Skocz do zawartości

Projekt TUNING- regulamin


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem napisać coś w rodzaju regulaminu, żeby ustalić zasady uczestnictwa w nim, w końcu porządek musi być

 

1) Projekt będzie trwać przez rok, czyli od 04.05.2010 do 04.05.2011, z możliwością przedłużenia go w przypadku dużego zainteresowania.

2) W projekcie może wziąć udział każda osoba zarejestrowana na forum Modelwork.pl, która założy warsztat w odpowiednim dziale.

3) Projekt obejmuje modele samochodów cywilnych nawiązujące do myśli przewodniej czyli poddane tuningowi.

4) Model może być w dowolnej skali i dowolnego producenta, musi tylko nawiązywać do głównego tematu projektu.

5) Jako warsztat projektowy uznaje się również warsztat trwający obecnie na forum pojazdów cywilnych, musi być przeniesiony do podforum projektu i musi zostać zaznaczone przez autora że temat jest przeniesiony.

6) Przedstawienie in-boxa nie jest wymagane, chociaż mile widziane, w projekcie może brać udział już zaczęty model

7) Po zakończeniu projektu tematy zostaną przesunięte do odpowiednich działów, przewidywane jest również utworzenie specjalnej galerii ze wszystkimi modelami wykonanymi w projekcie TUNING

8) Tytuły galerii ukończonych w projekcie modeli muszą zaczynać się wyrażeniem [Galeria].

 

Zachęcam wszystkich modelarzy, nie tylko cywilnych do wzięcia udziału w projekcie, nie ma on formy konkursu więc mogą wziąć w nim udział również początkujący Mam nadzieje że wkrótce projekt nam się rozrośnie na razie jest tylko 5 tematów, ale z pewnością niedługo pojawi się ich więcej. W dalszym ciągu poszukuje osoby która mogła by wykonać coś w rodzaju podpisu czy userbara projektu

Pozdrawiam i zachęcam do wspólnej zabawy

Przemek

 

ps. prosiłbym moda o podklejenie tego tematu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe pytanko. Czy w projekcie mogą uczestniczyć modele tuningowane fabrycznie np. Toyota Supra Veilside czy raczej seryjne i własnoręcznie dłubane? Bardziej liczy się np. liczba przeróbek i stopień ich trudności czy raczej ogólne wrażenie końcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomAUG, z tego co wiem, to projekt jest skierowany do szerszej publiczności i modele prosto z pudła samochodów tuningowych są samochodami tuningowanymi (jakież to odkrywcze (, wiec jak najbardziej można składać modele fabrycznie tunigowane. No chyba że źle zrozumiałem założenie projektu

 

A więc zapraszamy kolegą do wzięcia udziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Co myślicie o utworzeniu oddzielnego, przyklejonego tematu dla galerii ukończonych modeli? Teraz robi się niezły bałagan, warsztaty są pomieszane z galeriami, a jak dojdzie jeszcze więcej skończonych prac będzie się naprawdę ciężko rozeznać uważam że to dobry pomysł, ale chciałbym się Was zapytać o zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że przydałby się osobny dział z galeriami. Jestem za .

A przy okazji chciałem zapytać czy mogę dołączyć z rozpoczętym modelem, którego relacji nie ma na forum, a w dodatku to die-cast tyle, że z ogromnym zakresem przeróbek (wnętrze od podstaw, zdetalowane podwozie, itp.)? Niby z regulaminu wynika, że tak, ale wole spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że przydałby się osobny dział z galeriami. Jestem za .

A przy okazji chciałem zapytać czy mogę dołączyć z rozpoczętym modelem, którego relacji nie ma na forum, a w dodatku to die-cast

Albo mi się wydaje, albo pod nazwą tego forum jest napisane "forum modelarstwa plastikowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje, albo pod nazwą tego forum jest napisane "forum modelarstwa plastikowego" Rolling Eyes

No niby tak, ale ja robię maluszka też metalowego i nikt nie miał nic przeciwko, chociaż to co innego bo jest tylko taki

Najlepiej napisz co to za model pokaż jakieś zdjęcia to pomyślimy, chociaż tak jak mówił koksik raczej ciężko żeby to przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to rozumie. Spytałem, wy odpowiedzieliście i jest ok. Jest to model Camaro SS '68 Cabriolet z Maisto. Wnętrze poza fotelami i deską rozdzielczą od podstaw (także klatka). Komora silnika, jak i silnik również od podstaw. W podwoziu nowy wydech, elementy ramy, skrzynia biegów, przednie amortyzatory i parę innych drobiazgów także od podstaw. Przedni grill wraz z lampami oraz dach od podstaw. Felgi od Carrery GT wraz z nowymi tarczami hamulcowymi. Niestety chwilowo nie mam czym cyknąć zdjęć . Ja na tym modelu uczę się nowych technik i robienia elementów od podstaw z polistyrenu i modeliny. Loozik, nie było tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj postarać się o karoserię AMT, chyba robią ten model, chociaż myślę że mógłbyś go tu pokazać, właściwie metalowa jest tylko karoseria, reszta scratch, najlepiej niech się jeszcze inni wypowiedzą, albo jak będziesz miał zdjęcia to wstaw je tutaj, to pomyślimy wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierz mnie źle, chodzi po prostu o to, że staramy się utrzymać to forum, gdzie tworzą modele z plastiku. Jest już wiele innych for, gdzie jest pełno zabawek typu die-cast, gdzie warsztat polega na pomalowaniu od nowa karoserii i żeby podeszło to pod "tuning" modelu. Ale jeśli naprawdę wszystko prócz karoserii ma być robione od podstaw to chyba możemy przymknąć oko, jeśli tak bardzo chcesz taką relację tu pokazać. Dobrze by było jakbyś pokazał jakieś foty tego co teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na dniach wrzucić jakieś fotki. Teoretycznie mam BMW M3 Dragona i Corvette Revella, ale one są już prawie skończone, więc nie ma sensu wrzucać ich fotek. Chyba, że zrezygnuje z Camaro, o ile wypali mój cichy plan... Ale szczegółów nie ujawniam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.