Teraz jest Pt wrz 21 2018, 21:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 12 2010, 21:55 

Skrzydła i usterzenie malowane Xtracolor X602, który jest identyczny z X301 czyli Boeing Grey. Mam obie puszki, więc sprawa jest sprawdzona.
Obrazek
Corroguard to moja mieszanka. X602 z innym szarym, trochę czarnego i srebrnego-wzorowany na tym co zaproponował producent na swoich kalkomaniach. Nie zdecydowałem się na te kalki, bo takie zwykle nie pasują.
Obrazek

Światło niestety nie wyszło jak by się chciało, jest efekt soczewki, ale...jak się patrzy gołym okiem, to jest dobrze.
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 12 2010, 21:57 

letalin napisał(a):
Przed malowaniem zamaskuję szkiełko do potrzebnej wielkości.

Będę ogromnie zobowiązany jeśli zdradzisz sekret i napiszesz czym i jak będziesz maskował to szkiełko.

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 12 2010, 22:20 
Dobra robota. Czekam na kolejne fotki :piwo:

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 0:10 

pilex7 napisał(a):
letalin napisał(a):
Przed malowaniem zamaskuję szkiełko do potrzebnej wielkości.

Będę ogromnie zobowiązany jeśli zdradzisz sekret i napiszesz czym i jak będziesz maskował to szkiełko.

To już tak zostanie. Szkiełko jest znacznie większe., granica jest mniej więcej w miejscu linii podziału. Większość jest zamalowana. Używam zwykłej żółtej taśmy Tamiyi.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 12:56 

Ooo... tak dawno nie zmieniało się nic w tym temacie, że nawet o nim zapomniałem :) Z niecierpliwością czekam na Twoje dalsze relacje i zdjęcia, gdyż sam 2 tyg temu rozpocząłem taśmowe składanie 3x b737-300/400/500 skyline w malowaniu LOTu :) Na razie jestem na etapie po sklejeniu połówek kadłuba, przymierzania skrzydeł i szlifowania wszystkiego. :roll:

Obrazek

Na sumieniu:
A350-900 QATAR AIRWAYS
2X ERJ-170 PLL LOT
ERJ-195 PLL LOT
C-17 GLOBEMASTER III
ME-323 GIGANT

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 13:12 

falcon napisał(a):
Ooo.. sam 2 tyg temu rozpocząłem taśmowe składanie 3x b737-300/400/500 skyline w malowaniu LOTu :) Na razie jestem na etapie po sklejeniu połówek kadłuba, przymierzania skrzydeł i szlifowania wszystkiego. :roll:

]

Mam jeszcze 400, też ma być LOT :D Jednak żadnych szans na ukończenie w tej pięciolatce... Następny będzie jakiś Revell.

W czasie montażu człowiek traci lekko entuzjazm do tego zestawu. Jest dobry, ale są drobiazgi psujące świetne pierwsze wrażenia. Np. owiewka pylonu silnika, ta na górnej pow. skrzydła, jest moim zdaniem zmyślona przez projektantów. Koła najchętniej wyrzuciłbym na śmietnik, przesunięcia form są tam ogromne. O światłach pozycyjnych już pisałem, te z zestawu nie nadają się do niczego. Nie są to dyskwalifikujące problemy, ale do ideału daaaleko.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 13:27 

Rzeczywiście zestaw ma wiele wad, ale w stosunku do modelu Minicraft'a jest dość dobry. Do silników jeszcze nie dotarłem bo są w częściach w trakcie szlifowania i się nie wypowiem, ale największą jak dla mnie wadą były połączenia ramek z krawędziami natarcia skrzydeł. Jest to zrozumiałe, że to lepsze miejsce niż z drugiej strony gdzie spływ jest ładnie cienki, ale trzeba się trochę naszlifować żeby osiągnąć jakiś efekt.
Obrazek

Na sumieniu:
A350-900 QATAR AIRWAYS
2X ERJ-170 PLL LOT
ERJ-195 PLL LOT
C-17 GLOBEMASTER III
ME-323 GIGANT

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 13:47 
falcon napisał(a):
2 tyg temu rozpocząłem taśmowe składanie 3x b737-300/400/500 skyline w malowaniu LOTu

Można liczyć na jakiś warsztacik i galerię ? :)
Może trochę odbiegam od tematu ale też związane ze światłami. W moim 738 zgubiły mi się główne światła (skrzydło przy kadłubie) i zastanawiam się czy to zaszpachlować czy zostawić czy jak ?

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 14:03 

KonDi napisał(a):
falcon napisał(a):
2 tyg temu rozpocząłem taśmowe składanie 3x b737-300/400/500 skyline w malowaniu LOTu

Można liczyć na jakiś warsztacik i galerię ? :)
Może trochę odbiegam od tematu ale też związane ze światłami. W moim 738 zgubiły mi się główne światła (skrzydło przy kadłubie) i zastanawiam się czy to zaszpachlować czy zostawić czy jak ?

To przezroczyste szkiełko reflektorów jest i tak b. trudne do dobrego montażu. Moim zdaniem trzeba tam też wkleić płytkę przezroczystego plastiku i spolerować. Dlaczego?
Na to przychodzi kalkomania udająca srebrne sloty. Każda nierówność pod tą kalkomanią będzie b. wyraźna i psująca efekt. Tam musi być idealnie gładko, a z fabryczną częścią to będzie b. trudne.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 14:15 
Nie jestem w 100% pewny, ale w moim arkuszu chyba nie ma kalek na światła lądowania. Kalkomanie Boeing'a 737-800 KLM od Revell'a nie posiadają wypełnionych kalek na okna, oszklenie kokpitu i chyba tych świateł. :?

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 16:17 

KonDi napisał(a):
Można liczyć na jakiś warsztacik i galerię ?

Można :) Zdjęcia do galerii wrzucę oczywiście jak będą skończone, warsztat niestety podobnie, i raczej na swojej stronce. Na forum będę czuł presję żeby co chwilę aktualizować wątek, a ja jestem leniwy z natury :mrgreen: Koledze "letalin" też raczej nie będę się wpychał zbyt mocno w jego wątek :oops:

KONDI:
Co do świateł polecam poradę kolegi "letalin". Pamiętaj, że wersja B737 NG ma inne światła niż B737 Classic. W nowych szybki są w kształcie łezki. Po doklejeniu kawałka plastiku i wyszlifowaniu go, ja bym proponował wyciąć taką łezkę z taśmy maskując miejsce, tam gdzie ma ono być i pomalować krawędź natarcia. Ja tak zrobiłem już w 1 modelu.

Na sumieniu:
A350-900 QATAR AIRWAYS
2X ERJ-170 PLL LOT
ERJ-195 PLL LOT
C-17 GLOBEMASTER III
ME-323 GIGANT

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13 2010, 16:33 
Popróbuję. Dzięki za rade. :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 23 2010, 0:15 

Pomalowane silniki i ich pylony. Nie ma co pokazywać. Trochę skopałem. Za małe ciśnienie powietrza spowodowało, że krople farby były duże i jej warstwa znacząco za gruba...Na dodatek wlała się farba pod taśmę maskującą. Popłynęła liniami podziału blach i tak dalej i tak dalej... :oops:
Zaczynam kaszanić. No i nigdy więcej żadnego Humbrola.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 23 2010, 17:56 

Nie ma się co wstydzić swojej pracy :) Każdemu może się zdarzyć i zawsze możesz to poprawić biorąc papier ścierny i polerując te miejsca. Potem wystarczy tylko dobrze rozrobioną farbą ponownie pomalować :piwo:

Na sumieniu:
A350-900 QATAR AIRWAYS
2X ERJ-170 PLL LOT
ERJ-195 PLL LOT
C-17 GLOBEMASTER III
ME-323 GIGANT

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 23 2010, 19:21 

falcon napisał(a):
Nie ma się co wstydzić swojej pracy :) Każdemu może się zdarzyć i zawsze możesz to poprawić biorąc papier ścierny i polerując te miejsca. Potem wystarczy tylko dobrze rozrobioną farbą ponownie pomalować :piwo:

Tak, pozostaje spolerować jak dobrze wyschnie. Opóźnienie prac się tylko zwiększy...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM