Skocz do zawartości

Toyota Supra street racing Tamiya 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Teraz przyszła pora na wspomniany już przeze mnie bardziej poważny projekt, będzie to Toyota Supra Tamiyi. Model przedstawia wersje wyścigową, ale ja przerobie go zgodnie z założeniami projektu na profesjonalny wóz do wyścigów ulicznych. Z modelu wykorzystam oryginalny body-kit, z naklejek użyje tylko loga producentów, z których zrobię listę płac,

p1020029o.jpg

p1020030c.jpg

Do wymiany pójdą koła, w zestawie są slicki z centralną śrubą które raczej nie pasują do ulicznego samochodu, wymienię je na zwykłe koła produkcji aoschimy, muszę je tylko zakupić.

p1020033x.jpg

Zastanawiam sie też nad przeróbką wnętrza, tutaj jest bardzo hardcorowa wyścigowa deska a ja wolał bym raczej coś bardziej normalnego

p1020040i.jpg

p1020041o.jpg

Karoseria jeszcze do wykończenia, muszę wyszlifować szwy i zaszpachlować miejsce po dodatkowym wlocie.

p1020037r.jpg

p1020038m.jpg

p1020039ee.jpg

Myślę też o doklejeniu dachowego wlotu powietrza z Pajero Fujimi, wydaje mi się że całkiem nieźle wygląda, ale chciałbym jeszcze was zapytać o zdanie.

p1020043u.jpg

Do rozstrzygnięcia pozostaje też kwestia malowania, jedyne co wiem to że na pewno będzie jakaś własnoręcznie zrobiona grafika, chciałbym na niej wypróbować pewną metodę na otrzymywanie rysunków, muszę tylko znaleźć jakiś efektowny wzór, jakbyś cie jakiś widzieli to możecie podesłać.

Na razie tyle, myślę że nie będę się bardzo ociągał z pracą i wkrótce zobaczycie dalszą część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym wlotu na dach nie pakował, usuń wlew paliwa z tyłu, zapinki na ulice też średnio pasują ale różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiki będą - znaczy się konkurencja - i bardzo dobrze

Jakaś tam będzie, ale twoim chyba raczej nie dorównam

A że tak jeszcze przy okazji zapytam, czy do robienia takich grafik jak twoje potrzebny jest jakiś specjalny aerograf czy zwykły wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wielkie skrzydło do usunięcia - nie pasuje do stylu ulicznego. Zapinki warto usunąć i zastąpić fototrawionymi. A co do deski to mam bodajże deskę seryjną wersji europejskiej tj. z kierką po lewej stronie, więc jeśli byś chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 zależy co chcesz malować - jeżeli coś prostego od szablonu ( kontury, kilka kolorów wypełnienia ) to może być zwykły - inaczej - im mniejsza dysza tym lepiej - będziesz miał cieńszą kreskę i tym samym będziesz mógł precyzyjniej malować grafikę

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750 Zapinki raczej zostawię firmowe, ale na pewno mocno je zwaloryzuje. Co do spoilera to też mi się za bardzo nie widział, tylko nie wiem jaki można by wstawić Deska chyba mi się nie przyda, nie ma bardzo możliwości wstawienia fotela po lewej stronie, ale dzięki za dobre chęci Chyba po prostu przerobie tą deskę z zestawu.

p1020045m.jpg

MesserMoje malowanie to będzie połączenie prostych dużych wzorów jak i cieniutkich kresek- jeśli aero nie da sobie z nimi rady to zrobię je pędzelkiem i wypoleruje myślę że też będzie dobrze

Ma to wyglądać mniej więcej tak:

p1020046p.jpg

p1020044s.jpg

czarny1986tychyDzięki , mam nadzieje że was nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No niestety pracę jakoś stanęły :( teraz zakupy mnie czekają, muszę nowe felgi kupić do tego flock i lakier. Czekam jeszcze na zegary do przeróbki deski rozdzielczej. Dopóki tego wszystkiego nie zdobędę dużo nie zdziałam.

A co do malowania to dziękuję mam nadzieje że będę w stanie coś takiego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A tak za przeproszeniem gdzie twój zapowiadany już dawno update? Ja tu czekam i się niecierpliwie.

Hmm... trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, aż przyjdą felgi od koksika dopóki nie przyjdą nie mogę złożyć podwozia, bo muszę zmienić w nich mocowanie i nie wiem jak będzie pasować. Jeżeli nie zrobię podwozia, nie mogę ruszyć z wnętrzem bo wszystko pouszkadzam przy pracy nad zawieszeniem. A nad karoserią cały czas myślę jak całość pomalować, a dokładniej jak malowanie rozłożyć. Jak chcesz mogę pokazać przeróbkę podłogi i klatkę bezpieczeństwa bo tyle na razie udało mi się zrobić , a no i jeszcze tarcze. Upał jakoś mi nie służy i wszystko baaardzo powoli idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dość długiej przerwie w budowie mojej supry obiecywałem up już jakiś czas temu, ale niestety nie miałem możliwości wstawienia zdjęć.

A więc przejdźmy do rzeczy, jak już mówiłem do czasu aż przyjdą felgi prace stoją Z ważniejszych rzeczy udało mi się złożyć i pomalować klatkę bezpieczeństwa:

dscf3497w.jpg

Dodałem na niej własnoręcznie wykonaną owijkę, zastanawiam się teraz jakie logo można na niej dać, jakieś propozycję ?

Pod przeróbki poszła też podłoga, tak wyglądała wcześniej:

p1020045m.jpg

A tak teraz:

dscf3496.jpg

Jak widać wyrównałem całą podłogę, nie przejmujecie się że coś jest nie równo, całość zostanie grubo pokryta flockiem

Tu widać tarczki:

dscf3498.jpg

Na takim zoomie mogą wyglądać trochę słabo, ale w realu jest ok.

Zakupiłem sobie też folie do przyciemniania szyb:

dscf3499.jpg

Na razie ciągle pracuję nad techniką ich równego kładzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się doczekaliśmy Chwal się szybciutko jak zrobiłeś tą owijkę na klatce

Owijka zrobiona jest z patyczka po lizaku, rozciąłem go na pół i założyłem na klatkę, oczywiście jej średnica była za mała więc braki zalepiłem szpachlówką i wyszlifowałem na okrągło, efekt wyszedł nawet lepiej niż się spodziewałem Teraz zastanawiam się nad jakimś logiem czy napisem które można by na niej namalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do loga na piance, to moimi typami są MOMO i SPARCO Very Happy

Hmm...Sparco też by mi pasowało, taki fajny krój liter mają, będę musiał spróbować Poza tym ciesze się że podoba wam się moja koncepcja, zobaczymy jeszcze jaki będzie efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pracę mogą ruszyć naprzód bo właśnie wczoraj odebrałem list z Irlandii (dzięki koksik ), z takimi oto BBS-kami:

dscf3084z.jpg

Przymiarka oczywiście tylko na próbę, oparłem je o nadkola, na szczęście okazało się że obędzie się bez drastycznych przeróbek, koła całkiem ładnie pasują postanowiłem też że zaszpachluje też te otwory za przednimi błotnikami- będzie więcej miejsca na grafiki, na razie tylko podkleiłem polistyrenem,niedługo to wyrównam.

dscf3083.jpg

Dorobiłem też tylną półeczkę, docelowo mają się tam znaleźć głośniki, już słuchawki rozebrałem

dscf3082c.jpg

teraz możecie się spodziewać częstszych updejtów w temacie Supry, no i w maluszku może się coś pojawi...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.