Skocz do zawartości

KRL - lotnictwo i nie tylko.


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Panowie - nie będę udawał że nie jestem zaskoczony rezystywnym odbiorem. Umieściłem galerie tego modelu na innym forum i mimo że odwiedziło ją naprawdę sporo osób komentarzy zero - więc myślałem że eweidentnie model nie przypadł nikomu do gustu.

 

ale pitolisz

 

Jest przepiękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka fotek to może wkleję później galerię.

Zrób galerię, ale poprzesuwaj trochę suwaków w fotocośtam, bo strasznie ciemne te zdjęcia. Akurat zainteresował mnie Twój model ze względu na ciekawie oznakowany egzemplarz. Ale jak chciałem poszukać fot oryginału to poległem na próbie odcyfrowania numeru bocznego z Twoich zdjęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się pojawia pewien problem ponieważ jestem kompletnym foto-komputerowym analfabetą i nie mam żadnego programu do obróbki zdjęć.

Więc, tak jak ustawię ekspozycję w aparacie tak jest w efekcie końcowym.

 

Nr. boczny to 1901 jest faktycznie ciekawy ponieważ nosi godła z Mińska i Malborka jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się pojawia pewien problem ponieważ jestem kompletnym foto-komputerowym analfabetą i nie mam żadnego programu do obróbki zdjęć.

Więc, tak jak ustawię ekspozycję w aparacie tak jest w efekcie końcowym.

W takim razie pogmeraj przy czasie otwarcia przesłony. Ja robię w okolicach 1/10 s lub nawet więcej. Statyw pod aparat wskazany (choć jak czasem nie che mi się rozkładać, to robię z ręki i wtedy wychodzi co 2-gie zdjęcie).

Nr. boczny to 1901 jest faktycznie ciekawy ponieważ nosi godła z Mińska i Malborka jednocześnie.

O to mi właśnie chodziło (numer i oba godła). Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to teraz coś dla odmiany bez silnika odrzutowego.

 

IMGP8344_zpsyob5hjn2.jpgIMGP8339_zpstyeaovxp.jpg

 

Aktualnie powiedzmy że przebywam na urlopie więc i w warsztacie gorąco.

Jakiś czas temu ktoś na forum zamieścił fotki pięknego F-18A+ Red Devils co prawda w skali 1:72 jak dobrze pamiętam ja już w kwesti F-18 mam wersje E,F,D no i teraz do kolekcji dołącza A+ Red Devils.

 

IMGP8475_zpsobub52ja.jpgIMGP8452_zps3b4fixpy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do portfolio dodaję model wiatraczka wykonanego z zestawu Academy którego absolutnie nie polecam osobą które nie lubią walki z materią i wycinania szpachli.

 

Po budowie dwóch ostatnich modeli Academy które mogę zaliczyć do jednych z najlepszych modeli jaki miałem okazję składać aż trudno uwierzyć że MH-60 pochodzi od tego samego producenta.

 

IMGP8562_zpsbrbr2wzn.jpgIMGP8588_zpssjfepyxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Śmigłowiec super wyszedł...ale zapytam o P-11...czy to ten w 1/32?.......a mógłbyś jakieś fotki w ujęciu z boku zamieścić?

 

 

Szczerze mówiąc jedyne fotki wykonane w ujęciu z boku jakie mam to te które wykonałem przed całkowitym wykończeniem modelu (brak linek).

 

Ewentualnie mam jeszcze takie fotki trudno uznać je za typowe ujęcia z boku ale to mam więc wklejam.

 

IMGP8353_zpsxnd9krsr.jpgIMGP8336_zps2jmnwvrr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czas dodać dwa modele jeden to model który przegapiłem a wykonałem go tuż po wersji D

 

IMGP7019_zpsbfjnmuox.jpgIMGP698811_zps0iyss1nd.jpg

 

I ostatni mój bardzo szybki projekt.

 

IMGP9030_zpsjuqzlbrd.jpgIMGP9008_zpszwwfwfcu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnimi czasy na oglądałem sie setek fotek F-14 w tym takich pieknych plamiastych sztuk I postanowiłem posadzić takowego na swojej półce.

 

Model wykonany w dość nietypowej konfiguraci jak na model F-14 czyli Ready to Fly lub jak wolicie Przyczajony Tygrys.

 

IMGP9082_zpsfwspqfe5.jpg[/url

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejny z moich modeli i pewnie nie ostatni Hawker Hunter TYM RAZEM SKALA 1:48, model bardzo prosty do złożenia w dodatku dobrze spasowany.

Model moge polecić początkującym modelarzom nie jest skomplikowany więc nie będzie wymagający na potwierdzenie moge dodać że model wykonałem w trzy dni.

 

Przy okazji model dedykuję koledze który podarował mi zestaw. WIELKIE DZIĘKI!!!

 

 

20160905_102655_zpsdpgblhg0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRL widzę na Twoich modelach "ból" przed którym sam stoję (bo to dopiero przede mną), co zrobić z tematem "usmolonego płatowca i kalkami "prosto z fabryki".

Czy da sie to przeskoczyć kolejnym brudzeniem czy może zmienić kolejność procesów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze brudzę a często wręcz wycieram i nieszczękalki tak by wyglądały jak reszta tak też jest i tu niestety mój aparat (w telefonie) sprzedałem aparat i czekan na nowy. Telefon nie jest w stanie tego uchwycić i faktycznie na tych fotkach kalki wyglądają jak prosto z szablonu.

 

Przed nałożeniem lakieru matowego brudzę lub przecieram kalki papierem P1200 a najczęście robie i jedno i drugie.

WAŻNE- jeżeli oznaczenia skłąda sie z kilku kalek uważaj by przy brudzeniu czy szlifowaniu nie uszkodzić ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Znacie już pewnie tem model z galerii i może też warsztatu czas wkleić oststnią moją pracę do portfolio.

 

20160925_185111_zpsdiezcgpo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Porządki w domowej kolekcji trwają od już drugi dzień - przy okazji znalazłem kilka modeli których nie prezentowałem głównie z początku mojej "kariery" modelarskiej.

 

Większość z nich dokładnie trzy wędrują do mojego kolegi - natomiast jeden z tych modeli pozwolę sobie dodać do mojego portfolio.

 

Jest to model MiG'a-29M w barwach w których nigdy ten konkretny samolot nie latał więc dla ortodoksyjnych wyznawców modelarstwa bedzie to blużnierstwo jednak ten kamuflaż tak mi sie podobał że postanowiłem tak model "zmalować".

Jest to kamo wersji dwu miejscowej z pokazów MAKS.

 

IMGP7326_zpseoluowd2.jpgIMGP7325_zpsrsdqvths.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylmas - dziękuję serdecznie - cieszę się że moje prace podobają się kolegom.

 

W kwestii ostatniego pokazanego w temacie modelu - otrzymałem kilka PW z pytaniem dlaczego nie ma galerii tego modelu.

Jestem przekonany że model w tej formie mam na myśli kamuflaż który występował w wersji dwu miejscowej nie przypadnie nikomu do gustu więc uznałem że nie ma sensu prezentowania go w galerii.

Mogę dodać zdjecie do tych prezentowanych - ponieważ padło pytanie o wygląd wnętrza kabiny - wykonałem raptem kilka zdjęć więc galeria nie byłaby zbyt okazała.

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.