Skocz do zawartości

[G][ZDOB] Focke-Wulf FW 190 D-9, Hobby Boss, 1:72


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do galerii modelu FW 190D-9 w skali 1:72 firmy HobbyBoss (powtarzając niektóre informacje z wstępu do warsztatu tu: viewtopic.php?t=22715 )

Wg tekstu źródłowego samolot służył w JG26 (401392 black „5”) zanim został przejęty przez Brytyjczyków. Zostały zamalowane wtedy krzyże oraz swastyka, a na ogonie został naniesiony napis USA13. W takim stanie „popłynął” do USA, gdzie był testowany pod numerem FE-121 (Foreign Evaluation). W takim stanie latał aż do sierpnia 1946 roku. Po jakimś czasie został z powrotem przemalowany na oznakowanie hitlerowskie i przewieziony do muzeum.

 

Zdjęcie egzemplarza po przejęciu przez amerykanów.

FW190D-9_5_002.jpg

 

I jeszcze jedno zdjęcie znalezione w internecie:

Profile.jpg

 

 

Dzięki informacjom Kuby P. z forum pwm.org.pl schemat malowania (w stosunku do zapowiedzi warsztatowych) został zmieniony i dolna część kadłuba oraz górna część płata to RLM76, górna część płata RLM81, natomiast górna część kadłuba to RLM81, RLM82 i RLM83.

 

Poniżej użyte farbki MM:

1423 - Gun Metal : wydechy

1597 - Semigloss Black : kołpak śmigła i pas w tylnej części kadłuba

1768 - Flat White FS37875: gwiazdy i napis USA13

1795 - Gun Metal : dekle kół podwozia

2071 - Grau RLM02: wnęki podwozia, golenie

2079 - Schwarzgrau RLM66: wnętrze kabiny

2080 - Schwarzgrun RLM70: łopaty śmigła

2086 - Lichtblau RLM76: spód, dolna część kadłuba, górna część skrzydeł.

2090 - Braunviolett RLM81: góra i dół płata, kabina, kadłub, stery

2091 - Dunkelgrun RLM82: kadłub, stery wysokości (jako RLM83)

2092 - Lichtgrun RLM83: kadłub, osłona chłodnicy, ster wysokości ster pionowy (jako RLM82)

2094 - Schwarzgrau 39-43 RAL7021: opony

2143 - Semi Gloss White RLM21: pas w tylnej części kadłuba

Alcad - Dark Aluminium : spód płata

Alcad - Duraluminium : anteny

 

Wyłapane błedy:

- nieco przesunięte gwiazdy na kadłubie,

- nieodpowiedni kształt owiewki ,

- brak dziury pomiędzy goleniami podwozia,

- słabo widoczny biały napis na sterze pionowym FE-121,

- brak widocznego spawu na wlocie chłodnicy,

- za bardzo pochylony napis USA13

 

I galeria

 

FW190D-9_g_01.jpg

 

FW190D-9_g_02.jpg

 

FW190D-9_g_03.jpg

 

FW190D-9_g_04.jpg

 

FW190D-9_g_05.jpg

 

FW190D-9_g_06.jpg

 

FW190D-9_g_07.jpg

 

FW190D-9_g_08.jpg

 

FW190D-9_g_09.jpg

 

FW190D-9_g_10.jpg

 

FW190D-9_g_11.jpg

 

FW190D-9_g_12.jpg

 

FW190D-9_g_13.jpg

 

FW190D-9_g_14.jpg

 

Zapraszam do krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje pięknie wykonanej foki!

poza samym starannym odniesieniem do oryginału bardzo podoba mi się staranne technicznie malowanie, mimo iż sam do budowy wybrał bym zestaw Aca to model wykonany z HB też prezentuje się niczego sobie

duży plus za samodzielnie wykonane blaszki !!!

 

razi mnie natomiast kilka rzeczy:

- bardzo widać iż górna osłona silnika i działek w kadłubie to jeden doklejany element, można by było bardziej podkreślić (naciąć) linię rozdzielającą osłonę silnika od osłony działek.

- przy garbatej osłonie kabiny antena nie miała mechanizmu napinania przy odsuwaniu osłony (tak jak to było w płaskich osłonach), więc w takiej pozycji jak w modelu powinna sobie swobodnie zwisać / leżeć na grzbiecie kadłuba (na fotce można się dopatrzeć opadających mocowań anteny przy ogonie i przy oszkleniu).

 

Model jak dla mnie wygląda bardzo przyzwoicie, realistycznie, słowem - bardzo mi się podoba jeszcze raz gratuluję !

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o antenie. Mogę to jeszcze poprawić bo owiewka jest przyklejona klejem Micro Liquitape.

Nie pomyślałem, żeby naderżnąć to połączenie z osłoną silnika, a można było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo błedów do jakich przyznałeś się bez bicia uważam,że Twoja DORA jest pięknie zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo. Naprawdę dobra robota Wielki plus za blaszki (nie mówię już o zrobieniu ich samemu ale też o wklejeniu bez szkód

i widocznych niedociągnięć - ja tak nie umiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.