Skocz do zawartości

[ZDOB] RWD-8a Węgierskie Lotnictwo Wojskowe


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Jak też obiecałem , startuję w projekcie grupowym, tematem będzie tytułowy RWD-iak z wakacyjnych nowości Mastercraftu.

 

Japoński Hurri moooożeee będzie ale nie liczył bym na to. Cóż model dostarczył mina samym początku klejenia bardzo niezdrowych emocji , otóż odcinając Olfą jeden z elementów skrzydła odleciał mały kawałek plastiku , jak myślicie gdzie nim dostałem? Domowe metody wyciągnięcia odłamka spełzły na niczym , na okulistyce pomogli na szczęście.

Dlatego też nauczyłem się pewnej rzeczy ;otóż aby na pewno gdy kleję czy robię coś przy modelu mieć jakieś okulary.

Ten Huraś powiedzmy , że trafił na sam najgłębszy koniec szafy.

Wiem że ten tekst może rozbawić niektórych , nie twierdzę, że moja nieostrożność nie jest śmieszna ale uważajmy mimo wszystko.

 

Trochę się rozpisałem nie na temat więc pora przejść do meritum sprawy.

 

Zestaw chyba znają wszyscy zainteresowani więc zamieszczanie in-boxu uważam za zbędne.

 

Jak napisałem w tytule maszynka będzie w oznakowaniach Węgierskich Sił Powietrznych , był to jeden z dwóch egzemplarzy wykorzystywanych przez Węgrów podczas wojny. Na ile malowanie prezentowane przez Mastercraft jest prawidłowe to mam powody do zastanawiania się ale zaraz obrazki :

 

9cd1308b3fcb9917m.jpg

 

cóż ,hmm, yyhhh najtrafniej to ujmie chyba ten obrazek

d47c3201a0f8a523m.jpg

znaczy się wpadka albo ich albo moja albo najprawdopodobniej i moja i ich

 

Samolocik wykonuję razem z "Katorim" , jakoś taki sposób zaczyna mi pasować

 

Model będzie budowany prosto z pudełka , może na koniec dam jakieś okopcenia ale napiszę szczerze , że nie jestem jakimś zwolennikiem uwalonych samolotów.

 

Temat RWD-iaków Osiem/Ósmych dość ciekawie opisał Botan w tym temacie i tym

 

Dziwi mnie ten Polish-Khaki na tym samolocie, na obrazku wygląda na nieco ciemniejszy niż ten na na przykład Czechosłowackim z tego samego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że ten "kamikadze" Hurri nie narobił trwałych szkód.

 

Gdybyś chciał jakieś zdjęcia detali konstrukcji etc. zobaczyć napisz śmiało mam od groma materiałów (dzięki albert). Mam także trochę zdjęć i materiałów o historii węgierskich RWD-8, podeślę Ci je.

A właśnie małe sprostowanie na Węgry przeleciały samoloty w wersji "pws", a nie "a". Niestety z tego powodu nie da się zrobić modelu z "pudła' bez jakiś poprawek bo tam jest "dwl"

 

tutaj stronka

i tutaj

 

Co do instrukcji Mastercrafta to ja bym się nie zastanawiał co twórcom chodziło po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botan, spójrz na stronkę którą podałeś, wg mnie RWD 8 ze znakami HA-RAA to wersja 8a PWS, chyba że to zdjęcie przekłamuje. Artykuł mówi o dwóch RWD 8, a mnie się wydaje, że to jest RWD 8a pws.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjrzałem się zdjęciom, faktycznie to wygląda na RWD-8a.

 

Na szybko znalazłem taką fotkę:

 

http://www.freeweb.hu/horac/talalat.php?GTA=g63&PHPSESSID=9335fad706ca342b35841e010d859b38

 

Wyraźnie widać wlew paliwa na baldachimie

 

Czyli jeśli "I.281" to "a" w taki razie "I.282" jest zwykłym pws.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zdaję sobie sprawę, że w aktualizacji za dużo nie pokazałem ale obiecałem sobie, że muszę ją wrzucić przed końcem roku choćbym nie wiem co :

b292d2909dd17415.jpg

015a25c50e785952.jpg

c6da2af5c0393807.jpg

Jak widać nie wiele zrobiłem za co przepraszam, w następnym roku będzie lepiej.

 

Pozdrawiam i do siego roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przy projekcie, troszkę pogrzebałem.

Postanowiłem, oddzielić powierzchnie sterowe. Jak wyszły oceńcie ( mój pierwszy raz w tego typu robocie )

Mam problem z podwoziem, otóż tylko w takim ustawieniu ( w moim zestawie przynajmniej ) samolot w miarę równo stoi na goleniach, przypuszczam, że będę musiał podpiłować opony.

Mimo kilku problemów, ten eRWuDziak klei się znacznie przyjemniej niż katowana prze zemnie równolegle Kasia (B5N ) z Hasegawy w 72-ce.

Teraz chyba będę musiał przeprowadzić pewne zmiany w konstrukcji, aby upodobnić troszkę ten egzemplarz do tego pudełkowego.

 

2f6b1b6a52424963.jpg

ac91a7a789eb1bd9.jpg

3be5a87f7b5949a4.jpg

01f92e6c0213c765.jpg

ccb667543bf4d503.jpg

6a09f522b0ec1b2f.jpg

 

Tutaj problemik z podwoziem:

5c8b3a9e3b12aa93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.