Skocz do zawartości

B737-300 Skyline Models 1/144 (Projekt Grupowy Boeing)


letalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja pierwsza relacja na tym forum, bo nigdzie indziej nie znalazłem tylu znawców pasażerskich maszyn.

Na innych forach jestem "Grzegorz2107" i raczej nie pokazuje swoich modeli, bo nie mam się czym za bardzo chwalić

Tu robię wyjatek, bo akurat na pasażerach nie znam się wcale i będę na pewno potrzebował małego wsparcie kompetetnych ekspertów.

 

Model robię na zamówienie mojego syna, który należy do pokolenia niestety bardziej zainteresowanego wirtualnym światem niż obróbką plastiku i obsługą aerografu.

 

Malowanie jest też na jego zamówienia: The Simpsons z Western Pacific.

 

Na dzisiaj sprawy się mają tak:

 

 

DSC07434.JPG

 

 

DSC07422.JPG

Kadłub poszpachlowany. Będzie wycięta część wokół kabiny pilotów i wstawiona część przezroczysta.

 

 

DSC07432.JPG

Model kupiłem i buduję tylko dla tych kalkomanii. Lubimy Simpsonów

DSC07430.JPG

 

Poszpachlowane skrzydła. Nie jest to może łatwe, ale dzięki płynnym szpachlówkom Gunze wykonalne.

 

DSC07433.JPG

 

To taki projekt towarzyszący. Caravelle 1/100 z Revella . Model w kooprodukcji z Jakubem. Udział jego pracy jest jednak mniejszy niz 50%

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajne malowanie się szykuje, z chęcią też bym się na takie skusił ale kalki zdaje się, że są już nie do dostania

Będzie wycięta część wokół kabiny pilotów i wstawiona część przezroczysta

mi by było łatwiej zrobić wycięcie przed sklejeniem połowek kadłuba a potem ewentualnie je dopasować do oszklenia

 

Jędrek

ps. startujemy razem w tematyce pasażerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakiś kolega po fachu

Co do modelu to idzie ci bardzo dobrze jbc służę pomocą. Jak byś chciał coś się mnie zapytać pisz na PW o nr GG

 

Posłałem pytanie na priv. Będę pytał bez zahamowań:)

 

Przyznam, że mój fach to modelarz/gawędziarz/magazynier przy czym kolejnośc jest zupełnie odwrotna. Mam zmagazynowaną prawię całą kolekcję Plasticarta i kilka modeli w 1/144 samolotów , którymi dane mi było poleciec (B737 Ryanair, A320 Wizzair , Ił 18 ) czy takich, które kupiłem w chwili największego optymizmu, albo dostałem w prezencie jak B747 , Rusłan, Concorde, czy SuperConstelation , a na które pewnie nie starczy czasu i miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zastosujesz malowania z instrukcji to zaopatrz się w srebrne , szare , czarne farby i pomaluj tak: "dekiel" na czarno lub oliwkowo ciemny ale tu widać czerń , obwód przy wlocie silnika po maluj na srebrno ścianki w środku silnika na jasno szary a tył to dwa lub jeden odcień srebra jak wolisz.

AAA i jeszcze łopatki wirnika no to szary. Jeżeli była by jakaś pomyka w kolorach to proszę o poprawkę. Kermit czekam na odp do tego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój fach to modelarz/gawędziarz/magazynier przy czym kolejnośc jest zupełnie odwrotna.

Oj, całkiem jak ja I tyż leciałem Ił18

 

Co do łopatek silnika, to chyba szary nie bardzo pasuje? Myślałem, że lepiej stalowym to pomalować , ale może to tylko moje złudzenie apteczne ;) A wyloty- lepiej na oko kilka metalików wymieszać z szarościami i czarnym, nigdy człek pewności nie ma... Powinienem mieć jakieś zdjątka tego Homera, w wolnej chwili poszukam i prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam kilka fotek oryginału bo zawsze sie przydadzą

cfa4f2a76ca61a23med.jpg

A tu w tle inne ciekawe malowanie

b9f3560d16e89137med.jpg

16b4ec268cdfbb31med.jpg

A tu na zdjęciu widać kilka części wylotu silnika. Proszę sie nie sugerować ciemnym odcieniem wylotu gdyż to tylko brud z eksplantacji

733c3fe39a14cf66med.jpg

6a8ae29dcadba108med.jpg

Źródło http://www.airliners.net

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonDi, czy to Dolly Parton????

Taki mi sie wydaje , na 100% to ja pewny nie jestem bo samolot w tle nie był opisany (numerów nie było podanych) i można tylko strzelać ale ty chyba Dolly Parton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zastosujesz malowania z instrukcji to zaopatrz się w srebrne , szare , czarne farby i pomaluj tak: "dekiel" na czarno lub oliwkowo ciemny ale tu widać czerń , obwód przy wlocie silnika po maluj na srebrno ścianki w środku silnika na jasno szary a tył to dwa lub jeden odcień srebra jak wolisz.

