Skocz do zawartości

Scania 4 NL-style


punio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć a więc chciał bym wam przedstawić mój kolejny model jakim jest scania 4 serii w stylu holenderskim Będzie to mój pierwszy show-truck model zacząłem nie dawno w modelu będzie dużo dodatków z akcesori italeri set 2 a także z pierwszego wydania akcesoriów. Parę rzeczy mojego wykonania tez się tam znajdzie.Nie wiem czy zdążę do końca projektu ,ale nie będe się spieszył bo w modelarstwie nie oto chodzi ;) Mam dla was pytanko jaką najlepiej wybrać grubość poliestyrenu do robienia np szafek we wnętrzu lub szafek na narzędzia myślę nad 0.25 lub 0.50 który wybrać ??

 

Nie będę zanudzał oto foty:

Na tej scanii troszeczkę się wzoruję

7975b0ff948f5bfamed.jpg

A oto co zrobiłem

797e09d304d7b772med.jpg

8dd40b06318720damed.jpg

87c9bb4f6d5994ccmed.jpg

33a1ac4c7975c270med.jpg

812e8e729e3e5344med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Na twoim miejscu wybrałbym grubość 0,25 bo łatwiej się obrabia

 

A co do modelu to jak na razie mi się podoba, fajny odcień czerwonego no i rama wygląda na schludnie sklejoną z tego co dojrzałem na zdjęciach, choć są nie za super Popracuj nad robieniem zdjęć

Podoba mi się kolor we wnętrzu

 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć ci powodzenia i wytrwałości w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha poczekam aż jeszcze ktoś się wypowie ;)

 

Maluje sprejami deco color ale następny model zaczynam sprejami motipa. No foty nie są za ciekawe bo robiłem w nocy i robiłem bez lampy bo nie chciałem mamy budzić b ją łatwo obudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punio, a ja Ci polecam 0,5 a nawet w niektórych elementach 1.0 w celu łatwiejszej obróbki. Szafki z 0,25 mogły by mieć nie największa sztywność przy czym musiałbyś uważać przy obróbce żeby nic nie przetrzeć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ppp

A więc prawie skończyłem wnętrze wystarczy wkleić łóżko zrobiłem półeczkę na laptopa z laptopem i myszką ;D może półka niezbyt ,ale mnie się podoba i dałem kubek tylko ma uszko do trzymania trochę za duże,ale jest ok ;D teraz zaczynam prace nad silnikiem i kabiną. ;)

Dam miniaturki bo znowu zapomniałem pomniejszyć foty

dscf4174f.th.jpg

dscf4173s.th.jpg

dscf4172y.th.jpg

dscf4171.th.jpg

dscf4169ip.th.jpg

dscf4168.th.jpg

dscf4167w.th.jpg

dscf4166n.th.jpg

dscf4162l.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam was ponownie po długiej przerwie.

Wiec to jest tak nie miałem albo czasu albo natchnienia ale teraz znowu nastąpiło takie buum ;D i znów zacząłem lepić ;] nie będę zanudzał oto tyle co zrobiłem foty z przymiarki na kabinę nie zwracajcie uwagi bo już kompie się w docie ;]

dscf4206.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf4203.jpg

dscf4200j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf4199j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf4198k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf4197p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

W razie czego ta blacha ryflowana jest tak jakby poprzecierana ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa poparcia Krzychu ;] mnie ta blacha się podoba i raczej tak zostawię zamówiłem kolejny modelik,poliestyren i szpachlówkę. Więc gdy dojdzie do mnie paczka będę szpachlował glob i zrobię szafki nad dolnym łóżkiem te duże takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up

Porobiłem drobne detale ta deska z cb i radiem do drobnych poprawek boczków od tej podsufitki nie przyklejałem bo czekam na poliestyren zrobię szafki i wtedy zobaczymy bo te boczki muszę przyciąć.

Foty:

dscf4212m.th.jpg

dscf4210u.th.jpg

dscf4211a.th.jpg

dscf4207r.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.