Skocz do zawartości

Defender "Wolf" & Co 1;35 Hobby Boss


BaldPuma

Rekomendowane odpowiedzi

Prezent od moich kobiet na Mikołaja - będzie na dioramce razem z irackim M1114, po akcji rekwizycji różnego typu broni - w tym pochodzącej z II-wś - taka "mała fikcja" nie wiem czy te 2 pojazdy spotkały się w takiej akcji - ale ....

Natomiast uprzedzając protesty - rekwizycje takie miały miejsce , między innymi w wykonaniu polskich żołnierzy:

Karabiny-Mauser-odkryte-w-starej-szkole-gdzie-w-Iraku.jpg

Oryginalna nazwa: Karabiny-Mauser-odkryte-w-starej-szkole-gdzieś-w-Iraku.jpg

więcej/more: http://myvimu.com/blog/stary-rok-stara- ... we-zbiory/

 

01-03 pierwsze fotki - w tym porównanie wielkości z koalicjantem

1th_DSCN4424.jpg 2th_DSCN4427.jpg 3th_DSCN4428.jpg

 

wyżej wymieniona zdobycz:

4th_DSCN4416.jpg 5th_DSCN4422.jpg

 

małe cd

6th_Untitled1.jpg 7th_Untitled2.jpg 8th_Untitled3.jpg

 

Sorki za jakość zdjęć - robione z lampą błskową

To chyba będzie mój pierwszy model z pudełka :shock: (no - poza bronią będzie albo M2 z M1114 Bronca albo granatnik)

 

ps - elementy zakładane na sucho - dlatego część jest krzywo - między innymi układ przeniesienia napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, fajny pomysł

 

Mimo że z pudła, to może zwróć uwagę na fakt, że umieszczenie koła zapasowego na masce to najprawdopodobniej błąd HobbyBossa. Koło powinno być na klatce z boku, a na masce kosz na manele:

15132707.jpg

http://news.sky.com/home/uk-news/article/15132673

 

Próbowałem poszukać zdjęć wspólnych Humvee i Wolfa, ale znalazłem tylko jedno z Dumvee, z Afganistanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, fajny pomysł

Dzięki

 

Mimo że z pudła, to może zwróć uwagę na fakt, że umieszczenie koła zapasowego na masce to najprawdopodobniej błąd HobbyBossa. Koło powinno być na klatce z boku,

Zgadza się - koło na masce znalazłem jedynie na Defenderze SAS z wyrzutnią Milan

 

Próbowałem poszukać zdjęć wspólnych Humvee i Wolfa, ale znalazłem tylko jedno z Dumvee, z Afganistanu.

.. na pewno nie zrobili wtedy zdjęcia (jak pisałem takie "SF" .... ale w sumie prawdopodobne spotkanie )

 

reasumując - i koniec "z pudła" - oprócz koszyka w miejsce koła muszę dorobić dolną część obrotnicy (w zestawie jest na stałe w poz 0 ), no i dodać trochę śmiecia....

... a kiedyś wymienić koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.-03. złożony bez przeróbek (część bez kleju) komora silnikowa zostanie zmodyfikowana (made by my hand) i będzie na 90% otwarta

01th_w01-1.jpg 02th_w02-1.jpg 03th_w03-1.jpg

 

04. pierwsze przeróbki - poważny błąd HobbyBossa tylne siedzenie w pojazdach angielskich jest z lewej strony a nie prawej - mam kilka fotek (04a - przykładowa). Na foto 04 widać ślad po amputacji szyny.

wszystkie foto ze str. http://a-z-modeling.blogspot.com/2011/0 ... -wolf.html

04ath_d.jpg 04th_w04-1.jpg

 

05.-07 postanowiłem dopancerzyć od spodu wg fotki z w/w strony www (foto 05a) - nie wiem czy środek jest zasłonięty - dlatego zakryłem go na "śrubki"

05ath_619b8776bf96.jpg 05th_w05-1.jpg 06th_w06-1.jpg 07th_w07-1.jpg

 

08. kolejna przeróbka (wg. 08a) - mocowanie broni ręcznej załogi

08ath_5481819179_dcfbee44b8_b.jpg

08th_w10-1.jpg

 

09. foto z partnerem z makiety

09w11.jpg

 

w planie:

1. naprawa kolejnej niedoróbki - podkład pod reflektorami jest płaski (już wywiercone tylko "lustra" muszę dorobić)

2. zrobić radiostację (HELP ME - proszę o fotki)

3. dorobić anteny IED

4. dorobić pancerze

5. nawrzucać śmiecia

6. kanistry - proszę o kontakt jeśli ktoś ma brytyjczyka na sprzedaż

th_cancan.jpg

 

SORRY za jakość zdjęć - "pada" mi aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwałtowne spowolnienie - Święta nie znaczą wcale że jest więcej czasu

Małe przeróbki fotela strzelca i kierowcy, pierwsza przymiarka figurki.

01th_DSCN4573.jpg 02th_DSCN4574.jpg 03th_DSCN4577.jpg 04th_DSCN4578.jpg

05th_DSCN4579.jpg 06th_DSCN4590.jpg 07th_DSCN4592.jpg 08th_DSCN4583.jpg

 

ps. WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.