Teraz jest Pt wrz 21 2018, 21:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10 2009, 19:58 
Fajne. Takch malowań jest troche np. Boeing 747 z Pokemonami :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10 2009, 21:51 

KonDi napisał(a):
Jeżeli nie zastosujesz malowania z instrukcji to zaopatrz się w srebrne , szare , czarne farby i pomaluj tak: "dekiel" na czarno lub oliwkowo ciemny ale tu widać czerń , obwód przy wlocie silnika po maluj na srebrno ścianki w środku silnika na jasno szary a tył to dwa lub jeden odcień srebra jak wolisz.
AAA i jeszcze łopatki wirnika no to szary. Jeżeli była by jakaś pomyka w kolorach to proszę o poprawkę. Kermit czekam na odp do tego postu :pilot: :)
Wydaje mi się, że ogólnie dobrze podałeś. Najwięcej wątpliwości wzbudzają łopaty wirnika. Na zdjęciu wyglądają, jakby były czarno-białe... Poza tym obwód przy wlocie może być zarówno srebrny jak i aluminiowy.

Pozdrawiam

Ost. galeria: Hudson Locomotive

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10 2009, 22:22 

wnętrze wlotu sam malowałbym na kolory metaliczne a krawędź silnika ("obręcz") najchętniej za pomocą chrome silver

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10 2009, 22:52 

Witam! Wybaczcie że trochę odbiegam od tematu :oops: , ale gdzie można kupić taki model? Nie udało mi się znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym ani na ebayu, chyba ze nie umiem szukać:? Do czasu, kiedy zacząłem zaglądać na forum wydawało mi się, że jedynie revell poświęca trochę więcej uwagi pasażerom a tu proszę jaka miła niespodzianka :mrgreen: kalki jakie są na stronie podanej przez Jędrka urzekły mnie i chętnie w takowe bym się zaopatrzył :lol:

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 11 2009, 7:04 
mydlo napisał(a):
Witam! Wybaczcie że trochę odbiegam od tematu :oops: , ale gdzie można kupić taki model? Nie udało mi się znaleźć w żadnym polskim sklepie internetowym ani na ebayu, chyba ze nie umiem szukać:? Do czasu, kiedy zacząłem zaglądać na forum wydawało mi się, że jedynie revell poświęca trochę więcej uwagi pasażerom a tu proszę jaka miła niespodzianka :mrgreen: kalki jakie są na stronie podanej przez Jędrka urzekły mnie i chętnie w takowe bym się zaopatrzył :lol:

pozdrawiam

No to jest tak , raczej modelu tej firmy na polskim rymku nie dostaniesz a na allegro to bardzo nikła szanse , możesz jeszcze szukać na targach modelarskich tam się też pojawiają te modele. Z tego co wiem to Kolega buntujący ten model mieszka za granicą i tam łatwiej dostać taki model. Co do kalek to w pudełku są tylko "techniczne" żeby sobie zrobić samolot jakiś linii musisz dokupić kalki .
Sam na niego poluje

Co do firm :) to na Polskim rynku myślę że przewarza Revell z samolotani pasażerkimi oprócz tego Zvezda produkuje kilka modli ja się spotkałem z B767-300 Zvezdy (sam mam :D ) , TU-154M i z IŁ-em-86 no i tam Airfix itp.
PS: Proszę o nie rozpoczynanie dyskusji na temat modeli różnych firm w tym temacie nie chce by był tu śmietnik a ja to napisałem jako taka ciekawostkie dla kolegi mydlo

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 11 2009, 8:34 

mydlo napisał(a):

pozdrawiam

Model jest nadal dostępny w popularnym sklepie Hannants z GB. Tam go kupiłem. Jest tam też specjalnie dobrana farba Xtracolor do pomalowania kadłuba.
Są też wersje 400 i 500. Cena prawie 17 funtów, w Polsce na Allegro ok. 80PLN , ale raczej rzadko. Firma Karaya planowała polską edycję tych modeli z kalkomaniami LOTu, ale coś nie wyszło...

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 11 2009, 20:20 

Wielkie dzięki Panowie i jeszcze raz przepraszam za ten wątek tutaj :piwo:

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 14 2009, 14:12 

Mam awarię komputera w domu. Nie mam możliwości zamieszczania zdjęc z komputera w pracy...Zdjęcia będą poźniej.

