Skocz do zawartości

Subaru Impreza STI


Rabbit666

Rekomendowane odpowiedzi

Walka z lakierem c.d

 

Czerwień ma dużo niedoskonałości, to co się da będę poprawiał na bieżąco, ale na poprawę paru detali już za późno. Poza tym już straciłem siły na walkę z nim.

 

Jestem w trakcie nakładania bezbarwnego. Lakier postanowił mi zrobić niespodziankę i... znowu mam piękna skórkę pomarańczy

ziarno.jpg

 

201800x386.jpg

 

202800x531.jpg

 

203800x531.jpg

 

205800x531.jpg

 

206800x569.jpg

 

207800x531.jpg

 

Bezbarwny na koniec oczywiście wyrównam papierkiem, bo takiej skórki nie może być. Kalkomanie użyte to akurat to, co miałem pod ręką: Z Peugeota 206, Imprezy Sti, BMW Saubera i jakiegoś samolotu Italeri

 

Moje pierwsze linie podziału - ile ja się z nimi nie nakombinowałem. Efekt końcowy tak jak na zdjęciu. Idealnie nie jest, ale mi się podoba.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podoba mi się jeżeli chodzi o barwy, pomarańczowy z czarnym zawsze tworzą niesamowity efekt, masz u mnie duży plus.

Nie pasują mi tylko te niebieskie napisy, jakoś nijak ma się to do reszty.

Ale oczy robią swoje ;)

Trochę gorzej wygląda sprawa ze skórką, no ale dawaj bezbarwny i poleruj, może coś z tego wyjdzie.

No i tak jak mówisz linie, no nic poprawisz to następnym razem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie

 

Czas przerwy poświęciłem polerowaniu. Ta więc: polerowałem, polerowałem, kląłem i dla odmiany polerowałem.

01800x432.jpg

 

Nadwozie straciło kilka kalek przy zdejmowaniu maskowania do malowania uszczelek. I tak jest cudem, ze ten lakier w ogóle się trzyma kasty i ma tylko parę odprysków, zważając na jego przebojowa historię Naderwana kalka to DYNAWORK na lewym błotniku przednim i brak kalki Michelin na górnej części prawego przedniego błotnika.

02800x499.jpg

07800x531.jpg

 

Jakość wykonania uszczelek wokół okien oceniłbym jako... są. Najpierw próbowałem je psiknąć sprajem, ale jako że nie za bardzo farba kryła czerwony lakier, to postanowiłem polecieć je z pędzla. Jednak dałem na wyschnięcie za mało czasu, i malowałem jedną mokrą farbą drugą mokrą. Z tego powodu działy się różne ciekawe rzeczy. Finalnie wyszło tak, jak na zdjęciach (co nieco) widać.

03764x600.jpg

 

Prawdopodobnie nie będę zakładał spojlera na bagażnik, bo z profilu słabiutko on wygląda, poza tym - sam się sobie dziwie - jakoś podoba mi się moje Subaru bez spojlera

04800x397.jpg

 

Reflektory to 4 diodki led 3mm.

05630x600.jpg

 

To już prawię finalna wersja polerki, jeszcze tylko ostatnie szlify. Nie jestem w stanie nic więcej z tego lakieru wycisnąć.

06800x531.jpg

Zdaję sobie, że troszkę do ideału brakuje, ale jest lepiej niż było.

 

Powoli zbliżam się do galerii. Model cały czas próbuje mnie doprowadzić do obłędu psychicznego, ale za to jest kopalnią wiedzy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie narzekaj, dobrze wyszło

Po tym co było widać wcześniej wydawało się że nic już z niego nie będzie, udało Ci się jednak coś wyciągnąć.

Z tego co mi się wydaje to chyba zderzak wymaga jeszcze dopicowania, reszta powinna być już ok.

