Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. III J Dragon 1:35 PUK + Tristar, ARMO, Aber


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wypada dołączyć skoro się tak o ten projekt walczyło.

 

Tak jak zapowiadałem, robie III-kę J w malowaniu Pułku Ułanów Karpackich, Egipt, lipiec 1942.

 

Pojazdów było takich było trzy z numerami 1,2,3, w moim przypadku będzie to numer 2.

PolishPanzerIII.jpg

 

Kalki były też z 1, ale w tym zestawie firmy ARMO spodobały mi się także te do polskiego Bren Carriera, którego zapewne kiedyś kupie i zrobię.

Wracając do tematu, z tego co wiem czołgi te zostały zdobyte przez Brytyjczyków i przekazane do PUK'u.

 

Model to ani nie stara, ani nie nowa J-ka, więc można ją nazwać "średnią".

KW014.jpg

 

Dodatki to wspomniane kalki ARMO oraz lufa Abera, może dojdą jeszcze liny, ale to się zobaczy.

No i gąski od Tristara do III/IV-rek, bo zakupiony przeze mnie egzemplarz był "bezgąskowy" i "bezinstrukcjowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny temat sobie wybrałeś Kusił mnie odkąd zobaczyłem go kiedyś w internecie. Lubię takie nieniemieckie niemieckie maszyny.Pewnie go kiedyś zrobię, a do pary Panzer IV Ausf. H Szkolnego Pułku Czołgów z Modlina z kuricą na wieży No a póki co popatrzę sobie na Twoją walkę z nim i będę trzymał kciuki.

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, oczywiście na Waszą liczę na pomoc.

 

a do pary Panzer IV Ausf. H Szkolnego Pułku Czołgów z Modlina z kuricą na wieży

 

Wiem chyba o którym mówisz, H nie lubie przez to iż większości miały te boczne osłony które zasłaniały całą piękną sylwetkę, jednak ta Polska takowych nie miała (tak samo na wieży z tego co mi wiadomo) co daje wielką możliwość zrobienia takiego i u mnie.

A są jej jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 godziny roboty + 10 min męczenia się nad zdjęciami które i tak są kiepskie.

cap001.jpg

cap002.jpg

 

Dotychczas model skleja się bardzo przyjemnie, choć ogrom części to dla mnie lekki szok (raczej 35 nie sklejam).

Lufa przymierzona na próbę, metalową powinienem mieć razem z kalkami we wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbyś jakoś balans bieli ustawił bo wygląda jakby model najpierw był pomalowany na żółto a potem na szaro... Rolling Eyes

 

Balans bieli mam dobrze ustawiony, ale mimo to coś szło nie tak i zdjęcia są jakie są.

 

Następnym razem będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.