Skocz do zawartości

Golf II- cult style


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie pomału ruszam z nowym projektem wszystkim dobrze znanego VW Golfa drugiej generacji. Jako, że jestem zapalonym fanem cult- stylu postanowiłem sobie zrobić model w tymże stylu tuningu młodych klasyków. Ale dosyć lania wody, czas na foty.

Narazie z powodu ogromu pracy niewiele się dzieję ale... coś tam zawsze

Przed przeróbką:

100_2717.JPG[/url]

 

Po:

100_2723.JPG[/url]

 

100_2720.JPG[/url]

 

100_2718.JPG[/url]

 

Zrobiłem równierz otwory we wlocie powietrza ale niestety, gdzie wojsko ćwiczy straty muszą być i... musze teraz to jakoś naprawić:mad:

100_2724.JPG

 

Co do planów to mam nadzieje zrobić coś pomiędzy:

 

1447yo.jpg[/url]

1434mw.jpg[/url]

Golf poniżej to jedynka, ale podoba mi się kolor i felga

4115px.jpg[/url]

Wnętrze będzie normalne lub z tak wstawioną klatką. Jeszcze nie zdecydowałem

 

41167jp.jpg[/url]

41152mw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiście jestem anty fanem Golfa (prócz jedynki GTI i cabrio) ale jeśli mogę to chciałbym ci troszkę podpowiedzieć co mógłbyś zrobić ze swoim "fałwejem".

 

Wloty w masce możesz wyciąć całe i zrobić takie daszki jak przy Polonezie

 

polonez15-01.jpg

 

 

Co do felgi to jakoś amerykańska szprycha jak dla mnie nie będzie pasować, może spróbuj poszerzyć seryjną felgę z modelu?

Jeśli chodzi o kolor to ja bym widział na Golfie pomarańcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik golfików przysiadam się Sam myślę nad podobnym projektem, może Twój temat będzie dodatkowym natchnieniem

Jak dla mnie klatka i kult to dwie odbiegające od siebie rzeczy i trochę nie pasuje mi ta opcja, ale zrobisz jak Ci się podoba Za to pomarańcz mi się widzi na MK2

Zmiany planujesz powierzchowne czy 'głębiej' też coś będziesz dłubał?

 

Tak na marginesie - co to za golfik?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126- Co do wlotu to bardzo dobry pomysł- wielkie dzięki

Felgi myślałem kupić na alledrogo od jakiegoś "buragosa", ale zobaczymy jak będzie ( byłby to skromne normalne alufelgi)

Alvaro92- to golfik z fujimi: In- Box:

viewtopic.php?t=24325

Zmiany będą tylko powierzchniowe model nie daje możliwości wielkich zmian. Co prawda wykonanie elementów jest bardzo dobre ale np. koła są zamocowane jak w zabawkach, kombinuje jak chociaż zrobić amortyzatory by to jakoś wyglądało bo producent ich nie przewidział

 

Co do koloru to też najbardziej przemawia do mnie pomarańczowy z chromowanymi ramkami szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyfani golfa? to ja też się piszę ale spoko warsztat będę śledził, i postaram się co nieco pomóc ale widzę że już nieźle sobie radzisz, spoiler klasa Co do felg, to tez sądzę że szprychówki nie za bardzo, rozejrzyj się jeszcze za czymś, albo tak jak ktoś już mówił poszerz rant w seryjnych.

A tak ogólnie golf II w niemczech to już kult, a w Polsce jeszcze ciągle marzenie wielu ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może wykorzystaj karton.

Ja wykorzystałem ten sposób przy Dodgu. (drugie podejście do wlotów)

Po sklejeniu pionowo pasków, możesz zalać je np superglue. Spokojnie można wtedy szlifować, obrabiać, malować.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?p=199863#199863

Pozdr JJ

Jeszcze cały czas myślę czy zasłonić wloty daszkiem czy zostawić, udało mi się je naprawić. Po prostu wstawiłem pręciki "wyciągnięte" z ramki. Na razie zrobiłem poszerzenia felg, za chwile zdjęcia

 

Koła to najlepiej BBS RS lub co podobnego.

Tak ale takie felgi obawiam się, że będą ciężkie do zdobycia. Najbardziej podobałby mi się takie szprychówki jak na zdjęciu żółtej jedynki

 

A tak ogólnie golf II w niemczech to już kult, a w Polsce jeszcze ciągle marzenie wielu ludzi

 

Między innymi moje , posiadam młodszy samochód ale kupie sobie kiedyś golfika tylko dla frajdy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę w dobrym stanie ciężko już dostać, ale kto wie

 

Aby nie pisać kolejnego posta, zdjęcia z prac na felgami tutaj:

100_2731.JPG

100_2730.JPG

100_2729.JPG

100_2727.JPG

100_2726.JPG

100_2725.JPG

bypicasa2html.gif

 

Proszę o wyrozumiałość komentując mój wyczyn. Felgi są jeszcze, że tak powiem w stanie surowym. Będą jeszcze dopracowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o takie coś mi chodziło, tylko mniejszy parapet z przodu i ciut mniejszy z tyłu

Swoja drogą mk1 u nas dorwać w dobrym stanie to... raczej niemożliwe

Polecam fajną stronkę:

http://www.cultstyle.pl/viewforum.php?f=42&sid=2f5161975808b3a42a79868544a37969

Przeplata się tu sporo fajnych projektów reanimacyjnych mk1, mk2 i innych fajnych autek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście jest trochę gruby, ale w realu nie rzuca się to aż tak w oczy jak na zdjęciach. Ale spróbuje to poprawić po świętach. Na razie wszystko schowane ( naciski z góry )

 

A korzystając z okazji życzę wszystkim: ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie

Niewiele się dzieję, ponieważ zbliża się wielkimi krokami sesja i obrona pracy inż. Dlatego niewiele czasu do dłubania ale pomału walczę z wnętrzem.

