Skocz do zawartości

[ZDOB]Amerykański King Tiger-Academy 1:48


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Szok pourlopowy mija więc można się zabrać do jakichś działań

Przedmiotem tego warsztatu jest niemiecki czołg King Tiger zdobyty i doprowadzony do stanu używalności przez Amerykanów w Ardenach w 1944 roku.

 

Fotki oryginału (ściągnięte z internetu):

KTiger-506-Captured-Big.jpg

tiger111506.jpg

 

Więc tak kilka słów na początek....Modele Academy z serii "MOTORIZED" zwróciły moją uwagę w mrocznych i złych czasach podstawówki Nie było jednak szans zerknąć do pudełka bo w pobliskim zabawkowym wszystko było w folii. Pamiętam że modeli przybywało a nikt ich nie kupował więc w pewnym momencie były już chyba wszystkie jakie Academy wypuściła w tamtym czasie. Były wtedy dość drogie więc przeciętny nastolatek (ja ) niezbyt mógł sobie pozwolić na zakup. Potem o nich zapomniałem. Gdy na jednym z forów modelarskich okazało się że ktoś posiada niezłożony model z tej serii bez namysłu zapytałem czy jest skłonny go sprzedać. Okazało się że tak i stałem się dumnym posiadaczem Tygrysa Królewskiego w skali 1:48 Liczyłem się z tym że model może pozostawiać wiele do życzenia ale marzenie sprzed kilkunastu lat zrealizowałem. Po otwarciu pudełka zaskoczony nie byłem...bo niemieckiej pancerki na co dzień nie używam i nie zamierzam więc nie jestem w stanie wykryć błędów na pierwszy rzut oka. Szczena opadła dziś po przepatrzeniu kilku zdjęć i rysunków...Model oprócz braków w detalach ma...za mało kół... :| brakuje po jednym z każdej strony.powinien mieć po 9 nośnych na stronę...ma 8... Cóż , może jakoś zgubię ten błąd Pobawię się trochę z tym cudem koreańskiej techniki modelarskiej Spróbuję też zrobić zimmerit. Figurek na pancerzu raczej nie będzie ale to jeszcze się okaże. Na pewno dojdą friule. Teraz kilka fotek z warsztatu. Ta masa na wieży i płycie przedniej to szpachlówka akrylowa. Planuję z niej zrobić zimmerit. Jest wodorozcieńczalna więc nic nie zepsuję Obecnie jestem w trakcie zatykania dziur na spodzie czołgu. Dodałem też siatki na pokrywie silnika...

 

P8180128.jpg

P8200143.jpg

P8180131.jpg

P8180130.jpg

P8200144.jpg

P8180127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczena opadła dziś po przepatrzeniu kilku zdjęć i rysunków...Model oprócz braków w detalach ma...za mało kół... :| brakuje po jednym z każdej strony.powinien mieć po 9 nośnych na stronę...ma 8...

 

O ja pie.współczuje.

Może lepiej było kupić Tamkę :P

 

Wielkie

POWODZENIA

z tym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej było kupić Tamkę :P

 

Tamka Tamka Tamka Tamka...wszędzie kurna Tamka... Już mnie nudzi A powiedzenie PER ASPERA AD ASTRA kolega słyszał? Zresztą raz na czas trzeba skleić trupa żeby się wyżyć i przypomnieć sobie jak planów i zdjęć szukać:) A ja lubię takie modele, po sklejeniu,nawet z błędami jest się kilka razy bardziej dumnym niż po złożeniu matematycznie i komputerowo zgodnej Tamki

 

Wielkie

POWODZENIA

z tym modelem

 

A tu dziękuję Przyda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będziesz dorabiał?

 

Kół raczej nie chyba że mnie coś strzeli ...ale detale czemu nie? A to przysłowie łacińskie znaczy "Przez ciernie do gwiazd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy?

Że jak będziesz dużo brał Asperiny (rodzaj aspiryny), to nie możesz jeździć Oplem Astrą.

A tak na serio:

http://lmgtfy.com/?q=PER+ASPERA+AD+ASTRA+

 

Model przeszkaradny, na oko widać złe kąty łączenia płyt, skala włazów z przodu jest chyba z 1:72. Powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko widać złe kąty łączenia płyt

 

Nie jestem w stanie tego stwierdzić póki co

 

skala włazów z przodu jest chyba z 1:72. Powodzenia :P

 

http://www.fprado.com/armorsite/Tiger-2-2002-Picz/KTiger-Drawing.gif

 

Po wyskalowaniu tego rysunku i przymiarkach wyszło że nie są wiele mniejsze. Ale nie jest to wielki problem więc zrobię nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzenie PER ASPERA AD ASTRA kolega słyszał?

 

A nie no, to już co innego w takim razie

 

W razie czego jestem w posiadaniu planów w 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy?

Że jak będziesz dużo brał Asperiny (rodzaj aspiryny), to nie możesz jeździć Oplem Astrą.

 

Buahaha

 

Tamka Tamka Tygrys Tygrys i tak do usr... u.... zmęczenia ;) Dobrze że w ciekawych barwach

 

Dodatkowo CHCEMY DIORAMKĘ Z PIERWSZEGO ZDJĘCIA! Przynajmniej ja bym z chęcią ujrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tamka Tamka Tygrys Tygrys i tak do usr... u.... zmęczenia ;) Dobrze że w ciekawych barwach

 

Moje półki pozostaną nieskalane rdzennie niemiecką pancerką (tak mi dopomóż... !!! ) więc szukałem innego malowania dla Tygrysa. Traf chciał że znalazło się amerykańskie satanistyczne (przednia gwiazda do góry nogami )

 

Dodatkowo CHCEMY DIORAMKĘ Z PIERWSZEGO ZDJĘCIA! Przynajmniej ja bym z chęcią ujrzał.

 

Ja też. Ale nie wiem czy podołam finansowo i zdolnościowo. Nie wiem też czy uda mi się wyszukać takie figurki. Tzn wyszukać pół biedy ale poprzerabiać to chyba już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czoł (gi)em!

 

Drugi dzień zmagań ale już nie jestem sam w tej kampanii. Znalazłem sobie doskonałą pomoc. Wspomaga mnie poniższa publikacja:

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51uhw1IqNjL._SS500_.jpg

 

Właściwie oprócz kompletnego opisu i planów wszystkich wersji Kingtigerów zawiera ona kompletny archiwalny walkaround czołgu wraz ze skanami z instrukcji oryginału

 

Wspomagając się zdjęciami rozpocząłem prace nad detalami wieży. Kilka uchwytów ze zszywek do papieru, mocowań anten itp nieco poprawiło jej wygląd:

 

P8210147.jpg

P8210148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę góra zapaćkana klejem :P Fajnie by było jakbyś jeszcze wymienił uchwyty do podnoszenia wieży (dwa z przodu i jeden z tyłu)

 

pzdr.

 

Jak już mam ten debonder to go poużywam Zresztą niezbyt mi idzie kontrolowanie nakładania CA. A nad uchwytami pracuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle znalazłem jak dotąd:

 

http://www.fprado.com/armorsite/tigers-02.htm :

 

This Pz.Kpfw.Tiger Ausf.B, from the 2.Kompanie/schwere Panzer Abteilung 506 was captured by American troops and restored to running condition by Company B, 129th Ordnance Battalion by 15 December

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ten konkretny egzemplarz z s.Pz.Abt. 506 został przejęty przez oddziały Amerykańskie w okolicach Gereonsweiler w Niemczech 15 Grudnia 1944.

 

Seria 13 zdjęć przedstawiająca tego tygryska zdobytego przez amerykanów znajduje się w książce z serii - Panzerwrecks vol. 5.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć które figurki najbardziej będą pasować do tego modelu?

Zastanawiam się nad tymi:

http://www.tamiya.com/english/products/32513army_giset/index.htm

 

Ale nie wiem czy uda mi się dobrze ich pociąć żeby udało się uzyskać efekt jak ze zdjęcia...Jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Pierwsze próby zrobienia zimmeritu:

 

P8240151.jpg

P8240152.jpg

 

Nie wiem co na to znawcy ale wydaje mi się że źle nie jest

 

Ponawiam pytanie o piechotę którą mógłbym posadzić na pancerzu...Może zna ktoś jakiś fajny zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale chyba jednak źle to wygląda. Przy czym zastrzegam, że nie jestem specjalistą W ogóle obawiam się, że będzie problem z uniknięciem dość karykaturalnego wyglądu tego modelu. Po prostu tak jest zrobiony i detale z drutu chyba tego nie naprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.