Teraz jest Pt wrz 21 2018, 21:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16 2009, 16:32 

Dobra, wielkie dzięki za pomoc! Podjąłem decyzję że okienka zaszpachluję i na to położę szare kaleczki :) :piwo:

Dziękuję, dobranoc!

Tytuł:
PostNapisane: N paź 18 2009, 22:33 

Dziś pomalowałem misiowi wnęki podwozia, najpierw na szaro, następnie lakierem z domieszką brązu. w tym tygodniu mam nadzieje poskładać go do kupy i w piątek pokażę jakieś zdjęcia :)

Dziękuję, dobranoc!

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 21 2009, 17:27 

Witam! Pomalowałem we wnękach podwozia wszelakie rurki przewody i zabrałem się za składanie skrzydła do kupy. Natrafiłem szybko na problem, mianowicie brak świateł pozycyjnych :evil: myślałem o tym żeby wypiłować małe otwory pomalować odpowiedniu na zielono i czerwono, a następnie zalać wikolem, jakie jest wasze zdanie? W airbusie robiłem w ten sposób że malowałem na srebrno wnękę, wklejałem malutki kawałek plastiku w kształcie walca (imitujący żarówkę) i zalewałem wikolem, jednak tutaj wydaje się być mniej miejsca. Co myślicie, czy może warto podziubać bardziej? :lol: druga sprawa to światła lądowania. Ktoś ma jakiś pomysł jak je zrobić ładnie? Kiedyś czytałem o robieniu kleju własną metodą, mianowicie rozpuszczeniu przeźroczystych ramek w nitro. Czy ten specyfik nada się do zrobienia takowych świateł?
zamieszczam jeszcze zdjęcie światełka pozycyjnego :)
Obrazek

Dziękuję, dobranoc!

Ostatnio edytowano N gru 13 2009, 16:45 przez mydlo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 21 2009, 18:03 
Z tymi światłami... Hym Jak chcesz to tak zrób ja takiej techniki nie stosowałem.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 22 2009, 15:03 

mydlo napisał(a):
Ktoś ma jakiś pomysł jak je zrobić ładnie? Kiedyś czytałem o robieniu kleju własną metodą, mianowicie rozpuszczeniu przeźroczystych ramek w nitro. Czy ten specyfik nada się do zrobienia takowych świateł?
URL]

Taki klej zeżre tworzywo i raczej nie uformujesz niczego podobnego.
Ja próbowałem z klejem cyjanoakrylowym i też kicha, bo dośc znacznie zmniejsza objętośc po wyschnieciu.

Najbardziej sensowne wydaje mi się spróbowac wkleic kawałek barwionego już plastiku ( np. pudełka po cukierkach tic tac ) z pewnym nawet nadmiarem i "obciąc" je maskowaniem przy malowaniu. To jest mój, jeszcze nie wypróbowany sposób :D Ale masz ode mnie copyright!

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 22 2009, 15:44 

Cytuj:
Najbardziej sensowne wydaje mi się spróbowac wkleic kawałek barwionego już plastiku

to jest całkiem niezły pomysł i można to zrobić na dwa sposoby albo wyszlifować sobie kształt, odciąć na wymiar i dokleić albo wkleić wstępnie przycięty kawałek takiego plastiku a jak klej złapie obrobić finalnie już na skrzydle, można też zrobić to ze zwykłym przezroczystym plastikiem malując na odpowiedni kolor wcześniej miejsce przyklejenia

inny sposób (uproszczony) to pomalowanie z użyciem transparentnej farbki

niektórzy kombinuą też z przezroczystymi żywicami takimi jak używa się np. do robienia imitacji wody

w moim przypadku to wszystko gdybanie, sam ewentualnie tylko maluję sobie światełka :)

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: N paź 25 2009, 10:46 

No nie powiem że opcji trochę jak widać się znalazło :lol: Jednak malowanie transparentną farbką, albo wklejenie barwionego plastiku nie przemawia za mną. Powód jest taki, że w samolotach klosze są przeźroczyste a kolorowe jedynie żarówki (tak zauważyłem) i zależy mi na odwzorowaniu takiego stanu :razz: także jeśli chodzi o światła pozycyjne zdam się na swoją metodę. Pozostaje jednak kwestia świateł lądowania :evil: Jędrek czy żywica jak wyschnie można ją obrabiać tak samo jak plastik? drogie to cudo jest? i gdzie można ja nabyć w necie? :roll:

Dziękuję, dobranoc!

