Skocz do zawartości

Mercedes A160 1:24 Fujimi


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem rozpocząć kolejny projekt. Ma to być autko zmodyfikowane w popularnym japońskim stylu, wiem, samochód nie jest japoński jednak to w niczym nie przeszkadza.

Bazą jest ten model:

100_7735.jpg

 

Możliwe że będzie stał na takich felgach, lub wykombinuję coś innego:

100_7737.jpg

 

Zamysł jest taki, aby był to samochód przypominający styl VIP, mniej więcej mieszanka czegos takiego:

scaled.php?server=52&filename=lot21.jpg&res=medium

elgrand2_rear.jpg

la_01.jpg

 

Krótko mówiąc autko będzie niskie z ładnym szerokim kołem i może jakimś zmodyfikowanym body kitem.

 

 

Postęp prac niewielki, skleiłem elementy wnętrza.

Deska:

100_7920.jpg

W tym momencie jest nałożona szpachla na linię łączenia.

 

Fotele:

100_7919.jpg

Też będzie szpachlowanie.

 

A tu reszta wnętrza, szkoda że wanna jest w całości przez co mało szczegółowa:

100_7917.jpg

 

Przymiarka kasty z podwoziem:

100_7914.jpg

100_7915.jpg

 

Może być ciężko zglebować Merolka bo ma duży prześwit, a podwozie dość niskie. Najwygodniej byłoby posadzić model na co najmniej 17" obręczach. Po przymierzeniu żywicznych felg okazało się że o ile z tyłem nie będzie problemów, to z przodu już tak pięknie nie jest. Piasta dość mocno wystaje przez co felga w ok 40% szerokości wystaje poza nadkole. Będzie trzeba z tym powalczyć.

 

Na razie to by było wszystko, jakby coś mi się przypomniało to będę pisał w następnych aktualizacjach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Model mi się podoba i koncepcja w jakiej chcesz go zrobić również mi się podoba Sam kiedyś chciałem tego merolka zrobić w podobnym stylu

Może strzelisz mu jakieś gustowne dokładki które by go trochę wizualnie obniżyły?

Zasiadam i kibicuję bo będzie na co popatrzeć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że podzielasz mój entuzjazm

Jesli chodzi o dokładki to mam zamiar coś tam wykombinować jednak zabieram sie do tego jak pies do jeża

Obowiązkowo będzie nieco przerobiony wydech, wnętrza myślę że nie będę ruszał. Korci mnie też, żeby przerobić przednie lampy bo te wytłoczone w karoserii są za płaskie, może jakieś angel eyes strzelę lub dayline

Jesli chodzi o felgi to przystosowałem już te żywiczne do tego modelu i nawet zaadoptowałem je do funkcji obracania się Z drugiej strony, nawet przy obniżeniu zawieszenia wydają się małe, nie wypełniają dostatecznie wnęk. Mam kilka samochodów Bburago 1:24 więc może pokombinuję z kołami od nich

 

 

EDIT:

Przerobiłem układ wydechowy. Seryjny był dość cienki i schowany pod zderzakiem, teraz jest jak należy

100_7927.jpg

 

A tu przymiarka, nadwozie leży na podłodze a koła są tylko dostawione:

100_7928.jpg

 

Dodatkowo pogłębiłem linie i zmodyfikowałem nieco przednią część podłogi oraz osłonę silnika bo zawadzały w glebowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmodyfikowałem nieco przednią część podłogi oraz osłonę silnika bo zawadzały w glebowaniu

 

 

Dajesz do niego Angel Eyes

Co do gleby to faktycznie coś nie halo. Za duże nadkola zrobili Ale jakby doszły opony do tego, to może nie byłoby tak źle

Ewentualnie jeśli masz chęci i możliwości to spróbuj pierścienie felg zrobić większe ( jakby z 15" do 17" czy 18" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gleby to faktycznie coś nie halo. Za duże nadkola zrobili Ale jakby doszły opony do tego, to może nie byłoby tak źle

Ewentualnie jeśli masz chęci i możliwości to spróbuj pierścienie felg zrobić większe ( jakby z 15" do 17" czy 18" )

No musze pokombinować jak dorobić oponę, nie ma co robić niskoprofilowej bo nie wypełni wnęki, będzie musiała być grubsza lub zaadoptuję felgi z oponami od samochodu Bburago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Coś tam się dzieje przy Mercedesiku. Widać już nieco wygładzoną karoserię (brak bocznych kierunków, gładki przedni zderzak, brak tylnej wycieraczki i zamka w klapie). Trwają też prace nad przednimi lampami, są już kierunkowskazy, światła drogowe też nabierają kształtu, jeszcze troszkę rzeźbienia i imitacja żarówki, światła mijania mam zamiar zrobić soczewkowe. Zrobiłem podwozie, na razie na tyle, żeby przymierzyć wszystko.

