Skocz do zawartości

Renault 4CV Heller 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wchodzę do projektu z kolejnym modelem. Z założenia będzie to lekki custom. Będę go robił dla mojej Ukochanej, więc to ona wybiera kolory i zatwierdza plany i wszelkie zmiany

Założenia główne:

- obniżyć

- wygładzić

- przerobić detale

Kolory już wybrane, ale jakie to zobaczcie w czasie malowania

To co na kaście jest zaznaczone na brązowo idzie do usunięcia.

IMG_1614.jpg

IMG_1615.jpg

IMG_1616.jpg

IMG_1617.jpg

IMG_1618.jpg

IMG_1619.jpg

IMG_1653.jpg

IMG_1654.jpg

IMG_1655.jpg

IMG_1656.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Hot Roda walnij, byłoby ciekawie . No masz trochę szlifowania. Życzę powodzenia w budowie i liczę na szybkie i owocne postępy prac .

P.S. Swoją drogą nigdy nie widziałem Renault Hot Rod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że go tak szybko zacząłeś, co prawda nie spodziewałem sie że w takiej formie i w tym dziale, ale dobra

Ogólnie to jestem przeciwny przeróbkom klasyków, ale model to model i można się trochę pobawić. Z błotnikami chodzi Ci wyrównanie szwów a nie ich całkowite usuwanie? Felgi zostawiasz standardowe, czy będziesz wymieniał? Silnik planujesz robić czy zostanie z zamkniętą klapą?

No cóż niecierpliwie czekam na dalsze upy bo będzie ciekawie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 szwy zostaną usunięte, felgi będą inne - ale jakie to jeszcze zobaczę - w grę wchodzą jakieś z rantem.

Co do silnika - zamierzam go wykonać - ale klapa zostanie prawdopodobnie zamknięta.

Bartek.X jak się uda to będzie to można podpiąć pod hot rod'a

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postępy niewielkie, ale zawsze.

Autko straciło elementy, które na powyższych zdjęciach były zaznaczone na brązowo, a więc listwy dachowe, boczne, zawiasy zewnętrzne, przedni grill i kilka innych

Pogłębione są wszystkie linie podziału, kasta wyszlifowana, wymaga szpachlowanie w kilku miejscach.

Zrobiłem przetłoczenie na całej linii auta, a właściwie przedłużyłem je nad tylne ćwiartki i maskę oraz klapę.

 

IMG_1716.jpg

IMG_1717.jpg

IMG_1718.jpg

IMG_1711.jpg

IMG_1698.jpg

IMG_1715.jpg

IMG_1713.jpg

IMG_1709.jpg

IMG_1707.jpg

IMG_1706.jpg

IMG_1705.jpg

IMG_1703.jpg

IMG_1702.jpg

IMG_1701.jpg

 

Dalsze modyfikacje już niedługo.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejne postępy.

Kasta została ostatecznie wyszpachlowana. Do poprawy zostało spasowanie maski z podszybiem.

Zająłem się grillem. Został on zrobiony z drucika miedzianego 0.5mm średnicy.

 

IMG_1744.jpg

IMG_1745.jpg

IMG_1747.jpg

IMG_1746.jpg

 

Na koniec przymiarka z felgami jakie chciałem wsadzić do tego modelu. Felgi są z hondy s2000, ale niestety są za duże... Musze znaleźć mniejsze...

 

IMG_1748.jpg

IMG_1749.jpg

IMG_1755.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie maszynki Messera są wypasione .

Ciężko znaleźć fotki tego autka w wersji Hot Rod. Mam dwie, może się przydadzą skoro mówisz, że to będzie coś w podobie HR'a:

759945572_a9bcc577be.jpg

759091853_1860d6c293.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi felgami to tak po amerykańsku bardziej Myślę że koła od jakiegoś Muscle by tu pasowały, mają mniejszy rozmiar no i wyglądem by nieźle pasowały, zapytaj może Vybora, on kupił już całkiem sporo amerykańców a wiem że wymienia w nich felgi to może by coś dla Ciebie znalazł

A ten wlot muszę przyznać że całkiem ciekawie sobie wymyśliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa felg już w fazie uzgadniania.