AAA i jeszcze łopatki wirnika no to szary. Jeżeli była by jakaś pomyka w kolorach to proszę o poprawkę. Kermit czekam na odp do tego postu

Wydaje mi się, że ogólnie dobrze podałeś. Najwięcej wątpliwości wzbudzają łopaty wirnika. Na zdjęciu wyglądają, jakby były czarno-białe... Poza tym obwód przy wlocie może być zarówno srebrny jak i aluminiowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wybaczcie że trochę odbiegam od tematu , ale gdzie można kupić taki model? Nie udało mi się znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym ani na ebayu, chyba ze nie umiem szukać:? Do czasu, kiedy zacząłem zaglądać na forum wydawało mi się, że jedynie revell poświęca trochę więcej uwagi pasażerom a tu proszę jaka miła niespodzianka kalki jakie są na stronie podanej przez Jędrka urzekły mnie i chętnie w takowe bym się zaopatrzył

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wybaczcie że trochę odbiegam od tematu , ale gdzie można kupić taki model? Nie udało mi się znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym ani na ebayu, chyba ze nie umiem szukać:? Do czasu, kiedy zacząłem zaglądać na forum wydawało mi się, że jedynie revell poświęca trochę więcej uwagi pasażerom a tu proszę jaka miła niespodzianka kalki jakie są na stronie podanej przez Jędrka urzekły mnie i chętnie w takowe bym się zaopatrzył

 

pozdrawiam

 

No to jest tak , raczej modelu tej firmy na polskim rymku nie dostaniesz a na allegro to bardzo nikła szanse , możesz jeszcze szukać na targach modelarskich tam się też pojawiają te modele. Z tego co wiem to Kolega buntujący ten model mieszka za granicą i tam łatwiej dostać taki model. Co do kalek to w pudełku są tylko "techniczne" żeby sobie zrobić samolot jakiś linii musisz dokupić kalki .

Sam na niego poluje

 

Co do firm to na Polskim rynku myślę że przewarza Revell z samolotani pasażerkimi oprócz tego Zvezda produkuje kilka modli ja się spotkałem z B767-300 Zvezdy (sam mam ) , TU-154M i z IŁ-em-86 no i tam Airfix itp.

PS: Proszę o nie rozpoczynanie dyskusji na temat modeli różnych firm w tym temacie nie chce by był tu śmietnik a ja to napisałem jako taka ciekawostkie dla kolegi mydlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wybaczcie że trochę odbiegam od tematu , ale gdzie można kupić taki model? Nie udało mi się znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym ani na ebayu, chyba ze nie umiem szukać:? Do czasu, kiedy zacząłem zaglądać na forum wydawało mi się, że jedynie revell poświęca trochę więcej uwagi pasażerom a tu proszę jaka miła niespodzianka kalki jakie są na stronie podanej przez Jędrka urzekły mnie i chętnie w takowe bym się zaopatrzył

 

pozdrawiam

 

Model jest nadal dostępny w popularnym sklepie Hannants z GB. Tam go kupiłem. Jest tam też specjalnie dobrana farba Xtracolor do pomalowania kadłuba.

Są też wersje 400 i 500. Cena prawie 17 funtów, w Polsce na Allegro ok. 80PLN , ale raczej rzadko. Firma Karaya planowała polską edycję tych modeli z kalkomaniami LOTu, ale coś nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam awarię komputera w domu. Nie mam możliwości zamieszczania zdjęc z komputera w pracy...Zdjęcia będą poźniej.

 

Pozostaje więc relacja pisemna.

B737 :

Łopatki wetylatora pomalowane, zmieszałem srebrny z czarnym, potem trochę wyczerniłem zagłębienia między łopatkami i na czarnym błyszczęcym kołpaczku nałożone białe spiralki. Płyn Microscale dał radę i zmusił kalkomanię do ułożenia się na półkolistym kołpaczku. Szyby kabiny pilotów wklejone. Ciągłe szpachlowanie małych ubytków w miejscu łączenia części.

 

Dzisiaj powinno się udac pomalowac kanały wlotowe silników i zamknąc obie gondole.

 

Porównanie tego modelu z popularniejszym Revellem ( chociaż to trochę inna wersja B737) jest dla tego drugiego mocno niekorzystne. Wielki plus za gondole silników , za ich podobieństwo do oryginału, czego o Revellu nie da się powiedziec.

 

Caravelle: Zaszpachlowane okna i wszystkie szpary. Położony podkład.

Właściwie pozostaje tylko podwozie, malowanie i kalki. Model prosty i w kooprodukcji z moim młodym, więc powinno iśc bez grzęźnięcia w szczegółach.

DSC07494.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondole sklejone, oszklenie kabiny pilotow wklejone, ale wymaga jeszcze lekkiego szpachlowania. Pomalowałem wneki podwozia wg sposobu z instrukcji Revellowego B737-800. Czyli jasno szary, a na to lakier bezbarwny z domieszka brazowego. Nie wiem jak to sie ma do oryginalu...

DSC07522.JPG

DSC07518.JPG

 

DSC07519.JPG

 

A to moj pomysl na najblizszy czas...DSC07531.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na spasowanie niektórych elementów to już wiem co mieli na myśli niektórzy pisząc, że jest trochę nie bardzo... fajnie, że pokazujesz jak to wygląda w trakcie montażu, będę wiedział czego się spodziewać

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.