Skocz do zawartości

Xsara street race - Italeri 1/24


Bartek.X

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecim!

Zaczynam relację z budowy tego oto modelu:

PICT7803.jpg

Na razie prawie nic nie zrobiłem, ale chciałbym pokazać mniej więcej co chcę osiagnąć.

Tył i tylne klosze:

20677330032_large.jpg

Spoiler (na 80% od podstaw z polistyrenu[?]):

2.jpg

Przód i boki (nie będzie dokładnie tak jak na tej fotce):

4.jpg

Wnętrze (kolorystycznie będzie inne):

16.jpg

Reszta będzie moją inwencją i najprawdopodobniej wyjdzie w "praniu". Malowanie: dach czarny matt, maska biała z grafiką, buda w kolorze niebieskim ze Skylina R34 (i tu prośba o nazwę i kod lakieru, chodzi o ten niebieski metalik, dość jasny). Model to WRC'tka więc cały spód jest kryty. Na razie muszę wyrównać podłogę we wnętrzu i popracować nad podwoziem i zawieszeniem (jest to przepak hellera, a heller ma specyficzne mocowania kół, więc felg z innej firmy nie założę bez przeróbek). Być może zrobię car audio. Więcej szczegółów nie zdradzam, bo nie będzie niespodzianki . A oto dotychczasowe postępy:

Maska prawie gotowa do podkładowania (zostało wyciąć siateczki i przerobić atrapę):

PICT7866.jpg

PICT7867.jpg

Przód po wycięciu maski (nie obyło się bez szpachli):

PICT7868.jpg

Tylny zderzak w fazie obróbki:

PICT7871.jpg

Przeróbki tylnego zawieszenia:

PICT7875.jpg

PICT7876.jpg

PICT7877.jpg

PICT7878.jpg

PICT7879.jpg

I po wycięciu otworu w zderzaku (inspiracja to okładka gry Colin Mc'Rea Rally '05, na której Impreza '05):

PICT7881.jpg

PICT7882.jpg

Dach wyrównany i gotowy do malowania (oczywiście najpierw przygotuję całą budę, potem będę malował ):

PICT7883.jpg

Wnętrze (te linie to miejsca gdzie będą kable):

PICT7884.jpg

PICT7885.jpg

Fotele w fazie obróbki (po lewej moja praca, a po prawej prosto z pudła):

PICT7888.jpg

Sorry za niektóre fotki, wiem, że są nie ostre, ale uczę się aparatu (nie mój).

C.d.n. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ekstremalnie będzie wyglądała coś w stylu mojej supry, płaski spód ultralekkie wnętrze skądś już to znam.

Jak na razie wyglada dobrze, tylko to zawieszenie... no cóż to tylko heller.

Zawsze można się pocieszać że i tak nie będzie go widać jak stanie na kołach Jeżeli mogę wiedzieć to po co wyciąłeś maskę, no chyba że to jedna z tych niespodzianek

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wyglada dobrze, tylko to zawieszenie... no cóż to tylko heller.

Zawsze można się pocieszać że i tak nie będzie go widać jak stanie na kołach...

Zawieszenia było odlane z podwoziem (zobacz In-Box), a ja dodaję je od siebie (to czarne). Nie jest to jeszcze skończone. Zaraz biorę się dalej do roboty nad nim.

Jeżeli mogę wiedzieć to po co wyciąłeś maskę, no chyba że to jedna z tych niespodzianek

pozdrawiam.

Jak dorwę jakiś silnik to owszem - będzie to jedna z niespodzianek . Poza tym łatwiej będzie operować maską przy malowaniu grafiki.

P.S. Poszukuję pilnie felg 18/19/20", kalki carbonowej i silnika (sportowego, np. od Skylina). Kontakt PW/GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace ruszyły. Obecnie pracuje nad wnętrzem i tylnym zderzakiem. Tu widać jak powstaje klatka (kawałki ramek od wyprasek):

PICT8009.jpg

PICT8008.jpg

A tutaj tylny zderzak (dokładka z podwójnej warstwy poli 1mm):

PICT8007.jpg

PICT8006.jpg

Mały eksperyment - wężyk przez który nitro dostaje się do silnika (nie jest skończony, a poza tym nie wiem czy to tak może wyglądać; na fotce nie ma pokrętła przy butli):

PICT8011.jpg

Więcej pokażę w następnym up-ie czyli jutro (obiecuję fotki w dziennym świetle).

C.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka ładnie wyszła, ale co do reszty miałbym zastrzeżenia, klatka chyba trochę za gruba może lepiej poszukać innych pręcików.

Butle może lepiej zrobić bardziej przestrzenną, na dniach powinien pojawić się mój mały tutorial na butlę no chyba że sam coś planujesz.

No i myślę że warto by było pogłębić linie, te co dał heller trochę płytkie są, i ewentualny wasch będzie wyglądał sztucznie, a po pogłębieniu możliwe że nie będzie nawet konieczny.

No i świetnie że coś się ruszyło, mam nadzieję że ciągle pamiętacie o projekcie sam muszę się w końcu postarać o jakiegoś upa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatka jest moim zdaniem ok (chodzi o grubość). Albo ew. zostawie tylko tył taki gruby jako "fundament" całej klatki. Na dniach spróbuje zrobić klatkę z metalowych pręcików, które będę giąć.

Chodzi o linie podziału budy? Jeszcze ich nie ruszałem. Spokojnie będą pogłebione.

Ten wężyk od nitra to taki eksperyment - prototyp. Z niecierpliwością czekam na twój patent z nitrem.

Ta koncepcja z tylnym zawieszeniem będzie ode mnie dużo wymagać pracy, jak i czasu, dlatego jutro po szkole zabieram się dalej do pracy. W weekend chyba czeka mnie podróż do modelarskiego .

Mam aparat do poniedziałku więc musze się sprężyć i zrobić jak najwięcej. Za jakiś czas możecie liczyć na galerię BMW M3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.