Fotki:

1. Więc tak na początek fotele straciły zagłówki:

100_2749.JPG

 

100_2748.JPG

2. Na rantach foteli dokleiłem cienki drucik co ma imitować, oryginalne obszycia. Dorobiłem również mocowania zagłówków.

102_0004.JPG

 

3. Przepraszam na wstępie za niechlujny wygląd elementu, ale po upadku pierwszej koncepcji wnętrza, nie wszystko dało się domyć. Jak widać producent nie przewidział żadnego zwaloryzowania wnętrza dlatego postanowiłem to trochę poprawić. (zdjęcia przed)

102_0007.JPG

4. Dorobiłem uchwyty, ten otwór to będzie klamka, ale jeszcze pracuję nad jej ostatecznym wyglądem.

102_0010.JPG

 

102_0012.JPG

 

104_0001.JPG

5. Tak to mniej więcej będzie wyglądać, wszystko jeszcze będzie poprawione. Dojdą również rączki opuszczania szyb( skromna wersja bez elektryki )

105_0159.JPG

6. Zbliżenie deski, podczas robienia zdjęć wyszły prześwity dlatego jeszcze to poprawie. Ale jakoś to smutne, może macie sugestie jak ożywić trochę tą deskę. Mam również kaliki zegarów dodatkowych ale cholera niema na nie miejsca na desce, jakieś pomysły?

105_0161.JPG

7. A tu taki wytwór mojej wyobraźni czyli podsufitki, musi być ona jeszcze dopasowana ale to już na samym końcu.

106_0002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Mam nadzieję, że już niedługo prace ruszą szybszym tempem. Mam jeszcze pytanie o tych zegarach o których wspominałem. Gdzie je umieścić na tej desce? Czy lepiej się pobawić i zrobić jakieś dodatkowe zegary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś to smutne, może macie sugestie jak ożywić trochę tą deskę.

Hmm... może nawiązanie do kolorystyki foteli i też czerwone paseczki na przetłoczeniach deski? Myślałem też o elementach drewnianych, tak jak np. kolega jcs robił w swoim Bossie, ale chyba tu nie będzie na nie miejsca.

 

Mam jeszcze pytanie o tych zegarach o których wspominałem. Gdzie je umieścić na tej desce? Czy lepiej się pobawić i zrobić jakieś dodatkowe zegary?

Może zrobić zestaw dodatkowych budzików na górnej części deski? Do głowy przychodzą mi teraz kawałeczki ramek, jako obudowy zegarków, i na to kalki z tarczami, ewentualnie jakiś kabelek i już

Co do wnętrza to może pomyślisz o flocku? jak już poprawiać to poprawiać Sprzęt audio będzie? ;)

 

Ogólnie fajnie się to zapowiada, ale może powinieneś spróbować Pactry albo Vallejo? Humbrol nie jest zbyt łatwy do nakładania z pędzla, a tamtymi farbami można osiągnąć bardzo zadowalające efekty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może nawiązanie do kolorystyki foteli i też czerwone paseczki na przetłoczeniach deski? Myślałem też o elementach drewnianych, tak jak np. kolega jcs robił w swoim Bossie, ale chyba tu nie będzie na nie miejsca.

Pomysł z tymi paskami jest dobry. Zobaczę jak mi to wyjdzie. Drewno raczej odpada bo to byłoby nierzeczywiste.

 

Może zrobić zestaw dodatkowych budzików na górnej części deski? Do głowy przychodzą mi teraz kawałeczki ramek, jako obudowy zegarków, i na to kalki z tarczami, ewentualnie jakiś kabelek i już

Co do wnętrza to może pomyślisz o flocku? jak już poprawiać to poprawiać Sprzęt audio będzie? ;)

Ogólnie fajnie się to zapowiada, ale może powinieneś spróbować Pactry albo Vallejo? Humbrol nie jest zbyt łatwy do nakładania z pędzla, a tamtymi farbami można osiągnąć bardzo zadowalające efekty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

Do tych zegarów podciągnąć dodatkowe kabelki wierzchem deski tak żeby wyglądały jako specjalnie dołożone, tak? A która z tych dwóch firm byłaby lepsza? W Humbrolu strasznie drażni mnie to, że pomalowane np. fotele strasznie obchodzą kurzem i nie mogę tego już doczyścić. Bo każde przetarcie ich szmatką pozostawia ślady. Kupiłem na razie czarny matt w sprayu i tym pociągnę całe wnętrze. O flocku myślałem, ale nie jestem pewien czy dałbym rade osiągnąć zadawalający efekt a potem już tego nie usunę.Co do audio myślę wydłubać głośniki z nissana i dać je tutaj.

Dzięki za pomysły Bo trochę śmieszne jak licznik odwiedzin bije a zero wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.