Skocz do zawartości

Propozycja projektu "Zdobyczne Malowania"


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z sugestiami kolegów w temacie http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=343750#343750 postanowiłem zgłosić projekt tutaj .

 

 

O co chodzi w tym projekcie ?

 

Tu cytat, który najlepiej chyba opisze przesłanie projektu

Panowie projekt nie ma na celu stworzenia kolekcji w "egzotycznym malowaniu" tylko maszyny zdobyte.

Więc jak pisane było wcześniej robimy tylko maszyny przejęte w walce, przejęte po podbiciu kraju, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po ucieczce - dezercji, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po uciecze i którzy byli internowani. Tylko takie, żadne malowania fikcyjne w stylu rosyjskiego F-117 itp.

Mam nadzieję ,że kolega nie ma nic przeciwko zacytowaniu Jego wypowiedzi.

 

Obiekty ? - Lotnictwo , jak wiekszość nie będzie miała nic przeciwko to i jeszcze wojska lądowe , choć pewnie i jakiś U-boot się zaplącze

 

Ramy dziejowe : Od początków lotnictwa do czasów współczesnych

 

Jak na razie kilka osób zadeklarowało chęć uczestnictwa .

Ale niech sami zainteresowani się powpisują aby żadnych nieporozumień nie było.

 

Ja tak nieśmiało wpiszę się z :

 

Hawker Hurricane Mk.IIb 64 Sentai

Chiang-May , March 1942

1/72

bądź gdyby dorwanie modelu napotkało na "nieprzewidziane trudności" : to się coś wykombinuje

 

Coś jeszcze , o czymś zapomniałem ? To jedziemy z koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja wchodzę z Marinesowskim Hienem w 1/48 w przypadku trudności ze zdobyciem zestawu amerykański IL-10 lub JAK-23 w 72.

 

Aha i oczywiście nie przeszkadza mi rozszerzenie o maszyny lądowe i wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajmy o jednym, w miarę możliwości postarajmy się udokumentować to że ta maszyna została zdobyta, przejęta (rys historyczny, w jaki sposób kiedy, materiały foto) aby mieć pewność że nie jest to maszyna sprzedana, lub wypożyczona, poza tym za zdobyciem kryją się często ciekawe historie:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie dołączył bym na chwilę obecną z Rumuńskimi

 

- P.11c

- PZL-37 A

- PZL-37 B

 

do tego Radzieckim P.7 w tym przypadku ze względu na brak zdjęć będę się raczej opierał na domysłach ? Czy to stanowi jakiś problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wiadome jest że nie do wszystkiego znajdzie się materiał foto, po prostu starajmy się się przedstawić jakąś dokumentacje jak maszyna mogła wyglądać (przekaz pisemny etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę przyłączyć z B-17 w testowym malowaniu szkopów. Bardzo fajne, zdobyczne maszyny są w albumie "Barwa i godło w lotnictwie" - polecam tą książkę. Model muszę zrobić więc chyba tym razem nie będzie to wyglądało jak z Yamato w projekcie Pacyfik .

 

Moses - zgadzam się z Tobą. Jeśli oczywiście są materiały dotyczące danej maszyny warto zamieścić jak najwięcej o jej historii. Będzie to potem bardzo ciekawą lekturą i sporo człowiek się nauczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę przyłączyć z B-17 w testowym malowaniu szkopów.

 

Fajno

 

 

Jak już robicie to i ja coś wymyślę z pancernych ale to nie prędzej niż za miesiąc/dwa, choć na pewno COŚ dodam od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tam, będzie projekt? ja mógłbym już startować pomału.

 

Może skoro są maszyny internowane nazwa "Samoloty przejęte" nie byłaby lepsza?

 

A tak przy okazji Techmod robi kalki do zdobycznych Bf-108 i Fi 156 oraz Gothy G.IV

 

Interesuje się ktoś lotnictwem państw bałtyckich? Im też zdarzało się przejmować bolszewickie i niemieckie samoloty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował aby nie wyodrębniać tematów na samoloty czołgi okręty i skupiać się na jednoimiennym projekcie (tj samoloty zdobyczne i koniec)

Proponuję takie rozwiązanie aby każdy z tego co uważa za słuszne się podjął i wykonał taki model (czołg, wiatrak, szmatoplat, pływadło czy latadło) jaki mu się upodoba. Temat Ciekawy i sam się w nim pokażę...

