Skocz do zawartości

VW T3 Camper Cult style


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moim planem jaki sobie wymyśliłem w tej nierozgarniętej mózgownicy jest kolejny (po Fiacie 500 i 2CV) pojazd w stylu Cult/Hood ride/Rat!

 

Wiem na pewno że dach będzie czerwony a na jego przetłoczeniach będzie biało-czarna szachownica. Felgi będą od Nissana 300ZX jednak zostaną przemalowane i otrzymają biały pasek na krawędzi opon, które zostały przerobione tak aby sprawiały wrażenie wąskich naciągniętych na znacznie szerszą felgę. W planie są jeszcze jakieś halogeny przednie i przerobiony układ wydechowy.

 

Bla, bla, bla...

 

Foty:

 

100_4156.jpg

 

 

A tu porównanie prezencji na dwóch kompletach felg:

 

100_4147.jpg

100_4148.jpg

100_4153.jpg

 

 

No i same felgi:

 

100_4149.jpg

100_4151.jpg

 

 

I taka mała przymiareczka:

 

100_4154.jpg

100_4155.jpg

 

 

Wnętrze - pomalowałem wszystko na biało. Wydaje mi się że dojdzie jeszcze jakiś kolorek żeby nie było monotonnie

 

100_4322.jpg

100_4321.jpg

100_4319.jpg

100_4318.jpg

 

 

Na fotelach i na szafkach zagoszczą kalkomanie z zestawu:

100_4323.jpg

 

 

Koła przykleję na stałe, w końcu model to nie zabawka i nie musi jeździć :P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny świetny projekt już podoba mi się ta szachownica na dachu, tak w stylu Abartha Może dodasz jeszcze taką dokładkę, jak pokazywał Martini_OPC w swoim warsztacie? No i może przeróbka wnętrza, teraz mamy coś w stylu "kredens babci " może by coś takiego jak w Sambi od wellego? nie wiem czy widziałeś, pokazałbym linka ale akurat go na allegro nie widzę.

Mimo wszystko myślę że będzie ciekawie ale najważniejsze żeby nie przesadzić ;)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie kolejny "culcik"

Fajny pomysł z tymi oponami ale ja bym delikatnie zeszlifował środkową część bieżnika bo trochę dziwnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do paska z foty masakra... jak można tak skaleczyć auto??

Chyba facet za kierownicą się właśnie zastanawia co najlepszego zrobił...

Krzychu126 jedziesz z tym vałwejem Trochę nie przemawiają do mnie te 'mebelki' w środku ale myślę, że wyczarujesz coś fajnego z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups.Troszkę przespałem temat, ale widzę, że jeszcze zdążę pokibicować. Bardzo podoba mi się koncepcja tuningu tego auta. Te niestandordowe felgi utwierdzają mnie w przekonaniu, że do swojego projektu również muszę rozejrzeć się za czymś takim. Jedziemy równolegle;]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie Chyba robię konkurencję Polsatowi i TVNowi

 

Tak więc wnętrze wycieczkowozu dostało trochę kolorków, będą jeszcze poprawiane bo widać smugi i jest nierówno gdzie nie gdzie.

 

100_4607.jpg

100_4608.jpg

100_4609.jpg

 

Na podłogę chciałbym wrzucić jakiś dywanik, jeszcze zobaczę czym tam dysponuję. W oknach mam zamiar zawiesić zasłonki, też nie wiem co z tego wyjdzie. Deska i lewarki będą malowane.

 

Przechodząc na zewnątrz, wyciąłem okienko w części "namiotowej". Wrzucę tam szybkę.

 

100_4612.jpg

 

Taki wycieczkowóz trochę waży więc grawitacja zrobiła swoje i mocno go przyciągnęła, mocniej nie dała rady bo opony już się opierają o podłogę wnętrza.

 

100_4610.jpg

 

Pracuję też nad hokejem który optycznie obniży jeszcze bardziej autko.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się zawieszenie. Samochodzik wygląda konkretnie;] Czekam na dalszy rozwój sytuacji we wnętrzu bo chyba będzie na tłusto z tymi kolorkami:] No i jestem ciekawy dodatków takich jak zasłonki - ja się poddałem bo nic mi się nie chciało ładnie układać związane u spodu.

