Skocz do zawartości

[HUMVEE] M1025A2 z OSPWL Wędrzyn - Tamiya 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Rama czeka na przetarcia, więc wziąłem się za nadwozie. Czas biegnie nieubłaganie, a zostało jeszcze sporo roboty.

 

Na początek zaczęte fotele w fazie malowania:

DSC09029.jpg

 

Maska. Widoczne dorobione żarówki świateł oraz siatka LionRoara za atrapą chłodnicy.

DSC09028.jpg

 

No i zabawa z wycieraczkami (musiałem robić zdjęcia przez lupę ):

DSC09022.jpg

DSC09023.jpg

DSC09024.jpg

 

Dodane inne blaszki:

DSC09025.jpg

 

Widać stare wycieraczki Tamiyi:

DSC09026.jpg

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Strasznie pusto w tym temacie, no ale trzeba ciągnąć dalej ten monolog.

 

Tym razem udało mi się pomalować zewnętrzną stronę drzwi i przykleić kalkomanie. Warto wspomnieć, że cyfry i litery proponowane przez Italeri są zdecydowanie za wysokie. W przypadku próby ich umieszczenia na drzwiach typu X, niemożliwe byłoby ich prawidłowe umiejscowienie. Moje napisy są o ok 1mm niższe, dzięki czemu zajmują proporcjonalnie tyle samo miejsca, co prawdziwe numery rejestracyjne namalowane na drzwiach HMMWV.

DSC09044.jpg

DSC09046.jpg

 

Następna w kolejce do przeróbek była rama okienna i mocowania lusterek z dedykacją dla Kuby No i znowu makro oszpeca ;) Do każdego mocowania doszły po 2 blaszki i 6 śrub.

DSC09039.jpg

DSC09040.jpg

DSC09041.jpg

 

Pozdrawiam Konrad!

 

P.S. Literki B zrobione z cyferek 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Niestety nie udało mi się skończyć Humvee przed 1 września :( Liczne wyjazdy i inne wydarzenia spowodowały, że budowa M1025A2 przeciągnie się na kilka jeśli nie kilkanaście najbliższych tygodni. Powracamy bowiem do szarej rzeczywistości, jaką jest nauka w liceum. Dlatego też dalsze prace będą prowadzone zapewne jedynie w piątek i sobotę, ale mam nadzieję, że uda mi się dokończyć moją replikę do końca września ;)

 

Przed dłuższą przerwą pokażę Wam kilka fotek. Wiele elementów przyłożonych tylko do przymiarki. Stąd też podest strzelca leży krzywo. Mam nadzieję, że ciepło przyjmiecie efekty mojej pracy i docenicie mnóstwo dodatkowych elementów, które musiałem przerobić, dorobić, a także usunąć :shock: 8-) Uwaga! Kolory wyszły przekłamane (efekt robienia zdjęć podczas burzy).

 

DSC09093.jpg

DSC09094.jpg

DSC09098.jpg

DSC09099.jpg

DSC09101.jpg

DSC09102.jpg

DSC09105.jpg

DSC09106.jpg

DSC09107.jpg

DSC09108.jpg

DSC09110.jpg

DSC09111.jpg

DSC09113.jpg

DSC09114.jpg

DSC09115.jpg

 

I to na tyle:

pok.gif

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!

Po długiej przerwie monologu ciąg dalszy.Dzisiaj postanowiłem pobawić się z wewnętrzną stroną dachu mojego ulubionego HMMWV. W rzeczywistości wygląda według mnie bardzo dobrze, na zdjęciach makro wyciągnęło to i tamto. Starałem się odwzorować każdy niezbędny detal, jak wyszło, oceńcie sami:

DSC09352.jpg

DSC09355.jpg

DSC09356.jpg

DSC09354.jpg

DSC09353.jpg

 

A teraz hit wieczoru, zamierzam skończyć ten model do nowego roku

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jedna z ostatnich aktualizacji. W zasadzie tak już zostanie, dodam pasy bezpieczeństwa i biorę się szybko za malowanie.

 

DSC09499.jpg

DSC09500-1.jpg

DSC09502.jpg

DSC09503.jpg

DSC09504.jpg

DSC09505.jpg

DSC09506.jpg

DSC09508.jpg

DSC09509.jpg

DSC09501.jpg

DSC09498.jpg

 

Prosiłbym o szybkie uwagi, gdyż za kilkadziesiąt minut niewiele będzie można poprawić Zaczynam kolorowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kiedyś przeglądał warsztat i zastanawiał się czy model doczekał końca, poniżej wrzucam link do galerii:

 

KLIK

 

Wcześniej jakoś o tym zapomniałem, także zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.