Skocz do zawartości

Chevrolet Monte Carlo SS `86 - Revell - 1:25


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozpoczynam kolejny wątek warsztatowy tym razem jako "PZP" ponieważ model sam w sobie nie jest seryjny

Nie będę nic przerabiał bo prace trwałyby w nieskończoność, chcę zrobić ładny model z pudła.

 

A oto moja ofiara

 

101_0564.jpg

 

 

Mój pierwszy model auta amerykańskiego w dodatku amerykańskiej firmy. Zobaczymy co to będzie.

Części wydają się być w miarę w porządku, zdarzają się nadlewki ale nie jest to jakieś uciążliwe. Co do spasowania kluczowych elementów to okaże się to w trakcie budowy. Swoja drogą części jest dość dużo, dodatkowo, w pudełku dostajemy wszystkie części potrzebne do zrobienia wersji jak najbardziej "normalnej", czyli zawieszenie przednie i tylne, felgi z oponami i elementy silnika, który również może być wykonany w dwóch wersjach.

 

Jedziemy z fotkami:

 

101_0565.jpg

101_0566.jpg

101_0567.jpg

101_0568.jpg

101_0569.jpg

101_0570.jpg

101_0571.jpg

101_0572.jpg

101_0573.jpg

101_0574.jpg

101_0575.jpg

101_0576.jpg

101_0577.jpg

101_0578.jpg

 

 

Na tą chwilę to tyle, będę chciał wykonać model w konfiguracji widocznej na pudełku czyli w stylu Donk na 26" kołach. Bardzo możliwe też, że będzie czerwony, co do szachownic to jeszcze się waham.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Powoli, małymi kroczkami do przodu.

Kasta po dwóch warstwach koloru, nie pokazywałem podkładu bo nic specjalnego tam nie było:

 

101_0586.jpg

 

Jeszcze czeka ją szlifowanko i następne warstwy.

 

Wnętrze będzie w tonacji brązowej, a raczej brązowo piaskowej. Tak teraz wyglada:

 

101_0583.jpg

 

Czeka je jeszcze trochę poprawek bo ręka sie trzęsła a i pędzel niedomagał :P

 

Jak nastąpią jakieś zmiany to poinformuję

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jedziemy dalej!

Kasta psiknięta bezbarwnym, potem kalki i znowu trochę bezbarwnego. Wyglada tak:

 

101_0773.jpg

101_0774.jpg

 

Jeśli chodzi o te szachownice to nerwów mi napsuły co nie miara... Nie chciały się trzymać, nie chciały ładnie przylegać no i jakby nie do końca pasowały do boku auta. No ale jednak są, podocinane, pokrojone ale są.

 

Deska rozdzielcza:

 

101_0777.jpg

 

I klamoty - silnik, kolektory, osprzęt z paskami i światełko stopu:

 

101_0779.jpg

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Przerwa się przeciągnęła z braku motywacji i chęci ale projekt nie upadł. Porobiłem kilka drobiazgów których nie ma na fotkach, lusterka, mocowania lusterek, tylne lampy i nieco z zawieszeniem i kołami. Mam za to kilka fotek przymiarki całości w jednym kawałku

 

101_0913.jpg

101_0914.jpg

101_0917.jpg

 

 

Czeka mnie jeszcze walka z kastą, głównie dodatki takie jak lampy, lusterka itd, pomalowanie drobiazgów w komorze silnika, podmalowanie nieco podwozia, wklejenie szyb. Najwięcej problemów będzie z wrzuceniem kompletnej kasty z szybami i wnętrzem na podwozie, trzeba sie nagimnastykować i podoginać kastę, nie wiem jak szybki to zniosą.

Byłoby na tyle!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - jak go widzę to mi się ciśnie na usta "comedy car" ! Nie ma, natomiast, nic komediowego w pracy, którą włożyłeś w ten model. Dobry lakier, precyzyjnie pomalowane uszczelki - dla fanów takiego tuningu - cukiereczek.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.