 

Pzdr i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle ten hokej nie był taki jak w Lancerze X Smile

O to się nie bój

 

Mi najbardziej podoba się zawieszenie.

Na tym zdjęciu zawieszenie nie jest jeszcze kompletne bo podwozie nie jest jeszcze pomalowane a i tylne zawieszenie jest w proszku więc w tej chwili wszystko stoi na sucho.

 

...chyba będzie na tłusto z tymi kolorkami...

Cieszę się że kolorystyka się podoba

 

 

 

...jestem ciekawy dodatków takich jak zasłonki - ja się poddałem bo nic mi się nie chciało ładnie układać związane u spodu.

Hmm... w ciężarówkach zasłonki robiłem z papieru, kolorowy lub biały pomalowany (to jest bez różnicy) pomarszczony odpowiednio i cienkim paseczkiem związany u dołu.

 

Tak to wygląda w moich truckach:

 

100_2797.jpg

100_2475.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała aktualizacja Pobawiłem się z robieniem CB bo podczas długiego wyjazdu lepiej wiedzieć co na trasie czycha

 

Gruszka z przewodem wygląda tak, a panel będzie w desce pod seryjnym radiem:

100_4626.jpg

 

Pomalowałem też felunek, niestety na fotkach wygląda to dość... strasznie W rzeczywistości na oko wydaje się równe no ale aparat porządnie wyostrza (w miarę możliwości będę poprawiał):

100_4624.jpg

 

 

Zacząłem też malowanie kasty i podwozia. Podwozie będzię czarne tak jak nadwozie, kastę pomalowałem na biało od środka żeby słupki były w kolorze wnętrza

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB prezentuje się smacznie. Jak pomalujesz i dorobisz panel będzie wyglądało świetnie. Rewelacyjnie prezentują się za to czerwone wnęki w felgach. Białe pasy rzeczywiście wyglądają na nieco postrzępione, ale, tak jak mówisz, to też troche zabójcza dokładność aparatu. Jak je w ogóle robiłeś? Maskowałeś czy pędzelkiem od ręki? Może to Ci się przyda http://www.briansmodelcars.com/tutorials/tutorial/64

 

I jeszcze jedno pytanie - ten chrom na feldze to seria czy jakiś specyfik?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że się podoba

Zaznacz tylko śrubki waschem i będzie super.

Tak też mam zamiar zrobić

Jak je w ogóle robiłeś? Maskowałeś czy pędzelkiem od ręki?

Zewnętrzną krawędź zamaskowałem taśmą i jechałem pędzelkiem

 

...chrom na feldze to seria czy jakiś specyfik?

To jest seryny kolor imitujący aluminium. Felgi są z zestawu Fujimi

 

Przed chwilą wpadł mi do głowy ciekawy pomysł... Skoro to jest wycieczkowóz to trzeba jakoś spędzać wakacyjne wieczory... Chyba zrobię telewizorek... Czy to będzie kineskopowa "czternastka" czy plazmowa "dwudziestka" to się zastanowię

Jak to się mówi - CAMP WITH STYLE!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Radio CB jest już w desce, pozostaje tylko je pomalować jak i kilka innych gratów w desce i ułożyć gruchę we właściwym miejscu:

 

100_4674.jpg

 

Tak się prezentuje ogół po początkowej warstwie podkładu:

 

100_4669.jpg

100_4670.jpg

 

Na koniec namiastka wakacyjnego wyjazdu

 

100_4671.jpg

100_4672.jpg

 

Stoliczek i buteleczki będą malowane i możliwe że dojdzie jeszcze kilka dodatków.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoliczek i buteleczki będą malowane i możliwe że dojdzie jeszcze kilka dodatków.

Przy takich dodatkach tablice obowiązkowo muszą być polskie

przydałby się jeszcze grill do kompletu. No i nie powinno zabraknąć jakiegoś sprzętu audio

Zastanawia mnie ta deska-dlaczego taka różowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ta deska-dlaczego taka różowa?

Deska jest biała, to chyba jakiś refleks lub wina światła

 

No i nie powinno zabraknąć jakiegoś sprzętu audio Very Happy

Dwa razy nie mów

 

Fajnie że się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.