 

 

Możliwe że z:

T-34/85 (Panzerwaffe)

U-Boot typ VIIC (HMS GRAPH)

Spitfire V z silnikiem Daimler Benz

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyczne malowania/kamuflaże jak dla mnie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował aby nie wyodrębniać tematów na samoloty czołgi okręty i skupiać się na jednoimiennym projekcie (tj samoloty zdobyczne i koniec)

 

A dlaczego tylko samoloty?

 

Ja bym dał projekt "malowania zdobyczne" i tam wszystko: pancerka, lotnictwo itd... Tyle żeby to były historycznie potwierdzone.

 

Ja bym wystartował z takim czymś (tylko najpierw bym musiał to kupić).

tam35296_2.jpg

Włoski M13/40 w malowaniu zdobycznym - wpadł w ręce Australijczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra są chętni, jest ustalone co i jak, i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy określić jakieś ramy czasowe dla tego projektu....

Na przykład od 15 sierpnia do końca września czy nawet października.

 

A dlaczego tylko samoloty?

Krzysiu nie doczytałeś do końca mojego postu...

 

Proponuję takie rozwiązanie aby każdy z tego co uważa za słuszne się podjął i wykonał taki model (czołg, wiatrak, szmatoplat, pływadło czy latadło) jaki mu się upodoba. Temat Ciekawy i sam się w nim pokażę...

 

Miałem na myśli WSZYSTKO co zdobyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie musimy ograniczać ramy czasowe?

Jak dla mnie to to nie jest konkurs gdzie od dnia do dnia trzeba zrobić model. W szczególności że każdy ma kilka pomysłów, a ograniczenie wprowadzi tylko narzucenie tempa, aby zrobić model jak najszybciej, by móc zacząć nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

A dlaczego tylko samoloty?

 

Krzysiu nie doczytałeś do końca mojego postu...

 

Cytat:

Proponuję takie rozwiązanie aby każdy z tego co uważa za słuszne się podjął i wykonał taki model (czołg, wiatrak, szmatoplat, pływadło czy latadło) jaki mu się upodoba. Temat Ciekawy i sam się w nim pokażę...

 

 

Miałem na myśli WSZYSTKO co zdobyczne

 

 

No fakt, źle zrozumiałem.

 

Musimy określić jakieś ramy czasowe dla tego projektu....

Na przykład od 15 sierpnia do końca września czy nawet października.

 

W projektach też są czasowe, ale może nie tak krótko, no i z możliwością przedłużenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger that.

 

Moja propozycja od początku sierpnia do końca roku, z opcją przedłużenia jak będzie "wzięcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja od początku sierpnia do końca roku, z opcją przedłużenia jak będzie "wzięcie".

 

Jak dla mnie to brzmi dobrze. W sumie celem nie jest spinanie się tylko zgromadzenie ciekawych informacji, zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś odwiedzam Martolę, na pierwszy rzut leci jednak Jaczek Informację dotyczące maszyny też już zebrane, więc praktycznie mogę zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15 sierpnia ? Zgadzam się , zdążę skombinować wszystko co mi potrzebne będzie.

 

Jakby z Hurasiem nie wypaliło to idzie hiszpański "G-7"

Są jakieś blaszki bądź coś w tym stylu do tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15 sierpnia ? Zgadzam się , zdążę skombinować wszystko co mi potrzebne będzie.

 

Jakby z Hurasiem nie wypaliło to idzie hiszpański "G-7"

Są jakieś blaszki bądź coś w tym stylu do tego modelu ?

 

hehe w instrukcji modelu który pokazałeś pisze że są

 

nawet nie wiedziałem że były hiszpańskie u-booty

 

A właśnie jeszcze mi wpłata nie dotarła.

 

Jeszcze po przeglądnięciu magazynu wpadłem na pomysł wystartowania z polską Autoblindą AB 41 Niestety jest mały problem z oponami a mianowicie miała ona ze 3 typy opon naraz z czego pudełkowe są do bani nie wiem jak to obejść ;p

 

A i jeszcze sie zastanawiam czy z RWD-8 nie poczekać aż stratus wyda książkę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :( , zazwyczaj szybko wpłaty przekazywali na konto .

 

To , że reklamują nie oznacza dostępnośći :( ale w kwestii blaszek już mam , że pewien warszawski sklep na literę M ma blaszki U-Boot VIIC Turm I PE set

 

 

U-bootów zdobycznych było więcej

 

HMS"Graph" ex."U-570" - wszyscy znają sprawę , prawda ?

"G-7" ex."U-573" - internowany w hiszpanii , potem przejęty

"TS-11" ex."U-250" - zatopiony przez radziecki ścigacz , potem podniesiony

"TS-16"ex."U-9" - zatopiony w Konstancy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.