Tyle o pierdołach, ku uciesze widowni odstawiłem w kąt żywiczne imitacje BBSów, w autku zawitały felgi VeilSide Combat bodajże 18".

No to teraz coś dla oczu

 

Podwozie - oczywiście zawieszenie przednich jak i tylnych kół posiada odpowiedni negatyw

100_8399.jpg

100_8400.jpg

 

Całość - widać prace nad profilowaniem zderzaka:

100_8406.jpg

100_8408.jpg

100_8407.jpg

100_8409.jpg

 

 

Na tą chwilę to tyle, zobaczymy jak to sie dalej potoczy

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie poczynasz z tym mercem, ciekawie jak ta zmiana w zawieszeniu miała by się do realnego świata, chodzi mi dachowanie, bo było to dużą wadą tego modelu (może by poprawiło błędy konstruktorów). A co do felg to moim zdaniem pierwsze też były lepsze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajny projekcik i jestem ciekaw dalszego efektu prac ze zdeżakiem.

Co do felg to przednie pasują nie tylko z wyglądu, ale też typu. Tamte pierwsz etakie fakne DUBowe a VeilSide robi felgi z lekkich stopów i jakoś mi to w takim aucie nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś tam sie dzieje z modelem, trwają prace malarskie we wnętrzu. Wnętrze będzie czarno szare, co do karoserii to jeszcze nie wiem, na razie jest pomalowana podkładem. Podwozie jest już pomalowane na czarno, ma wszystkie elementy wraz z kołami i jest mniej więcej już gotowe, jeszcze poprawki przetarć czy coś.

Tak się to wszystko prezentuje:

100_8607.jpg

100_8608.jpg

100_8610.jpg

100_8611.jpg

100_8612.jpg

100_8613.jpg

 

Na dziś to tyle.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Mercedesik ostatnio był czarny, ale że nie jest to karawan to wypadało go pokolorować. Tak też zrobiłem, nie bez problemów jednak sie udało. Na karoserii, progach i tylnym zderzaku są już dwie lub trzy cienkie warstwy bezbarwnego. Przedni zderzak właśnie skończył sie robić i jest dopiero w podkładzie.

Na razie wygląda to tak:

100_8656.jpg

100_8659.jpg

100_8658.jpg

100_8657.jpg

 

 

Możecie bić, możecie krzyczeć, linczować i co tam się wam jeszcze zechce, pozwalam

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem ślepa kura...Zupełnie zapomniałem o dziale tuning. Chyba dlatego, że przez dłuższy czas mało się działo. Wziąłeś na tapetę jeden z moich najbardziej nielubianych samochodów:D Póki co podoba mi się kolorystyka i fajne odcięcie kolorków. Czekam na magię wnętrze i efekty polerki.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy są, kolorki się podobają, negatyw też najs. Ale te feeeeelgi... Krzychu no... weźże co zrób z nimi Lepsze już tamte imitację BeBeŚków były

Ciekaw jestem tych soczewek co majstrujesz

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co wy chcecie od tych felg, fakt, szczytem marzeń nie są ale wyglądają dość ciekawie wg mnie

BBSy by były jednak poległem na próbach skonstruowania opon, pomysłów było wiele jednak jak już przyszło do wykonania to się okazało że juz tak pięknie nie jest. Pokombinuję z wnętrzem żeby wyglądało jakoś bo teraz wam go nie pokażę bo nawet mi sie niezbyt widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wnętrza w Japonii bardzo popularne są tgw. Dash panel hood'y. (VeilSide robi fajny) Akurat robię coś takiego w Mazdzie rX-7 więc mogę później dać zdjęcia i informacje, bo mam cały temat obczajony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gicior. Kapsel potwierdza wysokiej klasy lakier:) Ładnie się mieni. Jestem ciekawy jak będzie wyglądał z tymi kołami co Ci je wysłałem (w czwartek). Wydaje mi się, że mają trochę niższy profil. Ta tylna szyba to tak na stałe?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba odstaje bo jest tylko przyłożona podobnie jak cała reszta klamotów, szyby, wnętrze, progi i zderzaki są założone tylko do zdjęć, nic niczego sie nie trzyma więc jest krzywo i odstaje

Swoja drogą szyby w tylnych drzwiach i tylna są przyciemnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.