Co do spoilera, hmm... zawsze możesz go dokleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny1986tychy, to jeszcze zależy jak spojler mi wyjdzie w malowaniu. Jak będzie wymagał tylko lekkiego przetarcie papierkiem i lekkiej polerki to go myślę że założę. Ale jeśli powróci zmora tego modelu - skórka pomarańczy to niestety spojler pójdzie na bok. Moje nerwy też się kiedyś kończą

 

przemekgksw3, jeszcze troszczę popracuję nad tym zderzakiem, ale to nie łatwy orzech do zgryzienia. Wymyślne kształty utrudniają strasznie polerkę a jakieś wystające elementy, w tym straszliwe imitacje śrub, czy tam nitów mają wielką tendencję do przecierania się aż do warstwy plastiku. Tak swój żywot zakończyły spryskiwacze umieszczone na masce - kiedyś one tam były, ale słuch po nich zaginą po wielu kontaktach z papierem ściernym

 

Btw. dodam jeszcze, że niestety karoseria ostatnio zaliczyła upadek z dość dużej wysokości, przez co poodpadały te malowane na czarno elementy w przednim zderzaku. Wkleiłem je spowrotem, ale lekko teraz widać klej, niestety.

 

dla tego, komu się chciało te moje wywody przeczytać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

kojot, widzę. że słynny spamer się znowu odezwał.

 

przemekgksw3, poleciałem tak jak było w instrukcji. Już trudno, pierwszy temat i po modelu widać to. Bardziej traktuje ten model jako treningowy. Tak jak już to pisałem, moje poprzednie doświadczenie z tym, czego się teraz dzięki temu modelowi i waszej pomocy to zderzenie dwóch różnych rzeczywistości. Napiszę więc jeszcze raz - ten model to kopalnia doświadczeń, które zostaną wykorzystane w przyszłych modelach.

 

Nie od razu Kraków zbudowano

 

PODZIĘKOWANIA:

 

Dziękuje wszystkim tym, którzy włożyli swoją cegiełke do fundamentu mojego doświadczenia. A jeszcze trochę jest to zrobienia. Każdemu należy , a niektórym nawet dwa .Zrobi się dobry fundament to i domy będzie można stawiać

 

Mój następny projekt myślę, że będzie dość interesujący - szczególnie dla fanów rajdów. Ale poczekajmy do 19 maja

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś siatka w zderzaku nie przeszkadza

Bardzo przyjemne wrażenie sprawia ten model tym bardziej że jak to nazwałeś jest to "treningówka"!

Pozdrawiam!

 

Dziękuje za miłe słowa. Model może nie wyszedł do końca, tak jak sobie to wymarzyłem, ale przecież trzeba się uczyć i mieć na czym się uczyć

 

Na koniec też nie obyło się bez przygód. Parę kalek nie wyszło. Metal stickery odklejały się podczas mycia, przez co trzeba je było ratować i zalewać Clear Fixem (lusterka). Do tego woda podeszła mi pod taką folię, co się przykleja na tylne lampy, żeby to to jakoś wyglądało. Już myślałem że jest źle, bardzo źle, ale na szczęście wyschło i dużych strat nie ma . Zabrakło mi farby, którą coś tam waschowałem podwozie, a że wcześniej nie waschowałem razem z podwoziem takiej osłony silnika (taka razem ze spojlerem pod zderzak), tylko suchy pędzel szedł dopiero wczoraj, dlatego troszkę widać różnicę między podwoziem a tą osłoną. Ale za to szybki pokryte klejem z taśm maskujących dało się trochę bardziej oczyścić Spojlera z tyłu nie ma, nie miałem siły walczyć z lakierem. Tyłeczek mimo wszystko nawet fajnie się prezentuje, a jak kiedyś będzie taka potrzeba i będzie materiał, to się jakiś z tyłu spojler doklei.

 

Tak czy siak, ten model kosztował mnie wiele krwi, łacina latała na lewo i prawo. Ale i tak jestem z niego strasznie dumny

 

Galerię się zrobi, jak nad moje kochane miasto przyjdzie jakaś ładniejsza pogoda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wspieramy kolegę

Naprawdę możesz być dumny z tego modelu i tak jak napisał czarny1986tychy następne na pewno będą jeszcze lepsze

Co do spoilera to mówią że Skyline R-34 bez skrzydła to profanacja, a jednak to popularny zabieg stylistyczny więc i Impreza może nie mieć "ławki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model!! Gratuluję ukończenia! Z każdym następnym będzie tylko lepiej!! Niedługo i ja zrobię aktualizację gdyż także zbliżam się do końca budowy "tuningowego" projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.