A tymczasem zabieram się powolutku za wnętrze.

Przyciąłem podstawę fotela, usunąłem szwy. Zrobiłem szablon i wytrasowałem przetłoczenia na siedzeniu i oparciu. Na koniec dodałem ozdobny szew z cieniutkiego drucika dookoła całego fotela.

 

IMG_1761.jpg

IMG_1760.jpg

IMG_1763.jpg

IMG_1764.jpg

 

A tu porównanie moich wypocin z fotelem fabrycznym ( prosto z pudła ).

 

IMG_1757.jpg

IMG_1758.jpg

IMG_1765.jpg

 

Oczywiście fotek wymaga jeszcze wyrównania, szlifowania. Jest wyszpachlowany CA dlatego widać rysy ale w rzeczywistości są one wypełnione ( CA jest przezroczysty ).

 

Pozdrawiam,

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Dalsza część wnętrza.

Zrobiłem boczki drzwiowe z polistyrenu, wytrasowałem na nich takie same linie jak na fotelach i wykończyłem ozdobnym szwem. Na tyle doszedł podłokietnik ( oczywiście własnej roboty). Zrobiłem również tylną kanapę - siedzisko musiało być wycięte i zastąpione polistyrenem.

Na boczku widać szpachlę - zlikwidowałem uchwyty - będą w innym miejscu.

 

re4.jpg

re3.jpg

re2.jpg

re.jpg

re7.jpg

re1.jpg

 

A tu drugi boczek w kolejce do robienia - części jeszcze nie wklejone, podłokietnik też już mam, ale na tej stronie nie usunąłem jeszcze klamek, i kilku wystających punktów wewnątrz ( jak to zrobiłem na drugim boczku).

 

re5.jpg

re6.jpg

 

Wybaczcie za słabe zdjęcia - robione kom. Aparat wyjechał na jakiś czas...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Dziś udalo sie popracować nad karoserią.

Na początek karoseria dostała podkład a potem białą Vallejo.

IMG_2058.jpg

IMG_2059.jpg

IMG_2060.jpg

IMG_2061.jpg

 

Nastepnie przy pomocy fluorescencyjnej zieleni i jaskrawej żółci pomalowałem panele na wysokosci przetłoczenia.

IMG_2070.jpg

IMG_2069.jpg

IMG_2068.jpg

IMG_2067.jpg

 

Tak pomalowane pasy pociągnołem błyszczącym Vallejo w celu zabezpieczenia ich przed maskowaniem.

IMG_2072.jpg

 

Kolejnym krokiem było maskowanie. Z tasmy Tamiya wyciąłem pasek o szerokości ok 1mm i nakleiłem wzdłuż górnej krawędzi przetłoczenia które unaocznilem kilka postów temu

IMG_2073.jpg

IMG_2074.jpg

 

Po tym wszystkim zabrałem się za tworzenie koloru na karoserię. Powstał z dwóch kolorków Vallejo - silver i royal purple. Odpowiednio duży dodatek srebrnego sprawił, że powstał ciekawy, dosć ciemny perłowy fiolet - tak, srebrny jest na tyle drobny , że daje efekt perły

IMG_2075.jpg

IMG_2076.jpg

 

Na koniec zdjałem maskowanie i delikatnie wyretuszowałem pasy. Wymagają jeszcze odrobiny troski ale jestem bardzo zadowolony z efektu. Dopiero na ostatniej fotce widać prawdziwy kolor na kaście. Niestety dysponuję kiepskim oświetleniem i dlatego zdjęcia nie oddaja realnego koloru.

Postaram się zrobić jutro fotki w swietle dziennym.

IMG_2078.jpg

IMG_2081.jpg

IMG_2082.jpg

IMG_2083.jpg

IMG_2084.jpg

IMG_2085.jpg

IMG_2087.jpg

IMG_2088.jpg

 

p.s na kascie siadło dużo kurzu (luzem) - pracuje w tymczasowym warsztacie i niestety nie da sie narazie uniknąć wszędobylskiego kurzu...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.