Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 RECON VEHICLE US MARINES


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozpoczynam budowę mojego humvee numer 6 (na warsztacie mam jeszcze dwa nieukończone pojazdy) Zawsze marzyłem,żeby zbudować otwartą wersję humvee.

th_01-5.jpg

Bazą modelu będzie zestaw Academy,plus plecaki,kartony (tobołków trochę nazbierałem )

th_Beznazwy1-1.jpg

Posiadam niestety tylko jedne zdjęcie tego pojazdu,przy budowie będę posiłkował się zdjęciami modeli wykonanych przez Kubę i Tomasza

th_DSCF1397.jpg

Model Kuby

th_M998ReconVehicle006-1.jpg

Model Tomasza

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa wersja. No i czeka Cię kupa roboty, skoro model jest otwarty, a bazą jest Academy... Jak dojdziesz do wnętrza, to będę miał kilka rad dla Ciebie.

 

Posiadam niestety tylko jedne zdjęcie tego pojazdu

Dodatkowe zdjęcia masz na drugim forum. Mnie bardzo pomogły przede wszystkim jeśli chodzi o podstawę karabinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba Przy wnętrzu Academy będzie trochę roboty,na początek usunę klocek pod radiostację Podziwiam modele czeskiego modelarza Jirka Skarki (jego styl budowy humvee jest perfekcyjny),ma on może w swoim dorobku zwiadowczego humvee?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Po bardzoo długich wakacjach od modelarstwa zabrałem się wreszcie za budowę zwiadowczego humvee(pojazd ten bardzo mi się podoba,moją inspiracją były humvee Kuby i Tomasza) Do budowy wykorzystam model Italeri -M998 Desert Patrol No 249 (w pierwszym zamyśle miał to być model Academy,ale uznałem ,że model Italeri będzie lepszy)Zamieniłem koła na te z zestawu Academy.Humvee na dzień dzisiejszy wygląda tak:

th_DSC_0009.jpg

Dorobiłem magiczny przewód.

th_DSC_0010.jpg

Zbiornik paliwa poddany został procesowi postarzania.

th_DSC_0007-1.jpg

Walczę z tylnymi fotelami(przednie będą z modelu tamki),przerobiłem fotel z zestawu Academy(czy moze zostać?)

th_DSC_0019.jpg

Starałem się by choć trochę przypominał fotel ze zdjęć.

W modelu Italeri są duże szczeliny w przodzie pojazdu (w otwartym humvee były by bardzo widoczne) Połączyłem elementy Academy i Italeri,wyglada to tak.

th_DSC_0006.jpg

th_DSC_0005-1.jpg

Z patyczka po lodach zrobiłem boczną ławkę (będzie jeszcze obklejona folią spożywczą)

th_DSC_0001.jpg

th_DSC_0002-1.jpg

th_DSC_0008.jpg

Mam kilka pytań do Szanownych kolegów:

1) Tylny pałąk jest na tej samej wysokości co rama okienna?

2) Macie jakieś pomysły na stojak pod KM?

3) Czy ten drut nadaje się na przewód paliwowy? (bardzo chciałbym dorobić przewód paliwowy)

th_DSC_0020.jpg

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Prace nad humvee powolutku posuwają się do przodu.Podwozie jest już prawie ukończone,nadwozie zostało dwa razy pomalowane.

th_DSC_0004-1.jpg

Zrobiłem przednie i tylne fotele(przednie w przyszłości będą wymienione na fotele z modelu tamki),okleiłem je aluminiową folią spożywczą.

th_DSC_0003-1.jpg

th_DSC_0002-2.jpg

Pokusiłem się na zrobienie przewodu paliwowego (trochę prymitywny,bardzo uproszczony)

th_DSC_0005-2.jpg

th_przewdpaliwowy.jpg

Najgorsze przede mną czyli nieszczęsny stojak pod KM.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.