Pozostaje więc relacja pisemna.
B737 :
Łopatki wetylatora pomalowane, zmieszałem srebrny z czarnym, potem trochę wyczerniłem zagłębienia między łopatkami i na czarnym błyszczęcym kołpaczku nałożone białe spiralki. Płyn Microscale dał radę i zmusił kalkomanię do ułożenia się na półkolistym kołpaczku. Szyby kabiny pilotów wklejone. Ciągłe szpachlowanie małych ubytków w miejscu łączenia części.

Dzisiaj powinno się udac pomalowac kanały wlotowe silników i zamknąc obie gondole.

Porównanie tego modelu z popularniejszym Revellem ( chociaż to trochę inna wersja B737) jest dla tego drugiego mocno niekorzystne. Wielki plus za gondole silników , za ich podobieństwo do oryginału, czego o Revellu nie da się powiedziec.

Caravelle: Zaszpachlowane okna i wszystkie szpary. Położony podkład.
Właściwie pozostaje tylko podwozie, malowanie i kalki. Model prosty i w kooprodukcji z moim młodym, więc powinno iśc bez grzęźnięcia w szczegółach.
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 20 2009, 15:02 

Gondole sklejone, oszklenie kabiny pilotow wklejone, ale wymaga jeszcze lekkiego szpachlowania. Pomalowałem wneki podwozia wg sposobu z instrukcji Revellowego B737-800. Czyli jasno szary, a na to lakier bezbarwny z domieszka brazowego. Nie wiem jak to sie ma do oryginalu...
Obrazek
Obrazek

Obrazek

A to moj pomysl na najblizszy czas...Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 20 2009, 17:30 

jak patrzę na spasowanie niektórych elementów to już wiem co mieli na myśli niektórzy pisząc, że jest trochę nie bardzo... :? fajnie, że pokazujesz jak to wygląda w trakcie montażu, będę wiedział czego się spodziewać :)

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 20 2009, 20:06 

Jędrek napisał(a):
jak patrzę na spasowanie niektórych elementów to już wiem co mieli na myśli niektórzy pisząc, że jest trochę nie bardzo... :? fajnie, że pokazujesz jak to wygląda w trakcie montażu, będę wiedział czego się spodziewać :)

Jędrek

Model ma cechy shortruna. Wymaga sporego wysiłku, dobrej szpachlówki i materiałów ściernych. Każda część wycięta z ramek wymaga opracowania skalpelem (szerokie kanały wtryskowe..), papierem ściernym i szpachlą. Przewiduję, że cały następny tydzień minie mi na szpachlowaniu miejsc połączeń. Zalety jednak przeważają:)

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 20 2009, 21:54 

po Antku Amodelu to chyba już nic mi nie straszne :) mam w planach też te modele więc cały czas kibicuję :piwo:

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 26 2009, 22:25 
Te komory podwozia głównego wyglądają dość dziwnie( chodzi mi o kolor). "Na kiego grzyba" w instrukcji dali kolor brązowy?

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 27 2009, 11:49 

KonDi napisał(a):
Te komory podwozia głównego wyglądają dość dziwnie( chodzi mi o kolor). "Na kiego grzyba" w instrukcji dali kolor brązowy?

Sprawa jest do odkręcenia, jeśli masz wyrobiony pogląd jak powinny te wnęki wyglądać. Ja nie mam pojęcia, więc zaufałem instrukcji.
To jest dokladnie to czego chce Revell w instrukcji swojego B737. 5% brązowy Revell 85 + 95% lakier bezbarwny. Moje tlumaczenie zjawiska jest takie:
Normalny szary jest pokryty dodatkową powłoką konserwującą, przeciwkorozyjną.
Co proponuje np. Minicraft w swoich Boeingach?

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 27 2009, 13:24 

Hmm. Jak się popatrzy na to zdjęcie, to może się okazać że Revell ma rację:

Southwest Airlines - Boeing 737-7H4 (N495WN) -- Main Landing Gear Bay
Obrazek
Very new and very clean main landing gear bay of Southwest's newest (at the time) Boeing 737-700 aircraft. (Nowe i bardzo czyste podwozie Boeinga 737-700)

Natomiast jaki kolor powinień być dominujący w skali 1:144 to nie wiem :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM