Skocz do zawartości

[I&A Galeria] C1 Ariete MBT - Trumpeter 1:35


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na galerię końcową, modelu którego do udanych niestety nie zaliczę, pociesza mnie jedynie fakt iż udało mi się poprawić to co zastałem. Sam model ogólnie polecam.

Zdjęcia są takiej a nie innej jakości, a wszystko przez pogodę

STA71988.jpg STA71990.jpg STA71991.jpg STA71994.jpg STA72001.jpg STA71995.jpg STA72002.jpg STA72003.jpg STA72004.jpg STA72005.jpg STA72009.jpg

 

Teraz kilka słów o błędach, oczywiście moich, gdzieś przesiałem nożyce do drutu - jak tylko się znajdą wrócą na swoje miejsce. Drugi babol to już poważniejsza sprawa, po położeniu lakieru matowego (pactra) model zrobił się szary jakby przejechał przez górę cementu kurzenie w pewnym stopniu to pokryło ale nie do końca, miałem ochotę model posłać "na hutę" ale ostatecznie postanowiłem go skończyć.

 

Teraz znów mam dosyć gąsienic na dłuższy czas. . .

 

A teraz bijcie, tylko nie za mocno

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem ok . Co do matowego lakieru to np. do swojej 72-ki uzyłem czegoś co kompletnie nie ma związku z modelarstwem a mianowicie matowego lakieru do drewna. Musze przyznać że efekt był znacznie lepszy niż po użyciu typowych lakierów modelarskich. A " Makaroniarz " całkiem fajnie wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za temat Modelik sklejałeś bardzo fajne, jednak moim zdaniem brudzenie nie za fajnie ci wyszło. Na przyszłość staraj się mocniej brudzić kadłub a słabiej wieżę, aby było widać kontrast, a nie cały model równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba. Nie widać tego szarego nalotu, jakbyś nie napisał o tym to pewnie nikt by się nie domyślił

Rafał ma rację co do tego równomiernego brudzenia. Może jeszcze trochę mocniej przykurz podwozie, żeby kontrastowało z górą

No i również gratulacje za nieczęsto spotykany temat Może teraz Centauro do kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne słowa.

 

W rzeczywistości wieża odcina się może nie ewidentnie ale w granicach "przyzwoitości", na zdjęciach niestety tego niestety nie widać.

Tyle tego kurzu właśnie z powodu nalotu, miało być mniej, mogę jednak spróbować trochę oczyścić wieżę.

 

Kuba, niedawno zastanawiałem się nad Centauro, ale to daleka przyszłość.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę jeszcze cos dodać, to fajnie by było gdybys postarał sie o jakąś antenę na wieży. Mały element a cieszy i roboty z tym niewiele. Moim skromnym zdaniem do robienia anten najlepiej

nadaje się miotła z plastikowym włosiem. Zawsze tak robie w swoich modelach. Wycinam jeden włos z miotły i antena jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem do robienia anten najlepiej

nadaje się miotła z plastikowym włosiem. Zawsze tak robie w swoich modelach. Wycinam jeden włos z miotły i antena jak znalazł

 

albo struna gitarowa . Gorzej jak antena jest modułowa (różne długości fali). Wtedy dobrze jest wyciągnąć takową z ramki nad świeczka i zaznaczyć czymś ściernym poszczególne segmenty. Specem od tego tematu nie jestem więc nie będę się wymądrzał ale te anteny naprawdę dodają moim zdaniem uroku . Modelik bardzo fajny. Te białe naloty znikają po potraktowaniu ich tym samym lakierem tylko pędzlem nie aero. Dosyć mocno trzeba rozcieńczyć i dziabnąć na model. Przykurz faktycznie co nieco podwozie bo tam zbiera się najwięcej syfu. No i jeśli chodzi o wszystkie śmieci to najwięcej jest ich z przodu (mowa o zabrudzeniach - nie dotyczy czołgów francuskich z wiadomych przyczyn ). Mi się podoba tak jak za wykonanie jak i ciekawy temat (lubię inspirację do nauki )

 

Pozdrawiam

"małopancerny" piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.