Skocz do zawartości

Mazda RX-7 Tamiya 1:24


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak sobie dziobię taki oto model i chciałem go wam pokazać

Jest to coś takiego:

 

100_9495.jpg

 

 

Nie planuję tuzina modyfikacji, nie chcę zrobić z Madzi koparki

Na pewno nie obejdzie sie bez obniżonego zawieszenia i innych felg, może delikatne zmiany stylistyczne, zobaczy się później.

Co do felg to dysponuję paroma kompletami:

 

101_0384.jpg

 

Niby ładnie, pięknie ale żadne z nich mnie nie satysfakcjonują na modelu, jedne małe a 20" znowu wydają sie za duze, autko wyglada jak wóz drabiniasty. Dlatego też zamówiłem sobie ładne osiemnastki BRS MIO

 

101_0402.jpg

 

 

Bierzemy sie do pracy!

 

Na początek powiększony centralny wlot powietrza w przednim zderzaku (będzie jeszcze szpachla i obróbka):

 

101_0394.jpg

101_0393.jpg

 

 

Zmodyfikowałem też układ wydechowy (poskładany na sucho):

 

101_0396.jpg

101_0395.jpg

 

 

We wnętrzu zmieniłem drążek zmiany biegów oraz dodałem dwa wskaźniki i drift box:

 

101_0398.jpg

101_0399.jpg

 

 

Na tą chwile to tyle, dalsze zmiany wyjdą w praniu, a to co pokazałem będzie w miarę możliwości poprawiane i dopieszczane wiec proszę o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cię!:D Trochę zapominam o tym dziale, ale już wiem, że jest po co zaglądać. Póki co wszystko schludnie i pomyślane. Dobrze, że na siłę nie wcisnąłeś tych 20" felg. Na razie sam odpoczywam od modelarstwa (jedynie 300zx jest wygładzany papierkami "co kąpiel":D), więc im więcej ciekawych projektów - tym lepiej.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

Nie dużo bo nie dużo ale jednak coś Przymiareczka autka z nowymi felgami 18". Zawieszenie w finalnej wersji będzie tej wysokości.

 

101_0446.jpg

101_0447.jpg

 

I jeszcze jedno zdjecie kolorystyki wnętrza, oczywiście to było malowanie "zgrubne", szczegóły czekają na swoja kolej. Przymierzone są też pasy czteropunktowe. Tak sie zastanawiam, czy nie pomalować konsoli centralnej i panelu deski rozdzielczej w jakimś ciekawym kolorze, może w kolorze nadwozia czy coś.

 

101_0450.jpg

 

 

Poza tym myślę jeszcze jak wykonać tylny spoiler no i w ogóle jak ma on wyglądać. Raczej zrezygnuję z wysokiego takiego typowo driftowego, dam pewnie niskie skrzydło

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Panie, dajesz::D Wszystko wygląda b. fajnie. Będziesz cieniował wnętrze, bo jego kolorek bardzo mi się podoba. Ciekawe felgi - miałem robić Subaru Legacy a'la swój, ale brakowało mi felg - te z nissana trochę je przypominają. Tylko ten rozmiar, 18 to trochę dużo:(

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiesz co Martini, w rzeczywistości wnętrze wyglada lepiej, na fotce lampa wszystko oświetliła i całość wyglada jednolicie.

 

Małymi kroczkami do przodu.

Dziobałem sobie przy spoilerze i wyszło coś takiego:

 

101_0457.jpg

101_0458.jpg

 

A tak wygląda tylny pas ze światłami w pierwszej fazie malowania:

 

101_0461.jpg

 

 

Chciałem pomalować podwozie jednak po psiknięciu kolorem i potem bezbarwnym (na szczęście tylko kawałeczka na próbę) okazało się, że farba zeszła z podkładu. Dotknąłem palcem i sie przykleiła no ale jednak jest to nieciekawe :-|

Kolor to emalia w sprayu Car-Lac a bezbarwny to akryl Motip. Co śmieszniejsze, kiedyś przy innym modelu kolor Car-Lac pożarł mi się z bezbarwnym tej samej firmy. No cóż, jak na tą chwilę nic ciekawego nie wymysliłem, jedynie to, że bedzie trzeba zmienić kolorowego szpraja :P

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeszcze nad tym wszystkim popracuję, nie ma strachu

Czy sie wzoruję? Hmm, przeglądam fotki jak co wyglada w różnych konfiguracjach i w ostateczności wychodzi hybryda wszystkiego nie przypominająca niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Nie za dużo ale jednak coś do przodu!

 

Kasta po kilku warstwach kolorku, jeszcze będzie kilka:

 

101_0482.jpg

101_0483.jpg

 

Maska będzie czarna, zobaczę jeszcze czy dach też malnąć na czarno.

