Skocz do zawartości

Zdobyczne malowania.


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałbym przeprosić jeżeli dział zły . Jeśli by tak było to proszę przesunąć gdzie trzeba.

 

Gmerając po necie znalazłem kilka ciekawych linków :

http://capturedplanes.tripod.com

http://randalf.cz/sw/ru/index.php

http://www.j-aircraft.com/captured

http://www.ww2aircraft.net/forum/aircraft-pictures/captured-aircraft-odd-photos-999.html - tu chyba trzeba się rejestrować.

 

Może kogoś zainteresuje i zainspiruje do ciekawych malowań niektórych modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat ciekawy, można fajnie rozwinąć, ale trzeba być ostrożnym bo niektóre zdjęcia to fotomontaże (radziecki F-14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się , że kilka z tych fotek wydaje się jakby przerabianych ale część z tego wydaje mi się dość wiarygodne.

 

Najbardziej zaciekawił mnie ten japoński huraś , szkoda , że nie ma jakiegoś wyraźnego zdjęcia - a może jednak są ?

Co do fotek należy podejść do nich faktycznie często z rezerwą. Jednakże jeśli jakiś przypadek był dostatecznie udokumentowany.

 

Widziałem też kalki do samolotów z "Zirkus Rosarius" http://www.google.pl/images?hl=pl&rlz=1T4ADFA_plPL373PL374&q=zirkus+rosarius&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=Qoc9TMahDYylOI2k1fAO&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CEAQsAQwAw

 

Dorwałem jeszcze coś takiego http://www.fleetairarmarchive.net/aircraft/faacapturedaircrafthomepage.html

Znaczy , że było tego trochę.

 

Mam nadzieję , że temat się rozwinie również na inne okresy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę takich maszyn się znajdzie.

p516j.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Chiński P-51 przejęty z tego co pamiętam z armii Chan-Kai Szeka (czy jak mu tam było ;) )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie post pod postem ale trudno

israel1.jpg

HAVEDOUGHNUTColor5.jpg

Amerykański Mig21

 

slide0118_image008_lores.jpg

Amerykańskie Migi17 testowane przez US Navy

 

mi24usa.jpg

Amerykański Mi-24

 

Maszyny używane przez dywizjon szkoleniowy symulujący przeciwniów (tzw OPFOR). Maszyny trafiły do stanów w mniej, lub bardziej legalny sposób.

http://www.angelfire.com/dc/jinxx1/TSMO/TSMO.htm

 

Kilka izraelczyków

israel2a.jpg

 

800px-MIG-23-hatzerim-2.jpg

 

mig23.jpg

 

mig21fhatzerim2.jpg

 

To może być ciekawy pomysł na grupowy projekt ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomowe okręty podwodne Trynidadu i Tobago

 

Inne ujęcie amerykańskiego Iła-10

01cap.jpg

 

Kolejna fota Miga-15 USAF

02cap.jpg

 

I maszyna może jeszcze nie w barwach ale jako temat na dioramę ciekawy

YAK-9P_CAPT_KIMPO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam , że byłby to ciekawy pomysł na projekt grupowy . Rozpropagowałby taki bądź co bądź niezwykłą i nieznaną część lotnictwa .

 

Kalki chyba nie były by problemem a nawet jeśli to można by je "sztukować" - tak mi się zdaje .

 

Dzieki Botan za schemat malowania i oznakowania dla tego Hurasia.

 

Mam nadzieję ,ze chętnych do projektu będzie więcej.

 

PS. Moses - jak wrzucać focię z innej strony ale nie przez program hostujący , bo jak sądzę tak były wrzucone te poprzednie fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiujesz adres obrazka, prawy przycisk myszy na zdjęcie i wybierasz "kopiuj adres obrazka, lub pobierasz adres z paska adresowego (pamiętaj że musi się kończyć jpg lub gif. Wklejasz na forum pomiędzy znaczniki jak poniżej

adresobrazka

 

A żeby nie była to sama instrukcja wklejania obrazków, kilka nowych znalezionych w necie, oraz w literaturze,

jak23.jpg

jakr.jpg

47885210.jpg

 

Japońskie P-40

mbip40warhawkinworldwar.jpg

ospreyaircamaviationnr0.jpg

 

Amerykańska Foka

ospreyaircraftoftheaces.jpg

 

I Kibelwagen z jakiegoś amerykańskiego lotniska w afryce

kibelz.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam , że byłby to ciekawy pomysł na projekt grupowy . Rozpropagowałby taki bądź co bądź niezwykłą i nieznaną część lotnictwa .

 

Kalki chyba nie były by problemem a nawet jeśli to można by je "sztukować" - tak mi się zdaje .

