Skocz do zawartości

Nissan 350Z Fairlady-model siostry :)


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dołączam do projektu z kolejnym modelem, lecz tym razem nie będzie wykonywany przeze mnie, ale przez moją siostrę. Zrobiła już kiedyś jeden samochód Pajero z Fujimi, a teraz udało mi się ją namówić na drugi- Nissana 350Z Fairlady aoschimy.

dscf3471q.jpg

Zmiany w modelu nie będą zbyt wielkie, będzie to taki "wilk w owczej skórze" z wyścigową techniką w środku, ale z zewnątrz przypominający zwykły samochód Zmiany będą dotyczyły:

-Minimalna przeróbka przedniego zderzaka- wycięte pionowe poprzeczki. Miał być w pakiecie Nismo ale nigdzie nie udało mi się go zdobyć.

-Dodane logo Nismo na chłodnicy.

-Przyciemniane szyby.

-Zmiana malowania standardowych felg, rant będzie czarny a ramiona chromowane.

-Włókno węglowe na dolnej części zderzaka.

-Lampy ksenonowe.

W środku:

-Dodanie pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa i minimalna przeróbka foteli.

- Flock na podłodze.

-Butla nitro na tylnej półce.

-Może coś jeszcze

Do tego dojdzie jeszcze sweet malowanie z takim motywem:

350zvinylplan.jpg

Wykonane takimi farbami:

dscf3467w.jpg

Całość będzie niebieska, wzór chromowany, na chrom pójdą jeszcze lusterka, klamki oraz poprzeczki zderzaka, oprócz dolnej która będzie carbonowa

To co na razie udał się jej zrobić:

dscf3465c.jpg

Ukończone podwozie, zostaje tylko zamontować wydech.

dscf3468.jpg

karoseria po oszlifowaniu podkładu, na to pójdzie chrom Gunze, wzór narysowany maskolem i całość na niebiesko. Myślę że wyjdzie dobrze

Na razie tyle niedługo pewnie zrobimy wnętrze, więc dojdą nowe zdjęcia. Na dniach możecie się też spodziewać uaktualnienia w temacie mojej Supry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że siostrze wyjdzie fajny projekcik i życzę powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, siostre namówił

W sumie to ja się nie śmieję bo sam kuzynkę namówiłem na Titanica

 

Za 350 nie specjalnie przepadam ale życzę szanownej pani powodzenia

 

Oczywiście w galerii siostra będzie pozować z samochodem jak na targach motoryzacyjnych tak?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W temacie już się zakurzyło, a pracę nad modelem idą szybko do przodu. Tak jak nigdy nie mogę się wziąć za swoje modele, to pomagać innym zawsze znajdę czas Ostatnio chyba wstawiałem zdjęcia podwozia, tu juz zakończone:

dscf3037h.jpg

Myślę że nie jeden z nas by się takiego nie powstydził, na cóż jaki mistrz taki i uczeń Żartuję, ale ogólnie myślę że wygląda korzystnie.

Całość stanie na zestawowych felgach, ale stuningowanych bardzo prostym zabiegiem, z rantu zdrapany został metalizer, który został jedynie na ramionach, teraz wygląda o wiele agresywniej a felgi od razu zyskały kilka cali więcej

dscf3036n.jpg

Na ukończeniu jest już wnętrze, zostało tylko fotele wstawić i NO2.

Zastanawia mnie jedynie obecność automatycznej skrzyni ja bym tam wstawiał manual, ale nie śmiem się kłócić.

dscf3039q.jpg

dscf3038l.jpg

dscf3040.jpg

Pod malowanie poszła już kasta, najpierw metal, później nie wiem ile warstw bezbarwnego i na to niebieski. Wszystko po to by spokojnie wydrapać wspomniane już motyle Myślę że da rade to wykonać, najpierw szkic czymś łatwozmywalnym, a później powoli jechać nożykiem, ale ta kwestię trzeba jeszcze podpracować, no cóż zawsze można to do krecika wrzucić. Tak to wygląda jeszcze przed polerką:

dscf3079v.jpg

dscf3080c.jpg

To pokazywanej już wyżej niebieskiej dodane jest trochę meatalizera.

Teraz przychodzi czas na motylki, co gorsze osobiście ma się tym zająć

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie - miazga, zazdroszczę, siostra chyba urodziła się z aero w ręce

Niebieski bardzo ładny, wnętrze również mi się podoba, co do automatu... hmm... panie lubią wygodę i już

Felgi też się doskonale prezentują. Sprawdź jeszcze czy metalizer jest dobrze na rantach usunięty bo wydaje mi się że gdzie niegdzie jeszcz jest na styku krawędzi z oponą

Ogólnie bardzo na plus, chyba swoją siostrę namówię na sklejenie modelu Od dłuższego czasu męczy mnie żebym zrobił jej Madzię RX-7

 

Pozdrowienia dla siostry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy metalizer jest dobrze na rantach usunięty bo wydaje mi się że gdzie niegdzie jeszcz jest na styku krawędzi z oponą Razz

Trzeba będzie zrobić zdjęcia każdej feldze, bo normalnie nie zabardzo to widać.

 

Ogólnie bardzo na plus, chyba swoją siostrę namówię na sklejenie modelu Od dłuższego czasu męczy mnie żebym zrobił jej Madzię RX-7 Rolling Eyes

Namawiaj i owszem widziałem ta madzie z fujimi i myślę że nie powinno być z nią problemów, tak jak większość fujimi raczej bezstresowa.

A pozdrowienia oczywiście przekażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Przemku widzę, że oprócz tego, że sam kleisz fajne modele, to jeszcze zarażasz tym siostrę. Takie podejście jest git

 

Bardzo fajny kolor wybraliście na karoserię, a płyta podłogowa to już mały majstersztyk. Trochę bym jednak pomarudził odnośnie wnętrza. Przydałyby się lekkie, oczyszczające retusze w okolicach głośników, a także niewielkie poprawki washa gdyż nie wszędzie równo wszedł w zagłębienia. Stwarza to wrażenie nierówności powierzchni, a można to w bardzo prosty sposób poprawić, tak aby wyglądało naprawdę bajerancko.

 

Tak trzymać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Przemku widzę, że oprócz tego, że sam kleisz fajne modele, to jeszcze zarażasz tym siostrę. Takie podejście jest git

 

Pewnie że git.Przemek zaraził siostrę,a ja jako ich ojciec wcześniej jego i jego młodszego brata.Po kilku latach pracy zrobiła się modelarska rodzinka. Nie chwaląc się mamy kilka osiągnięć na konkursach,a kilka prac jest do obejrzenia na forum.

Pozdrowienia,i dzięki za przychylne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.