Skocz do zawartości

Bazylms - pojazdy pancerne, czasem samoloty a nawet i okręty


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na dzień dzisiejszy mam 35 lat. Modelarstwo przewijało się przez moje życie już od maleńskości. Pamiętam, jak któregoś dnia dziadek kupił mi w sklepie na jednym arkuszu brystolu model Crusadera. Z zapartym tchem sklejałem go razem z nim. Już wtedy dziadek przyuczał mnie do wykorzystywania narzędzi modelaskich - przy pomocy wycinaków dorabialiśmy środki kół, aby obręcz ładnie siedziała. Potem przyszedł czas samolotów i oczywiście wszystkim znane standardy jak: Jak 1, Łoś, (niektórych już nawet nie pamiętam) no i najdumniejszy z mojej kolekcji Saab. Ale to było dawno. W szkole średniej kolega zainteresował mnie modelarstwem kartonowym. Wykonałem dwa modele, Beuforta i Zero, ale jakoś mi to nie leżało - strasznie męczyłem się z robieniem oszklenia kabiny.

I wtedy zasmakowałem w okrętach. Na pierwszy ogień pocszła Burza. Potem był pancernik Richelieu i ORP Orzeł. Zapisawszy się na portalu Kartonwork rozpoczołem pracę nad ORP Generał Haller, ale niestety wyjazd małżonki do UK spowodował spadek zainteresowania kontynuacją projektu.

Gdy już do niej dołączyłem i nasza sytuacja się ustabilizowała planowałem powrót do kontynuowania rozpoczętych prac. Niestety brak miejsca zmusił mnie do porzucenia kartonu (koledzy mieszkający w UK znają problem ciasnoty).

I wtedy w roku 2008 postanowiłęm zająć się modelarstwem plastikowym. Wybór padł na czołgi. Tak więc od tej pory jest to moja nowa dziedzina modelarstwa z przerwą, kiedy to urodziła się moja ukochana córka.

Pierwszy model wyglądał tak:

 

Tiger I Ealry production Tamiya

 

PICT0187.JPG

 

I kolejny:

 

Churchill Crocodile Tamiya

 

Img_0097.jpg

 

Pierwsza dioramka i trochę lepiej pomalowane figurki:

 

KV-1 Tamiya

 

IMG_0734.JPG

 

Pz.kpfw.II Afrika Korps Tamiya

 

Pict0106.jpg

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak i więcej miejsc na świecie, ale ja mam dowód. I to naprawde nie jest żart.

Wejdź sobie na google.co.uk, kliknij maps i wpisz w szukaj: CH5 2SW. To jest mój kod pocztowy z UK i zobacz sobię nazwę miejsca. To samo tyczy się mojej byłej miejscowości w Polsce. Jest tam Huta Cynku Miasteczko Śląskie. I ja tam mieszkałem i pracowałem.

Wierz mi 50% ludzi na pytanie "gdzie mieszkałem w Polsce?" jak im mówię, że w Miasteczku Śląskim to się pytają "Dobra, ale jak ono się nazywa?"

Mam szczęscie do nazw miasteczek w któych mieszkam, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Jakbym nie śledził warsztatów- pomyślałbym, że co chwila zjeżdża z taśmy produkcyjnej nowy model...

Świetna galeria- gratuluję...

To dowód, że ciągle się rozwijasz i poszukujesz...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Krzysiek widać ładny progres w stosowaniu różnych technik modelarskich.

A podglądając twoje obecne warsztaty widać, że w końcu się przełamałeś i zaczynasz dorabiać sam różne detale przed czym wcześniej mocno się wzbraniałeś.

Jednym słowem tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.