Skocz do zawartości

Toyota Corolla AE86 Levin


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji faktu iż do kontynuacji prac nad F-117 potrzebuję "szprajów" których aktualnie nie posiadam postanowiłem zabrać się za następny model.

Jako fan JDM`owych wozidełek nie mogłem opuścić w swojej karierze rozdziału pod tytułem "Me and my hachi" tak więc na warsztat trafia poczciwa "osiemdziesiątka szustka"!

 

Jest to taki model:

100_0534.jpg

 

Zrobiłem dotąd niewiele:

- z grubsza sklejony silnik (niekompletny jeszcze)

- tylne lampy posklejane i pomalowane (będą jeszcze poprawki, nie są przyklejone do kasty)

Tak to na fotach się prezentuje (niektóre z lampą inne nie bo aparat sam sobie ustalał)

 

100_3119.jpg

100_3120.jpg

100_3122.jpg

100_3125.jpg

100_3123.jpg

100_3124.jpg

 

 

Efekt końcowy mam nadzieję że będzie zbliżony do tego:

ae86_levin_3door.jpg

 

 

I jeszcze wyjaśnienie:

Samochód ze zdjęcia ma obniżone zderzaki i progi, ja w swoim modelu zostawię standardowe, model nie będzie przerabiany, może jakieś dodatki dostanie, malowanie oczywiście jedyne słuszne czyli "panda"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krzychu126 tylne światła wyglądają kozacko

Projekt sobie wybrałeś baaaardzo fajny. Z pewnością jakbym miał kasę to ta AE86 trafiłaby do mojej poczekalni.

ja w swoim modelu zostawię standardowe

Może jednak pokusisz się o obniżenie zderzaków?

 

Powodzonka w dalszych pracach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, lampy które zrobiła Aoshima są kozackie, kilka elementów wyciać i efekt jest piękny, jak na razie nic prawie nie zrobiłeś :P , w dodatku nie wiem komu zostawiłeś nie równości po formach na kolektorach. Na Twoim miejscu pokusiłbym się o przerobienie BK, to tylko kilka dokładek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie bój żaby voseba, jeszcze przyjdzie pora na potwora

Najpierw będę musiał rozkleić kilka części w tym ramę... No ale w tym roku się za nią zabiorę, nawet jakbym miał mieć kilka rozgrzebanych modeli. Od czasu jak ukończyłem 2CV mam wenę na modele więc będę grzebał ile się da

 

PS1: fliper_nx - na zdjęciu to tak strasznie wygląda ale zajmę się tym.

PS2: Przedni zderzak jest już z dokładką i jest poszpachlowany

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 no kolega czarny1986tychy dał piękny link pod budowe Twojego autka, a że tak zapytam , bo nie mam bladego : jaki to jest materiał wykorzystany to tych dokładek i jaki rodzaj szpachli do takich dużych wypełnień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, przynajmniej wiadomo kto jak czyta tematy i się interesuje warsztatem

 

Wieczorkiem skleiłem fotele, zakleiłem ich tylną część bo były puste i zacząłem malować wnętrze. Pomalowałem fotele i boczki jednym kolorem, wnętrze będzie dwu kolorowe - piaskowo czerwone.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobał mi się ten model. Czekam na efekt końcowy a na razie zasiadam na widowni. Jedyne co mi miesza trochę uczucia to dokładka zderzaka, ja bym zostawił w oryginale ale to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych oglądaczy!

Dziś przyszedł czas na fotki silnika ( エンジン ) i wnętrza ( インテリア )

 

100_3300.jpg

100_3301.jpg

 

100_3302.jpg

100_3303.jpg

 

Oczywiście malowanie nie jest jeszcze skończone bo widać w niektórych miejscach niedociągnięcia, będę to poprawiał włącznie z deską rozdzielczą.

"Wanna" nie jest posklejana, wszystko jest poskładane do zdjęć

 

To chyba byłoby tyle Jeśli macie pytania to walcie śmiało

 

Pozdrawiam!

"Bokiem albo wcale"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem chwilkę, to mi jakoś nie pasowały te czerwono-bezowe fotele. Jakieś takie jakby na szrocie skręcane. Ale potem jak się przypatrzyłem to super się komponują z obiciami drzwi Brawo, ładne to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Schemat malowania wnętrza jest standardowy (podział kolorów)

interior.jpg

 

W sumie kolorystyka również jest niemalże standardowa jednak ja użyłem jaśniejszego brązu, standardowo jest zbliżony do koloru plastiku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogles urzyc minimalnie innego odcieniu na obicia niz na plastiki, tak jak np masz to na zdjeciu ktore sam dales. Teraz jak patrze na ''wanne'' to wszystko zlewa sie w jednosc i nie wyglada to za ciekawe. Osobiscie bym dal jeden stopien ciemniejsze obicia i w polmacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaaawno mnie tu nie było z braku czasu, a tu takie projekty sie kroją

 

Pogratulowac i życzę powodzenia w dalszych pracach

 

Dokłdka do przedniego zderzaka wygląda obiecująco. 3mam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.