Skocz do zawartości

[I&A] C1 Ariete MBT - Trumpeter 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, jak obiecałem, ta robię więc podpinam się do projektu z modelem, który dostałem od kolegi (częściowo zaczęty, ale myślę że to niczemu nie przeszkadza). Robiony będzie prosto z pudła, przewiduję jedynie jakieś kartony, mam też nadzieję że ta wersja łapie się do projektu

 

STA71682.jpg

 

Model sam w sobie jest bardzo dobry, fajna jakość wyprasek, masa detali, jedyny minus to gąski winylowe.

 

Czeka mnie trochę pracy w poprawie tego co zostało już zrobione (głównie szpachlowanie, i usuwanie kleju)

 

Zdjęcia wstawię jutro, kiedy światło będzie ułatwiało fotografowanie.

 

Pozdrawiam

 

 

Lexx.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To makarony robią jeszcze jakieś czołgi?? ;) Niecodzienna maszynka więc będę zaglądał.

 

PS Czemu kolega opuścił konkurs typerów. Tak dobrze Ci szło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, postaram się mniej więcej opisać w jakim stanie dostałem model

Sklejona była wanna, wklejone koła (konkretnie uwalne od kleju), połowicznie przyklejona jedna gąska, wszystko było malowane przed sklejeniem do kupy (bóg jeden wie po co, o ile w ogóle . . . ).

Góra posiadała wklejone wszystkie pokrywy (tutaj jeszcze czeka mnie trochę szlifowania kleju, na szczęście nie było to malowane).

Wieża poskładana do kupy, pomalowana bez wklejonej drobnicy (na szczęście).

Swoją ingerencję w model zacząłem od demontażu kół, by dało się usunąć zaceki kleju (oj było ich trochę), generalnie dzięki pomalowaniu wahaczy przed wklejeniem kół udało się urwać tylko 3 sworznie (chyba jedyny plus nie zabezpieczenia ich przed malowaniem),

później szlifu-szlifu, szpachla (wcześniej ten model o istnieniu szpachli nie słyszał, a miejscami się o to aż prosi), skleiłem połówki do kupy zaszpachlowałem szpary i po przyklejałem prawie wszystko co trzeba było, tutaj już niewiele pozostało do zrobienia przed malowaniem.

 

STA71684.jpg STA71685.jpg

 

Jako że kadłub prawie gotowy, zabrałem się za wieżę . . . tutaj też jest sporo roboty . . .

STA71688.jpg

Rozpocząłem demontaż, po pierwsze primo lufa pomalowana nieźle, szkoda tylko że ładnie wyeksponowane są łączenia połówek z tej przyczyny musiałem rozpłatać skorupę, obyło się bez szkód

STA71689.jpg STA71690.jpg

 

Teraz czeka mnie szpachlowanie, żmudne ale mam nadzieję że coś mi z tego wyjdzie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzuciłem sobie zabójcze tempo model praktycznie gotowy do malowania, pozostała już tylko kosmetyka, tu i ówdzie dołożyć odrobinę szpachli bądź podszlifować kanty.

STA71697.jpg STA71696.jpg

od siebie jedynie wykonałem otwory widoczne na drugim zdjęciu (ten nad lufą i obok), oraz delikatnie nawierciłem te małe grzybki.

Trochę podirytowała mnie ilość gratów jaką musiałem przykleić na wieżę, ale dałem rady

Koła wrzuciłem do kreta, zobaczymy co to powie.

Kolimator będzie owinięty szmatą na styl brezentowego worka

 

Kto by mógł mi polecić jakiś kolor do malowania tego ustrojstwa ? w instrukcji zalecają TC10 (RAL6031), kolor ten Gunze dostępny tylko w zestawach, a mnie najbardziej odpowiadał by mi MM emalia albo akryl.

 

Na dziś to tyle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Był mały zastój, no ale wszyscy wiemy jak to bywa

 

Wieża jest już gotowa, pokryta 2ma warstwami sido i czeka na kosmetykę.

Wanna dostała koła nagotowo, gąski i fartuchy są tylko przymierzone do zdjęcia.

STA71801.jpg STA71804.jpg

 

Teraz pozostało poprawić kilka detali, między innymi "obrączki" na kołach, światła itp. potem sido i brud, czyli już z górki

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie cisza, w projekcie też wielkiego ruchu nie ma, więc ja jadę dalej.

 

Skorupiak generalnie skończony, liny wykonane we własnym zakresie, sznurek z zestawu to chyba jakiś żart był Jutro bohater dostanie warstwę matu, i będzie można przystąpić do brudzenia i kurzenia.

 

STA71847.jpg STA71839.jpg STA71841.jpg STA71842.jpg STA71844.jpg

 

Jeśli widzicie jakieś niedoróbki, to piszcie co trzeba by poprawić.

 

Wszystkie ewentualne paluchy będą usunięte przed lakierowaniem.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu zaglądam regularnie, podobnie jak do innych wątków projektu. A że nie bardzo się znam na tym czołgu, to się nie wypowiadam. Nie wypowiadam się również z tego powodu, że nie ma się do czego przyczepić - ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda

 

Dzięki.

 

Hmmm czemu wieża ma troche ciemniejszy odcień?

 

Przypuszczam, że to wina Sidolux'u i wash'a, na wieży był położony na całości po nałożeniu kalek, na wannie jeszcze nie. Wieża jak i wanna były malowane w tym samym czasie, tą samą farbą, więc możliwość złego doboru odcienia raczej odpada w sobotę wszystko się powinno wyjaśnić.

 

 

Bardzo ładny ten italiański wynalazek

 

Dzięki Skoti, może i Ty szarpniesz się na tego potwora

 

Dzieki za zainteresowanie

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odsłona warsztatowa, już na prawdę niewiele pozostało do zrobienia.

Myślę, że teraz kolory już są ok

Jutro ostatnie poprawki kosmetyczne, dodanie kilku plam po błocie, usunięcie miejscami nadmiernego kurzu, doklejenie tego co urwałem przy fotografowaniu i jeszcze perę innych mniej istotnych spraw.

Pierwszy etap brudzenia, całkowicie "przypadkowy", i w moim odczuciu nieprzeadzony

 

STA71849.jpg STA71850.jpg STA71853.jpg STA71854.jpg STA71856.jpg STA71858.jpg STA71861.jpg STA71863.jpg STA71864.jpg

 

Jeśli zauważyliście jakiś błąd, niedociągnięcie to piszcie śmiało

 

STA71868.jpg

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :-)

 

Mam troche mieszane uczucia co do tych smug na fartuchach bo wyglada jakby ktos go recznie mazał błotem

 

To właśnie to "przypadkowe" brudzenie, po owej kosmetyce zmieniło się kilka rzeczy.

Teraz już gdy model jest skończony wygląda to tak jak powinien ( w moim odczuciu), choć pewnie i tak się nie spodoba ale co tam

 

Galerię wstawię gdy dobre warunki pogodowe zgrają się z moim wolnym czasem

 

Pozdr. lexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.