Skocz do zawartości

[ZDOB] StuG III Ausf.G - zdobyczny 1:35 Dragon


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Смерть немецким оккупантам

Z językiem radzieckim ( ) jestem trochę do tyłu, ale dzięki użyciu google translate, paru angielskich domysłów i kalek ARMO 35407 doszedłem jakie bukwy wymalowane są na czerwono na tym trofiejnym StuGu:

StuG40_01%20%281%29.jpg

Napis ma głosić: Śmierć niemieckim okupantom/najeźdźcom. Zgadza się?

Oczywiście kalek nie kupię, bo mam pędzelki i czerwonej pod dostatkiem.

StuG III ausf.G, 5 Gwardyjska Brygada Czołgów. 4 Front Ukraiński, wrzesień 1944.

W oparciu o to, co wyczytałem pojazd ma pozostawiony bazowy kolor Dunkelgelb, napisy i gwiazdy czerwone.

Posłużę się tym zestawem:

dr6320stugsmartkit.jpg

Odpowiedni hamulec wylotowy działa podbiorę z zestawu Panzera IV H Dragona, który kiedyś złożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, szkoda, że nie Amerykaniec w końcu

 

Ale i tak spoko.

 

 

Napis ma głosić: Śmierć niemieckim okupantom/najeźdźcom. Zgadza się?

 

Jak czytam to tak, chyba że ostatni wyraz przypomina tylko nasze polskie, a znaczy coś innego, choć wątpie.

 

A ten Stug to nie ma już w pudle malowania zdobycznego? Jego odpowiednik w 72 takowe miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Stug to nie ma już w pudle malowania zdobycznego? Jego odpowiednik w 72 takowe miał.

Ma, ale zimowe. A 3 białych pod rząd robić nie będę

,że zobaczę go w Gdańsku.

Jak nie pójdzie od razu pod młotek, to zapewne go wystawię na zawodach.

Tylko czemu same ruski?

Żeby nie gadali, że same niemieckie! Następna będzie Pantera ausf. A, też zdobyczna radziecka, tylko czekam na siatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompie książkę pt:"Pojazdy zdobyczne w armii radzieckiej" jest tam dokładne malowanie tego czołgu i wiele innych(panther,tygrysów,stugów,jagdpanzerów,hetzerów itp zdobytych na froncie wschodnim i wykorzystywanym przeciw ich właścicielom).Jakby co mogę Ci podesłać reggy (napisz na PW jeśli chcesz).Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam seryjny wyrób - mam chwilkę to podłubię ;)

 

Próbowałem nagiąć prawy błotnik tak, żeby odpowiadał temu ze zdjęcia. Grzałem długo i równo suszarką, ale nie chciał się ładnie wyginać, a już drobne detale zaczynały się topić. A że Dragon dał ładny detal na błotnikach, to nie chciałem ich całkiem zniszczyć. No nic, pogiąłem leciutko tu i ówdzie i odpuściłem.

Ogólnie model to typowy nowy smart kit - szybko i przyjemnie.

Zostało parę detali do doklejenia, zmontowanie jakiegoś małego barłogu na pakę i pójdzie do malowania.

Wanna z nadbudówką nie jest sklejona, bo trzeba pomalować jeszcze wnętrze.

DSC_7994.jpg

DSC_7993.jpg

DSC_7990.jpg

DSC_7989.jpg

DSC_7988.jpg

DSC_7986.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem na pakę skrzynkę jabłek (z chlebem i czymś długim - pewnie wymaluję na wędlinkę) i koszyk z ziemniaczkami z ukraińskiej ziemi. Trafiła się jakaś skrzynka amunicyjna, dwa naboje i nie mogło zabraknąć jakiś szmat.

DSC_8040.jpg

DSC_8043.jpg

DSC_8044.jpg

 

O, jeszcze muszę nawiercić ogniwka od teciaka na tylnej płycie i spiąć drutem gąski na tylnym kole zapasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, TO zielone to Green Stuff. Polecam kupno każdemu, masa o właściwościach nie do zastąpienia.

Powiedz, z czego zrobiłeś skrzynkę na jabłuszka? Balsa?

Z balsy są tylko 4 kątowniki w rogach skrzynki. Deseczki miałem jako pozostałości z pierwszego numeru któregoś z okrętów (jakaś fregata czy galeon - Santa Maria czy jakoś tak) z tych tasiemcowych kolekcji. Kupiłem to parę lat temu specjalnie dla tych deseczek. Ale - właśnie mi się skończyły.

Wczoraj wieczorem położyłem podkład, a dzisiaj wprowadziłem drobne poprawki:

DSC_8053.jpg

DSC_8056.jpg

DSC_8057.jpg

DSC_8059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie trochę podmalowywać. Bazowy kolor to (z Vallejo MC): Dark Sand+Middlestone, rozjaśniany samym Dark Sand i Dark Sand z dodatkiem Offwhite.

DSC_8504.jpg

DSC_8508.jpg

DSC_8509.jpg

DSC_8510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie za biały? Czy on ma być biały?

Pójdą oleje, ściemnieje.

Zdjęcia wyszły chyba ciut za zimne, stąd wrażenie białości. Mam rękę na pulsie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kaprys, dzisiaj miniaturki 1600px szerokości.

Model jest obecnie po olejach i po pewnym eksperymencie z nakładaniem błota z mieszanki sidoluxu, pigmentów i ziemi. Trzyma się pięknie.

Błyszczy się trochę miejscami, bo nie był jeszcze lakierowany satyną.

Jutro go lekko poobijam, dopicuję malowanie ekwipunku.

Wydaje mi się, że od dzisiaj możecie bardziej ufać kolorom jakie widzicie na moich zdjęciach z warsztatu, bo zaopatrzyłem się w szarą kartę do ustalania balansu bieli i wreszcie wiem, jaką temperaturę barwową mają moje warsztatowe żarówki.

th_DSC_9834-6.jpgth_DSC_9831-5.jpgth_DSC_9823-4.jpg

th_DSC_9822-3.jpgth_DSC_9821-2.jpgth_DSC_9814-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.