Skocz do zawartości

Boeing 737-200 (Airfix 1/144) - Projekt Grupowy Boeing


ddzkm

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą wrzucam galerię z postępów prac nad drugim moim modelem - tym razem jest to Boeing 737-200 Airfix-a Model jest dość znany, więc nie będę wrzucał zdjęć samej zawartości pudełka - dodaję za to zdjęcia aktualnego stanu prac:

 

737_0.jpg

 

737_1.jpg

Sklejone skrzydła i kadłub przygotowany do malowania

 

737_2.jpg

Strasznie dużo zabawy było z dopasowaniem części spodu kadłuba, ale trochę szpachlówki i się udało

 

0000474.jpg

Oto maszyna, którą będę tworzył - B737-200 #N739PS (źródło: http://airliners.net/)

 

737_3.jpg

Kalkomanie linii Pacific Southwest Airlines

 

Model (podobnie jak B747) oczekuje obecnie na malowanie aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko czekać na malowanie

 

Ano

 

A tak w ogóle to ciekawostkę znalazłem, bo okazuje się, że moje kalkomanie są produkcji pewnego pana z USA - po wpisaniu jego nick-a do googla znalazłem trochę informacji, o tym co jeszcze można znaleźć w jego ofercie, przede wszystkim to:

 

- http://www.airlinercafe.com/photosearch.php?man=249

 

Swoją drogą to fajnie by było jeszcze zdobyć kalki PSA do B727 (najlepiej taki zestaw Airfix-a jak Twój KonDi), powstał by ciekawy zestaw Coś mam ostatnio słabość do amerykańskich przewoźników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat sobie wybrałeś, będę się przyglądał budowie gdyż ten model podoba mi się i sam pomału rozmyślam nad złożeniem swoich, z zasłyszanej opinii silniki mogą jeszcze sprawić problem przy spasowaniu

 

A tak w ogóle to ciekawostkę znalazłem, bo okazuje się, że moje kalkomanie są produkcji pewnego pana z USA - po wpisaniu jego nick-a do googla znalazłem trochę informacji, o tym co jeszcze można znaleźć w jego ofercie

 

akurat do kalkomanii pointerdog7 mam mieszane uczucia, mam 3 ich zestawy i jak dla mnie są takie mydełkowate tzn. kolory sprawiają wrażenie mało nasyconych, niektóre prawie jak wyblakłe a rysunek nie dość ostry, nie wiem czy będę chciał ryzykować ich nałożenie...

ale jeśli ktoś się uprze je kupić to ostatnio można je spotkać na allegro

 

do B727 można znaleźć dużo więcej kalkomanii innych producentów a zdecydowanie lepszej jakości (Nazca decals, F-decal, TwoSix Decals, Flying Colors Decals i in.)

 

pozdrawiam Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim malowaniu będzie ?

Ja na razie nie mam na takiego miejsca

 

Jeżeli chodzi o A340 to jak zdobędę kalki to Air France, jeśli nie standardowy SAS Co do miejsca - jest on prawie tak wielki jak 747

 

(...) z zasłyszanej opinii silniki mogą jeszcze sprawić problem przy spasowaniu

 

Moje są w porządku, zresztą niedługo dodam zdjęcia po ich wklejeniu

 

akurat do kalkomanii pointerdog7 mam mieszane uczucia, mam 3 ich zestawy i jak dla mnie są takie mydełkowate tzn. kolory sprawiają wrażenie mało nasyconych, niektóre prawie jak wyblakłe a rysunek nie dość ostry, nie wiem czy będę chciał ryzykować ich nałożenie...

ale jeśli ktoś się uprze je kupić to ostatnio można je spotkać na allegro

 

Jak zobaczyłem malowanie PSA to się nawet nie zastanawiałem, czy je wziąć, a cena (13zł + wysyłka) była bardzo zachęcająca. Jedyne moje zmartwienie to ew. wymóg polakierowania kalek przed nałożeniem, nigdy tego nie robiłem i w sumie boję się coś popsuć... Ale poza tym nie mam do tych kalek większych zastrzeżeń, zresztą nawet jak coś pójdzie nie tak to przy malowaniu aerografem nie będzie problemu ze zmianą kolorystyki, np. na oryginalny British Airways

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja - maszyna otrzymała silniki i drzwi podwozia przedniego, które będą malowane na identyczny kolor jak dolna połówka kadłuba razem z nim

 

 

737_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.