Tytuł:
PostNapisane: N paź 25 2009, 11:10 

mydlo napisał(a):
Powód jest taki, że w samolotach klosze są przeźroczyste a kolorowe jedynie żarówki (tak zauważyłem) i zależy mi na odwzorowaniu takiego stanu

to może z przezroczystego plastiku wyszlifuj sobie potrzebny kształt i od wnętrza klosza nawierć otworek w który zapuścisz kroplę kolorowej farby
mydlo napisał(a):
Jędrek czy żywica jak wyschnie można ją obrabiać tak samo jak plastik? drogie to cudo jest? i gdzie można ja nabyć w necie?

nie używałem, myślę, że możesz poszukać w poradach o robieniu reflektorów w pancerce, tam koledzy stosowali różne metody

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: N paź 25 2009, 12:07 

Wydaje się, że metoda z kawałkiem przeźroczystego plastiku z ramki jest najefektywniejsza. Żywice są dość miękkie i nie dają się łatwo obrabiać, ponadto nie jest łatwo uzyskać wypukły kształt reflektora.
Poniżej dwa zdjęcia A320 z reflektorkiem robionym z kawałka plastiku pomalowanymi od wewnętrzej strony zieloną farbką. Ważne jest mocne klejenie, tak żebyw trakcie obróbki reflektorek nie 'wychodził' ze skrzydła.
Obrazek
Obrazek

Fragment skrzydła w skali 1:72 z kawałkiem ramki z wywierconą dziurką i wpuszczoną kroplą farbki. Kształt wklejanego elementu może być dowolny byle pasowało do fragmentu skrzydła gdzie jest on wklejany. Świtaełka były przyklejane klejem epoksydowym przeźroczystym.

Obrazek
Obrazek
Efekty może nie sa powalające, ale myślę że kierunek ten :)

Natomiast za malowaniem tych elementów przemiawia fakt, że bardzo ciężko jest potem zamaskować takie maleństwa.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02 2009, 15:05 

W końcu jakieś postępy :razz: zacząłem od malowania dysz wylotowych i wirnika. Revell juz przyzwyczaił mnie do tego że kołpak wirnika nigdy nie wygląda tak jak wyglądać powinien, także ten który był zaokrągliłem pilnikiem, pomalowałem na szarym 47 a czubek na czarno.
Obrazek
Obrazek
Dysze wylotowe to wszelakie mieszanki czarnego, szarego, brązu i metalicznych farbek, wzorowałem się na następującym zdjęciu:
Obrazek
Obrazek

Skrzydełko już jest w całości, wszystkie części włącznie z wingletami wpasowały się na prawdę ładnie, teraz pracuję nad światłami lądowania i pozycyjnymi
Obrazek

na koniec pozostał kadłub. Jak pisałem wcześniej postanowiłem zaszpachlować okienka i użyć kalek. Od wewnętrznej strony kadłuba wkleiłem kawałek ramki, żeby szpachla nie wypadała i lepiej się zakotwiczyła :D
Obrazek

Dziękuję, dobranoc!

Ostatnio edytowano N gru 13 2009, 16:51 przez mydlo, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02 2009, 16:08 
No ładnie się to prezentuje.
Z tymi dyszami , trzeba pamiętać ze takie jakie są na fotkach to już są eksploatowane.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02 2009, 16:37 

mydlo napisał(a):
ak pisałem wcześniej postanowiłem zaszpachlować okienka i użyć kalek

oszklenie kabiny pilotów też będziesz robił z kalek czy zostawisz przezroczyste?

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02 2009, 17:37 

Cytuj:
Z tymi dyszami , trzeba pamiętać ze takie jakie są na fotkach to już są eksploatowane.

tak pamiętam o tym doskonale, analizowałem wiele zdjęć i moje malowanie nie wyszło moim zdaniem bardzo źle :oops:

Cytuj:
oszklenie kabiny pilotów też będziesz robił z kalek czy zostawisz przezroczyste?

niestety nie, bardzo mi na tym zależało, dlatego na początku temetu rozwodziłem się nad tym co zrobić z szybkami pasżerów bo lubię jak wszystko jest przeźroczyste. Nie znalazłem jednak sensownego rozwiązania, żeby "oszklić" szybki, a przyjmuję zasadę "wszystko albo nic" także zostanie tam położona kalka :cry:

Dziękuję, dobranoc!

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02 2009, 17:59 

mydlo napisał(a):
przyjmuję zasadę "wszystko albo nic" także zostanie tam położona kalka

też się pomału ku tej zasadzie skłaniam więc nie jesteś sam :piwo:

Jędrek

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02 2009, 19:16 
Ja nie mam nic przeciwko kalkom na szybce pilotów.I używam takiej opcji.

Ostatnio edytowano So gru 26 2009, 14:19 przez KonDi, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

REGULAMIN FORUM