii uzbrojenia. Cały czas powiększające sie grono słuchaczy, dobiegających z pobliskich piaskownic, po drodze porzucających z pogardą swój sprzęt "piaskownicowy", pędzące za nimi mamusie, świadome że w tym momencie tracą autorytet. Nagle opustoszałe pobliskie place zabaw i piaskownice.

Piękny model, Kuba. Pracy włożyłeś w niego mnóstwo, o kasie nie wspominając. Ale warto było. BARDZO MI SIE PODOBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dzięki lampard

Tobołki kupione - zerknij do spisu zestawów na początku tej galerii, a także do warsztatu. Karabin M4 z granatnikiem M203 pochodzi z zestawu Trumpeter (00506) AR-15/M16/M4 Family - M4/M203 & M4A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Świetny model. Mnóstwo bambetli to wielki plus. Super obicia, cieniowanie. Największe wrażenie robia na mnie te butelki. Powiedz, skąd wziąłeś te butle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię Butelki kupiłem kiedyś na Allegro - koleś sprzedawał zrobiony model Humvee z tymi butelkami (nie pamiętał, skąd je miał. Ale przypuszczam, że z M997 Maxi-Ambulance Academy). Wycyganiłem same butelki - 6 szt. sklejone razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.