 

Tylne lampy też gotowe:

 

101_0488.jpg

 

 

Kombinujemy dalej!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP - Lampy nie wyszły mi tak jak chciałem, przy następnej RX-7 będę mądrzejszy o to doświadczenie

 

Prace przeniosły się pod spód!

 

101_0495.jpg

 

Pierwszy raz zastosowałem technikę ścierania nadmiaru farby rozprowadzonej w zakamarkach. Ścierałem patyczkiem do uszu, wyszło chyba w miarę znośnie

Zastanawiam się, czy nie dodać jeszcze nieco rdzawego kolorku, washu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje w tej kolorystyce. Koła też wyszły prze-fajnie. Osobiście zrobiłbym żółte lusterka, może z jakąś czarną obwódką a'la uszczelka. Ewentualnie, karbon na machę i wtedy też na lusterka.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie bardzo fajne. Co prawda w swoim nissanie zrobiłem mocno rude (na wzór 1;1, strasznie zeżarte wahacze, itp.), ale uważam, że w kompleksowo przerobionej/ odświeżonej maździe nie powinno być za dużo kornika:D Pewnie pociągniesz jeszcze tylne wahacze jakimś metalizerem czy innym suchym pędzlem. A, nie myślisz, żeby pomalować zbiornik paliwa na jakiś czarny, ewentualnie przyprószyć gąbką (jakieś brudy) żeby dopasować do reszty podwozia? Ogólnie, uważam, że to świetna kombinacja czystego nadwozia i normalnie używanego podwozia.

 

więcej:D

 

pzdr.

 

PS. swoją drogą, podwozia w nawet nowych autach, np. 2-3 latkach są strasznie zasyfione , jeśli nie rude. Widziałem ostatnio Navarę z 2008 roku, z kanału w warsztacie. Jezu, copycat byłby zachwycony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak, tak, tylne zawieszenie będzie pomalowane, nie bój się o to Podłoga pod tylnym zawieszeniem będzie też pomalowana żeby spod brudnych elementów nie prześwitywał czyściutki żółciutki lakierek

 

Małymi kroczkami idziemy dalej. Kasta, maska i spoiler są po cienkiej warstwie bezbarwnego, będzie ich jeszcze kilka i polerka, lusterka malują się na żółto. W przedni zderzak trafi też dodatkowa chłodnica z przewodami poprowadzonymi na zewnątrz, muszę jeszcze nieco podmalować i później zrobić mocowanie do kasty. Pobawiłem się jeszcze troszkę podwoziem i skleciłem tymczasowo do kupy tak jak będzie już w wersji finalnej, z tylnym zawieszeniem i wydechem. Podoba mi się uzyskane obniżenie i negatyw

 

Tak to wygląda:

101_0502.jpg

101_0503.jpg

101_0504.jpg

101_0505.jpg

 

Wiem, że może się podobać lub nie, ale robię co mogę i jak potrafię

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie stoi samochodzik. Dobre ułożenie kół to ważna sprawa w ogólnym odbiorze modelu - Ty masz to z głowy:D Może warto okopcić trochę tą "rynnę" pod zderzakiem a środek walnąć na czarno. To w końcu rx-7 - podobno lubią sobie chlapnąć olejem przy spalaniu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomysł świetny, z tym że końcówka tłumika jest wystarczająco długa i wystaje za zderzak więc to by sie troszkę kupy nie trzymało. Poza tym do takiego przydymienia musiałbym mieć aero żeby malutką mgiełkę psiknąć

Myślę, że jak jeszcze coś podziobię, dopieszczę i się mocno postaram to autko może się podobać i reprezentować sobą jakiś tam poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, może się źle wyraziłem, przez "rynnę" chciałem powiedzieć właśnie końcówkę wydechu - żeby ją z zew. i wew. przyciemnić. Do tego aero nie jest potrzebne - wystarczy pędzelkiem nałożyć trochę startego rysika i rozetrzeć. Tak czy inaczej, będzie gicior.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co da się zrobić

 

Pogrzebałem i wybrałem kilka wg mnie najbardziej pasujących kalek.

 

101_0509.jpg

 

Brembo, Bilstein i Sparco dałbym na drzwiach pod lusterkami, żółte Momo na maskę, a czerwone Momo na tylne nadkola tak jak napis RedSuns na Mazdzie w Initial D. Co wy na to?

 

5792776_f520.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytam, dostałem też opinię, żeby dać tak jak mówiłem oprócz żółtego na masce. Swoją drogą, mam też fajny żółty napis Pirelli, pasowałby na maskę no i na felgach są właśnie opony tej marki:D Popatrzę co jeszcze mam do wpasowania na drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.