 

Dzieki Botan za schemat malowania i oznakowania dla tego Hurasia.

 

Mam nadzieję ,ze chętnych do projektu będzie więcej.

 

Szczerze mówiąc ten japoński mnie nie interesuje bo jest wiele ciekawych opcji na Hurricane MK IIb np. Holenderski. Jakbyś chciał to mogę Ci ten niezwykle bogaty zestaw z 6 czerwonymi kołkami i dwoma strzałkami sprzedać wymienić czy dać. (Bo zakładam że Japończycy angielskie napisy eksploatacyjne przy przemalowywaniu zamalowali.)

 

Co do pomysłu na projekt grupowy to podoba mi się

 

Ale trzeba by go sprecyzować bo jeśli miałyby to być samoloty zdobyczne to znaczy że nie mogą być zakupione oddane pożyczone itp. tylko uzyskane w wyniku działań wojennych lub poprzez internowanie?

 

Bo nie wiem czy na przykład Avia B.71 przejęta przez Niemców i sprzedana później do Bułgarii nadała by się?

 

A i jeszcze ta stronka może być przydatna:

http://wp.scn.ru/en/news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze to aby przedstawić rys historyczny egzemplarza, aby np nikt nie robił w ramach projektu F-16 Agressorów tylko dlatego że ma rosyjskie znaki ;)

 

Samoloty muszą być przejęte w ramach działań wojennych, ucieczek ew w mniej legalny sposób trafiły do tego kraju. Nie mogą to być maszyny zakupione legalnie (brytyjskie Mi-8), bądź odsprzedane/wypożyczone później jakiemuś innemu państwu (np amerykańskie Migi-21F13 lub wspomniana Avia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses - dokładnie o to chodzi w zarysie .

 

Dzięki za info co i jak z tymi fotkami , co jak co ale informatyka to ze mnie nie będzie

 

 

A jak w takiej sytuacji będzie się miała sprawa Litwy, Łotwy i Estonii ?:) ( RWD-iaki , Gladiatory itp. )

 

Tak więc z polskimi szachownicami to mógł by być ale chyba tylko jeden Gustaw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Moses.

Twoje fotki naruszaja regulamin forum. Wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (lub jako miniatury) to je podmienie. W przeciwnym wypadku bede zmuszony zamknac temat.

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

 

Wiecej: viewtopic.php?t=40

Wiecej: viewtopic.php?t=21118

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w takiej sytuacji będzie się miała sprawa Litwy, Łotwy i Estonii ?:) ( RWD-iaki , Gladiatory itp. )

 

A opisz dokładnie jak wyglądało z tymi maszynami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w takiej sytuacji będzie się miała sprawa Litwy, Łotwy i Estonii ?:) ( RWD-iaki , Gladiatory itp. )

 

A opisz dokładnie jak wyglądało z tymi maszynami ?

 

Trochę tam tych maszyn z polski przeleciało, niestety wiadomo mi tylko o użyciu RWD-8 przez Łotyszy i tak się składa że tego łotewskiego RWD-8 (i maski do niego) będę robił

 

http://latvianaviation.com/RWD8.html

 

viewtopic.php?t=21773

 

Dokładniej to było tak że rząd polski wyraził zgodę na ich użytkowanie ale jako że przeleciały tam wcześniej w wyniku działań wojennych to się nadadzą.

 

Estoński RWD-8 był zrobiony na licencji to się nie załapie a Gladiatory Łotewskie były po prostu zakupione. Chyba że te Gladiatory przejęte przez ZSRR moim zdaniem mogłyby być.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Moses.

Twoje fotki naruszaja regulamin forum. Wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (lub jako miniatury) to je podmienie. W przeciwnym wypadku bede zmuszony zamknac temat.

 

Ta Jest! Przepraszam! Zaraz Podmienie

 

Botan RWD to chyba jak najbardziej (te internowane a nie robione na licencji). Polacy uciekli, Łotysze je przejęli. Gladiatory natomiast nie za bardzo jak zostały legalnie kupione. Jeżeli do projektu dopuścimy takie modele to nie będzie to miało sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej?

 

P.S. Zacząłem się rozglądać za Iłem-10 w 72 i jak się ucieszyłem jak zobaczyłem że Kopro dało amerykańskie kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , albo btw jak to mówią w sprawie Gladiatorów i innego sprzętu zakupionego przez Litwę , Łotwę i Estonię , chodzi mi o to , że samoloty te zostały przejęte przez ZSRR po włączeniu tych państw do Kraju Rad. Jak się zapatrujecie na tą kwestię? Można niby uznać ZSRR jako kolejne wcielenie tych państw - w tedy gadania ni ma .

 

Co do tych kalek to poszło na priw.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.